Her sabah 20 veya 30 dakika boyunca köpeğimle birlikte yürüyüşe çıkmaktan çok zevk alırım. Her sabah 10 veya 15 dakika Tae Bo yaparım. Kahvaltıda bir kâse tatlandırılmış yoğurt ve iki parça kepekli tost yerim. Sabah ve öğle arası 1 adet muz veya biraz üzüm yerim. Öğle arasında çok az miktar krema ve tatlandırıcılı 1 veya 2 fincan kahve içerim. Eve geldikten sonra, 20 veya 30 dakika boyunca egersiz yaparım. Akşam yemeğinde, genelikle fırında patates ve bir sebze yerim. Bunlardan sonra eğer aç isem; bir kâse yoğurt veya biraz meyve yine yerim. Ve gün boyunca çok ama çok su içerim. 40’lı yaşımın başındayım ve metabolizmamın yabvaşladığını düşünüyorum. Aşırı kilolu değili fakat 4,5 veya 5,5 kilo fazlam olabilir. Neredeyse 1.65 boyundayım ve kilom 60. Yararlı olabilecek herhangi bir tavsiyeniz veya öneriniz var mı?

Sağlıklı bir yaşam sürdürerek harika bir iş başarıyorsun. Belki de çok ama çok harika bir iş.

Fakat yeterli düzeyde beslenmiyor olabilirsin. Bunun sonucu olarak, metabolizman biraz tembelleşmiş olabilir çünkü vücudunu zinde tutmak için yeteri kadar enerji depolayamıyor.

Anlattıklarınızla günlük kalori girişiniz 600 veya 800 oluyor.

Günlük 1500 kaloriye yakın yemek yemeliniz. Aç ve üzgün hissettiğinizden eminim. Ayrıca daha dengeli beslenmek için çaba sarfetmeniz gerekir. Bu ses size tanıdık geliyorsa; beslenmenizde gereken protein ve yağ miktarını almıyorsunuz demektir.

Her gün 2veya 4 saat arayla toplam küçük 5 veya 6 öğün almalısınız. İlk olarak, çok az yemeye başladığınızdan beri, bu size çok fazla görünebilir fakat sadece metabolizmanızı güçlenmirmeyeceğine aynı zamanda da iştahınızı da azaltacağına dair garanti veriyorum. Vücudunuz, yiyecekleri sindirmek için enerji yayacaktır ve sonuç olarak, günlük enerji yakımız( metabolizma) artacaktır.

Mini öğününüz çok büyük olmak zorunda değildir. Her öğün 200 veya 400 kalori olmalıdır. Ekstra besin ve enrji yararları için protein içeren gıdaları günün erken saatlerinde almanız gerektiğini söylemek istiyorum. Günlük kalori girişinin 1500 olmasını gerektiğini unutmayın.

Güne, bir bardak süt dökülmüş taze meyve, serpilmiş ceviz ve yağsız süt dökülmüş bir kâse yulaf ezmesi ile başlayın. Sabah ve öğle arası atıştırma için, bir muz ve yoğurt yiyin. Öğle yemeğini atlamayın. Yerine, mercimek çorbası, bir dilim kepekli, tahıl ekmeği ve elma yiyin. Öğleden sonra, çubuk kraker, fırında patates ve kraker veya yarım hindi sandviçi yiyin. Akşam yemeği için, haşlanmış balık ve iki sebze yiyin. Üzerinde meyve parçaları olan yağsız bir dondurma veya kafeinsiz cappuccino ile günü bitirin. Bu sadece örnek bir menüdür. Yiyecekleri istediğiniz gibi eşleştirmekte özgürsünüz.

Zaten yapmış olduğunuz düzenli aerobikte günlük enerji yakımınızı artıracaktır. İlk olarak, bunu uygun bir diyet ile birleştirin.

Bu birleşim kilo vermenize ve kaslarınızın gelişmesine öncülük eder.

Kayıtlara göre 1.65 boyda ve 60 kilo, sağlıklı bir ağırlık, aşırı bir kilo değildir.

Rutininize bazı ağırlık antremanı eklemek, güçlenmenize yardımcı olacak ve bedeninizdeki sağlıklı, yüksek enerjiyi depolayarak metabolizmanıza ekstra güç ekleyecekir. Mekik çekmek karın kaslarınızı geliştirmek için bire birdir. Fakat bununun işe yaraması için tüm vücut kaslarında yapmanız gerekmektedir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 369
favori
like
share