* Tanrı kadınlara geçmişi ve geleceği, erkeklere ise yaşadığı günü armağan etti. Kadınlar geniş bir zamana yayıldıkları için huzursuz, erkekler daracık bir zamana sıkıştıkları için anlayışsız olurlar.

Ahmet Altan


* Bir kadın aynı zamanda hem sevdalı, hem anne olamaz.

Andre Maurois* Kadın psikolojisini otuz yıldır incelememe rağmen büyük soruya cevap bulamadım. Gerçekte kadınlar ne istiyor?


Sigmund Freud* Zengin dullar bir gözleriyle ağlarlar, öbürünü kırparlar.


Miguel De Cervantes* Kadına inanan, kendini aldatır. İnanmayan da kadını aldatır.


Çin Atasözü* Bir sürü erkek başarısını ilk karısına borçludur. İkinci karısını da başarısına.


Jim Backus* Kadın peşinde koşmanın zararı yoktur. Zararı veren onları yakalamaktır.


Jack Davies* Erkek hissettiği, kadın göründüğü yaştadır.

Moltimer Collins* Bir erkek ölürken kıpırdayan son yeri, kalbidir. Bir kadın ölürken, dili.


George Chapman* Bir kadın kısık sesle konuşuyorsa birşey istiyor demektir. Sesini yükseltiyorsa bilin ki istediğini elde edememiştir.

Anonim* Kesinlikle evlen! Karın iyiyse mutlu, kötüyse filozof olursun.


Sokrates* Bütün dünyada bir tek güzel çocuk vardır. Bütün annelerde ona sahiptir.


Çin atasözü* Her başarılı erkeğin arkasında, onunla gurur duyan bir karısı ve bu işe şaşakalmış bir kayınvalidesi vardır.


Brooks Hays* Erkekler yaşlanır, kadınlarsa değişir.


Goethe* Niye evlenecekmişim ki? Evlenirsem başıma gelecek en iyi şey boynuzlanmamaktır ki evlenmezsem bunu çok daha emin yollardan elde edebilirim.


Sebastian Chamfort* Erkekler kendilerini yorgun hissettikleri için, kadınlar ise meraktan evlenirler. İkisi de hayal kırıklığına uğrar.


Oscar Wilde* Evlilik geleneksel olarak kadınlara sunulmuş tek gelecektır. Bir çok kadın ya evlidir, ya bir zamanlar evlilik geçirmiştir,ya da evli olmadığı için acı çekiyordur.


Simone De Beauvoir* Bir erkek karınızı elinizden aldığı zaman karınızı ona bırakmaktan daha büyük bir intikam yoktur.


Sacha Guıtry* Bekar erkekler kadınlar hakkında evli erkeklerden daha çok şey bilirler. Eğer bilmeselerdi onlar da evlenmiş olurdu.


H.L.Mencken* Erkek evlenene kadar eksik bir erkektir. Ve evlendiğinde artık bitmiştir.Zsa Zsa Gabor* Kadınlara büyük saygı duyan ve onları herşeyin üstünde tutan erkekler, kadınlar arasında popüler olmayı nadiren başarabilirler.J.Addıson* Kadınlar güçsüz olana kendini bir ödül, güçlü olana bir eşya gibi sunar.Cesare Pavese* Bir erkeğe göre 'erkeğin iyisi' ile , bir kadına göre 'erkeğin iyisi' aynı şeyler değildir.


Ortega Y Gasset* Erkekler, hayatlarının bir devresinde evlerinin tam hakimidirler. O da doğdukları günden üç yaşına kadar oldukları zamandır.


Gaston Paces* Erkekler şaraba benzer. Geçen yıllar kötülerini ekşitir, iyilerini olgunlaştırır.


Cicero* Cömertlik, erkeğe yakışan erdemdir.


Goethe* Erkeği evinden kaçıran damın akması, bacanın tütmesi ve kadının çenesidir.


Chauger* Evli erkekler her yeni damadı sevinçle seyrederler. Tıpkı ormanda yeni yakalanıp getirilen genç bir aslanı seyreden kıdemli sirk aslanı gibi.Mark Twain* Erkeklerin aklı, ev kadını arar, ama kalbi ve hayal gücü başka özellikler peşindedir.


Goethe* En mükemmel kadın, çocuklarına babalarının yokluğunda baba olabilecek kadındır.


Goethe* Kadın öyle bir konudur ki, onu ne kadar incelersen incele her zaman yepyenidir.


Tolstoy* Bir kadın ya sever, ya da nefret eder; ortası yoktur.


Pubillius Syrus* Kadınlar sevmedikleri adama hiç acımazlar.Alexandre Dumas Files* Kadınlarda feci olan şey, ne onlarla ne de onlarsız yaşanabilmesidir.


Byron* Kadınların gözleri keskin, zekaları uyanık, düşünceleri vesveseli olur.Guy de Maupassant* Kadın, insanın gölgesi gibidir; kovalarsanız kaçar, kaçarsanız kovalar.Chamfort* Kadın kendi başına ne gül goncasıdır, ne de diken. Koklamasını bilirsen gül, tutmasını bilmezsen diken olur.


Refik Halid Karay* İyi bir kadın bir erkeği etkiler, zeki bir kadın onda ilgi uyandırır, güzel bir kadın büyüler, anlayışlı bir kadın ise ona sahip olur.Helen Rowland* En güvenilir dost, anne baba ve sadık eştir.Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5801
favori
like
share
Grace Tarih: 21.07.2008 14:16
kim sölemişse sölesin kimi sözler uydurma geldi yada her kadına uygun değil:21: