İstanbul'un Gizemleri Kitap Tanıtımı - İstanbul'un Gizemleri Kitap Özeti


[URL=http://img516.imageshack.us/my.php?image=440722vg5.jpg]

İSTANBUL'UN GİZEMLERİ-Giovanni SCOGNAMILLO
Bilge Karınca Yayınları

» Tarih
» Araştırma
» İnceleme

Bu araştırmanın amacı alternatif, belki az bilinen, unutulmak üzere olan, sararmış yapraklarda kaynaklarda kalmış bir İstanbul portresini çizmektir, içinde yaşadığımız bu kentin doğaüstü, düşündürücü ola ki eğlendirici kimliğini saptamaktır, dününü ve bugününü karanlıklarını ve tedirginliklerini başka ve değişik bağlantılarla bağlamak ve imkanların dahilinde resimlendirmek.

İstanbul kendi başına bir gizemdir, bir gizem tarihi ve bir gizemler merkezidir her çeşitinden. Ve İstanbul yüzyıllardan beri süregelen bir arayışın buluşma noktasıdır, ölümsüzlerin, gizli ve bilinmeyen üstünlerin, bilgelerin, gizemcilerin ve de şarlatanların uğrağıdır.
Dünyanın tüm büyük ve eski kentleri, Roma, Paris, Londra, Prag vb. her zaman bir merkez görev işlevini gördüler. İstanbul da böyledir bir tarih, kültür, sanat ve düşünce merkezi olarak. Ancak İstanbul'un bir farkı ve bir özelliği vardır, her zaman olmuştur. İstanbul bir kültür, medeniyet, ve bunlardan oluşan bir inanışlar potasıdır. Doğu ve Batının değişmeyen bir buluşma, kaynaşma noktası, bir odak noktası ve ola ki manyetik bir alan.

Giovanni SCOGNAMILLO İstanbul doğumlu bir İtalyan.Uzaydan Geldiler isimli, 17 baskı yapan kitabın da yazarı.
Bu kitabında İstanbul'daki yatırlar, büyü ve büyücüler, İstanbul'da yaşanan çeşitli gizemli olayları anlatmış.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 662
favori
like
share