Şalpazarında Muhteşem Eğlence
Şalpazarı'ndan muhteşem gece
Temmuz 2008 Şalpazarılılar Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Akçaabat Kalıntaş Dinlenme tesislerinde muhteşem bir gece düzenlendi.

Gecenin açılış konuşmasında Dernek Başkanı Turgut Kahraman, bu geceyi düzenlemekteki asıl amaclarını Trabzon'da farklı bir konumu olan Şalpazarılıların kendine has geleneklerini canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak olduğunu kaydetti.

Geceye Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, AKP İl Başkanı Muhammet Balta, CHP İl Başkanı Necip Yıldız, BTP İl Başkanı Nihat Hekimoğlu, Emniyet Müdürü Sn. Feridun Boz, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Şalpazarı Belediye Başkanı Mehmet Muhçu, Geyikli Belde Belediye Başkanı Muzaffer Türkmen, Beşikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Kalay, Dörtyol Belediye Başkanı Cevat Birinci, Yıldızlı Belediye Başkanı Yahya Tarakçı, Meltem ve Mesaj TV Spor Müdürü Mustafa Kahraman'ın yanı sıra Bayındırlık ve İskan Bakanı Sn. Faruk Nafız Özak, Trabzon Milletvekilleri, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, BTP Genel Başkanı Sn. Prof. Dr. Haydar Baş ve çok sayıda tanınmış sima telgrafla gece için duygu ve düşüncelerini belirttiler.

Derneğin düzenlediği geceye Şalpazarı'ndan beklenenin üzerinde bir katılım oldu.

Gecede, davetlilere yörenin tarihsel ve yöresel yemekleri ikram edildi. Yemeğin ardından derneğe katkıda bulunanlara plaketleri verildi.

Geceye yöremizin ünlü sanatçıları Sait Uçar, Ali Tarhan, Sebahattin Yanık, Muhammet Sarı, Onur Şanlı, Meryem Akyüz ve Nurgül Onat birbirinden güzel türküleriyle katılarak derneğin gecesini festival alanına çevirdiler.

Saatlerce horon eşliğinde eğlenen katılımcılar güzel bir gece geçirdiler ve gece havai fişek gösterileriyle sona erdi.


Kaynak: Şalpazarı'ndan Muhteşem GeceŞalpazarı Ağasar şenlendi[URL="http://www.main-board.com/trabzon/134082-salpazari-agasar-senlendi.html?highlight=%DEalpazar%FD"]Şalpazarı Ağasar şenlendiTrabzon Şalpazarı İlçesi[URL="http://www.main-board.com/trabzon/88844-trabzon-salpazari-ilcesi.html?highlight=%DEalpazar%FD"]Trabzon Şalpazarı İlçesiŞalpazarı Yöresel Kıyafetleri[URL="http://www.main-board.com/trabzon/222288-salpazari-yoresel-kiyafetleri.html" rel="nofollow" target="_blank">Şalpazarı Yöresel Kıyafetleri

Beğeniler: 3
Favoriler: 0
İzlenmeler: 762
favori
like
share