"4 Büyük" rekabeti artık potada
Basketbolda, Alpella Spor Kulübü'nün tüm haklarını Trabzonspor Kulübü'ne devretme kararı alan Ülker, futboldaki geleneksel ''4 Büyükler'' rekabetini potaya da taşıyor.

Ülker'den konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, ''Bu kararımızla basketbolun Türkiye'de daha geniş bir coğrafyaya yayılmasına olanak tanımış olduk. Ayrıca taraftar potansiyeli ile Türkiye'nin 4. büyüğü olmaya hak kazanmış Trabzonspor'un da bu büyük mücadeleye katılmasının önü açılmış oldu'' denildi.

Ülker, basketbolda rekabetin, heyecanın ve kalitenin yükselmesine katkıda bulunmak amacıyla, 1993-1994 sezonundan itibaren büyük başarılar kazanmış olan Ülkerspor Basketbol Takımı'nın adını 2006-2007 sezonunda Alpella olarak değiştirmişti.

Basketbola olan desteğini sponsorluk yatırımlarıyla sürdüren Ülker'in bu strateji değişikliği Türk basketbolunda büyük değişimlerin de başlangıcı oldu.

Seyirci sayısı ve televizyon yayın haklarında önemli artışların olmasının yanında, Ülker Grubu'nun sponsorluk desteği verdiği takımlar hem Beko Basketbol Ligi'nde, hem de Avrupa'nın en prestijli kupalarında büyük başarı elde ettiler.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 407
favori
like
share
eskitoprak Tarih: 22.07.2008 07:52
bismillah durun acele etmeyin ilk 5 girseniz bile basaridir sizin icin
keskinkilic_68 Tarih: 21.07.2008 19:39
pota da şampiyom olcaz :72: