Sinema tarihinde çığır açmış olan Terminator serisinin 4. ve şimdilik son halkası olan "Terminator Salvation" filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Yazar-yönetmen James Cameron, 1984 yılında çektiği ilk Terminator filmi ile büyük sükse yapmış ve bilimkurgu filmleri tarihine geçmişti. Ayrıca bu film Arnold Schwarzenegger'i sinema tarihinin unutulmazları arasında soktu.


7 yıl sonra 1991'de çektiği devam filmi "Terminator 2: Judgment Day" ile hem ilk filme başarılı bir devam çekmiş, hem de görsel efektlerde o güne kadar görülmemiş teknikler kullanarak bu alanda da standartları değiştirmişti. Kısa sürede kült mertebesine çıkan Terminator 2'den sonra serinin devamı için hayranlar 2003 yılına kadar beklemek zorunda kalmışlardı.

Bu 12 senelik uzun bekleyiş sonunda Terminator'un babası James Cameron'un yönetmenlik koltuğuna oturmayışı büyük hayal kırıklığı oluşturmuştu. Cameron'un yokluğu birçok sinema severi tedirginliğe düşürse de "Terminator 3: Rise of the Machines" hikayeyi başarılı bir biçimde devam ettirmiş ve beklenen kıyametin kopmasıyla son bulmuştu.

Heyecanla beklenen kıyamet sonrası için ise Mayıs 2007'de serinin tüm haklarını satın alan The Halcyon Company şirketi yeni bir üçleme için kolları sıvadı. Üçlemenin ilk halkası olan "Terminator Salvation: The Future Begins" 22 Mayıs 2009'da vizyona girmek üzere hazırlanıyor.

Yapım : 2009, ABD / Almanya / İngiltere
Tür : Bilim Kurgu / Aksiyon / Dram / Korku / Macera
Yönetmen : McG
Senaryo : John Brancato, Michael Ferris, David C. Wilson
Oyuncular : Bryce Dallas Howard, Christian Bale, Edward Furlong, Josh Brolin, Moon Bloodgood, Anton Yelchin, Sam Worthington
Yapımcı : Derek Anderson, Moritz Borman, Victor Kubicek
Gösterim Tarihi : 22 Mayıs 2009


Özet
The Terminator film serisinin bu çok beklenen ve kıyamet sonrası 2018 yılında geçen yeni bölümünde Christian Bale, Skynet ve Terminator ordusuna karşı insanların direnişine liderlik eden John Connor’ı canlandırıyor. Ancak gelecekteki Connor’ın inandığı şeyler, son anısı idam sehpasına yürümek olan Marcus (Sam Worthington) adlı bir yabancının ortaya çıkmasıyla kısmen değişir. Connor, Marcus’un gelecekten mi yollandığına yoksa geçmişten mi kurtarıldığına karar vermelidir. Skynet son saldırısına hazırlanırken, Connor ve Marcus kendilerini Skynet operasyonlarının kalbine götürecek bir yolculuğa çıkarlar. Orada, insanlığın yok edilmesinin ardındaki korkunç gerçeği ortaya çıkaracaklardır.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 388
favori
like
share
Sylar Tarih: 26.07.2008 22:16
evet aslında büyük bir eksiklik gibi duruyor..

izlemeden de kesin yargıda bulunmamak gerek tabi..
xanax61 Tarih: 26.07.2008 22:09
Arnold Schwarzenegger bu filmde yok ya olmadı şimdi teşekkürler
alp3399 Tarih: 26.07.2008 19:28
paylasim icin tesekkürler
eskitoprak Tarih: 21.07.2008 15:31
hele bir ciksinda bakalim