Koyu Fenerbahçe Taraftarı Olmasıyla Bilinen Genel Kurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt Emekliliği İle İlgili İlginç Bir Tespit Yaptı. Yaşar Büyükanıt, Emekliliğinde Ne İş Yapmak İstediği İle İlgili Soru İçin "Aslında Spor Yazarlığı Yapabilirim. Köşemin İsmini de Koydum. Ama Şimdi Söylemem" Dedi.

Son Zamanlarda Büyük Tartışmalara Neden Olan Spor Yazarlığının Büyükanıt İçin Nasıl Bir Meslek Olacağını Soruna İşte Cevaplar:


Turgay Şeren (Spor Yazarı):

Keşke Org. Yaşar Büyükanıt Gibi Bilgili, Beyefendi Ve Askerlikte En Yüksek Metebeye Erişmiş
Biri Spor Yazarı Olsa. Açıkcası Ben Olmasını Çok İsterim. Eğer Böyle Birşey Olursa da Kendisini Makamında İlk Tebrik Edecek Kişi de Ben Olurum.

Kazım Kanat (Spor Yazarı):

Meslekte bir paşamız eksikti o da oldu. Herhalde Büyükanıt'ın köşesinin ismi de "Paşa'nın Yeri" olur. Tabi bütün bunlar espri. Gerçeği söylemek gerekirse Büyükanıt Fenerbahçe taraftarlığını deklare etti. Bunu nasıl yaptı? Beşiktaş ve Galatasaray'ın maçlarına gelmeyerek. Büyükanıt spor yazarlığı yapmak istiyorsa yapacağı tek şey Fenerbahçe Televizyon'u olur.

Selçuk Yula (Spor Yazarı):

Bence çok rekli olur. Zaten ülkemizde spor yazarı olan çoğu kimse hayatında ne topa vurmuş, ne basın yayından mezun olmuş, ne de işin mutfağından gelen emekçilerden oluşuyor. Her meslek grubundan insanlar futbol yazıyorlarsa, Genel kurmay Başkanlığı yapmış bir kişinin de bu işe soyunması büyük renk getirir. İnanın ki hangi gazete olursa olsun o gazetenin raytingleri tavana vurur.

Kemal Belgin (Spor Yazarı):

Hoşgelirler. Türkiye'de mesleği olmayanların tek yapabileceği meslek spor yazarlığı zaten. Tiyatrocular, marketciler, manavlar, müzisyenler yazıyor da koskoca Paşa neden olmasın.

Güvenç Kurtar (Teknik Direktör):

Sporun içinde, sporu seven bir komutan. Devamlı maçları izleyen birisi zaten. Böyle lider insanların, böyle düşünceleri gençlere büyük bir örnek oluyor. Onlara daha çok heyecan veriyor. Aslında Paşa'nın bu düşüncesi bütün spora destek. Sporu sevme ve sevdirme açısından çok güzel bir açıklama.

Esat Yılmaer (TSYD Başkanı ve Hürriyet Spor Müdürü):

Ben Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı ve bir spor müdürü olacak, spor yazarlığının gerçek spor yazarları tarafından yapılmasından yanayım. Meslek dışındaki kişilerin bu alanda çalışmasını uygun bulmuyorum.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 767
favori
like
share
M.Kutsi Çil Tarih: 02.01.2009 06:38
Bir kabzımalın spor yazarı olduğu ülkede,niçin bir paşa spor yazarı olmasın,hiç olmazsa daha görgülüdür,eli kaleme yatkındır.
ChE Tarih: 28.12.2008 18:15
olmaaaz
FreddyKrueger Tarih: 08.08.2008 15:30
[COLOR="#c0ccf4"]KoSkoCa Pa$a Spor YazarLıqı YapaCakSa Yazık...

Hem de Çok Yazık Pa$am !
MiSS-FENER Tarih: 06.08.2008 14:27
Özerin'de Dediği Kimler Spor Yazarı Olmadıki..
Bence Büyükanıt'ta Gayet Güzel Yapar..
eskitoprak Tarih: 06.08.2008 07:24
goruyoruz yalan haberlerini
Hakan Tarih: 05.08.2008 18:44
Ben Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı ve bir spor müdürü olarak, spor yazarlığının gerçek spor yazarları tarafından yapılmasından yanayım. Meslek dışındaki kişilerin bu alanda çalışmasını uygun bulmuyorum.Ayni düsünceye sahibim.
eskitoprak Tarih: 02.08.2008 12:25
hemde digerlerin bin kat daha iyi yapar bu isi
MaRaBoGLu61 Tarih: 01.08.2008 16:42
olur olur biraz fenerli damari agir basar ama olmaz diye bir kaide yok

biz nelerini spor yazarai olarak görmedik ki
CA-CHALLENGE Tarih: 31.07.2008 19:23
ben olmasını isterim. neden olmasınki Kenan EVREN'DE resamlık yapmıyormu