YENGEÇ (22 Haziran - 22 Temmuz) Su / Öncü

Yıldızı: Ay
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu sayısı: 5
Uğurlu taşı: Yakut
Uğurlu rengi: Kırmızı
Uğurlu çiçeği: Zambak
En büyük özelliği: Sadakat
En büyük amacı: Yükselmek
Uygun partnerleri: Boğa, Başak, Kova
Zayıf tarafı: Dikkatsizlik


YENGEÇ'in KARAKTERİ
Yengeç insanı duygusallığıyla tanınır. Duyarlı karakteri nedeniyle insanlara tüm içtenliğiyle yaklaşır; herkese dürüst ve iyi niyetli davranır. Sevdiklerine yardım edebilmek, onları sevindirebilmek için büyük fedakarlıklar yapabilir. Herkesin sorununu can kulağıyla dinler ve çözüm üretmeye çalışır.

İnsanlara samimi davranmasının yanı sıra içten içe bir şüphecilik taşır. Bunun nedeni, iyi niyetinden dolayı birçok kez sömürülmesidir. Ayrıca, yapılanı kolay kolay unutmaz ve çok zor bağışlar.

En zayıf tarafı dikkatsizliktir. Olayları ve konuşmaları dikkatsizliği yüzünden yanlış anlayabilir. Bu da büyük sorunlara yol açabilir. Eleştirilmekten hiç hoşlanmaz. Daha ziyade övülmek ve desteklenmek ister.

Samimi tavırlarına rağmen sert bir görüntü çizer. Bunun nedeni kendini dış dünyadan koruma içgüdüsüdür. Özellikle tehlikede olduğunu hissettiğinde kabuğuna çekilir.

İYİ YENGEÇ / KÖTÜ YENGEÇ
Yengeç'in iyi yönleri:İyi kalplilik, beceriklilik, zeka.
Yengeç'in kötü yönleri : Alınganlık, dağınıklık.

YENGEÇ ve İLİŞKİLERİ
Yengeç insanı, çevresine karşı iyi kalpli, anlayışlı ve düşünceli davranır. Ancak bazı günler tamamen değişerek somurtkan ve alıngan bir karakter çizebilir. Bu nedenle anlaşılması zor bir insandır.

Arkadaş ve yakınlarını çok sever. Ama çekingenliği yüzünden duygularını kolay kolay belli etmez.

Yengeç burcu kadını ve erkekler:
Aşk, Yengeç burcu kadınının hayatında büyük bir yer tutar. En çok duymak istediği söz "seni seviyorum"dur. Geçici ilişkilerle ilgilenmez. Güçlü ve iradesinden taviz vermeyen erkeklerden hoşlanır.

Yengeç burcu erkeği ve kadınlar:
Duygularını ifade etmekte zorlanan Yengeç erkeği, beraber olduğu kadına daima nazik ve saygılı davranır. Bakımlı ve şık kadınlardan hoşlanır. Devamlı sevildiğini duymak ister.

İŞ
Yengeç burcu insanı işine çok bağlıdır. Asla başladığı işi yarım bırakmaz. Ona zorla birşey yaptırmak imkansızdır. Ancak sevgiyle yönlendirilebilir. Güçlü hafızası sayesinde iyi bir tarihçi, denizci ya da iş adamı olabilir.

YENGEÇ BURCUNUN ÜNLÜLERİ
Lady Diana, Ernest Hamingway, Sylvester Stallone, Harrison Ford, John Ford ...

YENGEÇ BURCU ve SAĞLIK
Yengeç burcu insanının belli başlı sağlık sorunu hazımsızlıktır. Bu sorundan kurtulabilmesi için doğru beslenmesi ve spor yapması gerekir. Sağlığına dikkat etmez ve tembelliğe devam ederse genç yaşta kilo sorunu yaşayabilir.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 800
favori
like
share
YusufEmre Tarih: 29.12.2004 22:28
Arkadaslar varya benim tanidigim bütün yengec kizlari manken manken hem de zekiler ama biraz cadi olduklarinida hatirlatayim yani. :21: :13:
Excellance Tarih: 29.12.2004 17:21
Bende Yengeç Burcuyum
Ama Yazdıkların Banada Uyuyo.
CiCym Tarih: 24.12.2004 18:18
bana uyuyo
gercekten
sagoll ellerine saglik