İnsan anne olunca ne kadar çok şey öğreniyor.Sevmeyi, bir insana hayat vermeyi, kendi yaşamınızın, sağlıklı olmanızın, mutlu olmanızın bir başka insana ne kadar çok şey kazandırdığınızı öğreniyorsunuz. Kendinizin değerini anlıyorsunuz bir anda.

Sonra annenizi anlamanızı sağlıyor çocuğunuz. Neden sizin için hayatını feda ettiğini daha iyi anlıyorsunuz. Küçücük bir gülümsemenin sizi ne kadar mutlu edebileceğinizi farkediyorsunuz. Bir başkasının mutluluğu için gerekirse tüm hayatınızı baştan başa değiştirmeyi göze almayı öğreniyorsunuz. Kıyafetlerinizi değiştirmekle başlıyorsunuz önce. Çünkü artık eski kıyafetlerinizin içine sığamayacak hale geliyorsunuz.

O büyüdükçe sizin mutluluğunuz da büyüyor. En iyi öğrenme, başkasına öğretirken yaşanıyormuş. Doğruyu, yanlışı ona öğretirken öğreniyorsunuz. Hayatınız bir film şeridi gibi gözünüzün önünden geçerken ailenize ne kadar değer verseniz, onların emeklerinin karşılığı olamayacağını farkediyorsunuz.

İstediklerini elde etmek için gösterdikleri inadı görünce hayattta elde etmek istedikleriniz için inat etmeniz ve bunun için elinizden gelen bütün çabayı sarfetmeniz gerektiğini öğreniyorsunuz. Omuzlarınızda uyuyan o minicik yavruya güvenli bir sığınak olduğumuzu öğreniyoruz. Biz ne yaparsak, onları gözleyip, kopyalayan birilerinin varlığını öğreniyor, bizim davranışlarımızın karşımızdaki insanda hangi duyguları harekete geçirdiğini fark ediyoruz. Fedakarlıklarınızın nasıl birikip, iyi bir insan oluşturduğunu anlıyorsunuz. Yaşamınızın her anının değerli olduğunu farkediyor, sevince her şeyin daha bir güzel göründüğünü anlıyorsunuz.

Anne olmak insana çok şey öğretiyor.

alıntı

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 439
favori
like
share
BiR-DOST Tarih: 04.08.2008 18:30
Teşekkürler sin69 , nedretk

nedretk , Bebeğinle mutluluklar diliyorum