Litvanya'ya direnemedik: 74-82
2009'da Polonya'da yapılacak Avrupa Basketbol Şampiyonası eleme grupları için hazırlıklarını sürdüren Milli Takımımız, Avrupa'nın güçlü temsilcilerinden Litvanya ile karşı karşıya geldi.Çin'in özel yönetim bölgesi Macau'da oynanan karşılaşmayı

Maça 7-2'lik bir seriyle başlayan Milli Takımımız ilk periyotta başarılı bir performans ortaya koydu. İkinci periyotta savunmasını sertleştiren Litvanya karşısında Oğuz Savaş ve Kerem Gönlüm ile ayakta kalmaya çalışan 12 Dev Adam ikinci çeyreği 8 sayılık farkla geride kapadı.

Milli Takımımızın kaptanı Hidayet Türkoğlu'nun henüz hazır olmadığı gözlenirken, hucüm hattında yaratıcı olamayan oyuncularımız, savunmada da Litvanya'ya karşı koyamayınca sayı farkını bir türlü azaltamadı.

Litvanya maçın ilk çeyreği dışında oyunu domine eden taraf olurken, Milli Takımımız tempoya ayak uydurmaya çalıştı. 12 Dev Adam, serbest atışlarda ve 3 sayılık atışlarda başarılı bir performans gösteremeyince Litvanya'ya boyun eğmek zorunda kaldı. Olimpiyatlara hazırlanan Litvanya Milli Takımı, Milli Takımımıza nazaran daha hazır bir görüntü verdi.

1. Periyot: 18-15 (Litvanya lehine)
2. Periyot: 41-33 (Litvanya lehine)
3. Periyot: 63-51 (Litvanya lehine)
4. Periyot: 82-74 (Litvanya lehine)

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 534
favori
like
share