BİR GİZLİ SERVİS MENS.ANILARI - Yılmaz TEKİN

MİT'te geçirdiği uzun yıllarda yaşadığı komik olayları anlatmış kitabında.başlayınca, bitirilmeden bırakılamayan bir kitap.Bilindiği gibi Çuvaldız-I kitabı çıktıktan bir süre sonra MİT'in Adalet Bakanlığı'na başvurusu üzerine Ankara Başsavcılığı'nca toplatılmış, ardından Ağır Ceza Mahkemisi'nde 7,5 yıl hapis istemiyle açılan davadan yazar ve yayıncı beraat etmişlerdi.
Yargılama sürecinde, meslekte yaşadıklarını "anılardan yola çıkarak" öyküleştiren Yılmaz Tekin, "Kalem Artığı Öyküler" kitabıyla bu türde de gerçeklerin özel ince mizah çizgisiyle okurlara aktarılabileceğini kanıtlamıştı.
Bu kitap, yazıran daha önce çalıştığı Teşkilat'taki anılarından hareketle çuvaldızını çekinmeden kullandığı ilk kitabı olan Çuvaldız-I'in "öz be öz gerçek" devamı...
Bu kitabı okuduğunzda, gergedan avına çıkıp, otel odasında karafatmalarla boğuşmanın, postacı olup ev ev mektup dağıtmanın, MİT'çi olmadığı halde o kimliğe bürünen görevlilere dert anlatmanın, boş zamanlarda oturup şifre mesaj hazırlamanın havasına siz de kendinizi kaptıracak; gerçeklerin traji-komik gizemine ulaşarak kendinizin de oyunun bir parçası olduğunuzu anlayacaksınız.
Çuvaldız - II bir solukta okuyacağınız bir kitap.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 523
favori
like
share