BJK'ya var da TS'ye yok mu?
31 Mart 2009

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, yeni stat için Başbakan Erdoğan'dan söz aldıklarını söyledi.
Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, yeni stat için Başbakan Erdoğan'dan söz aldıklarını söyledi.

ERDOĞAN BEŞİKTAŞ'A SÖZ VERDİ
Siyah-beyazlı camiaya söz verdiği yeni stadın yapımı konusunda yaşadıkları zorlukları aşma yönünde çok büyük bir adım attıklarını anlatan Demirören, ''Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiğimiz bir toplantıda yeni stadımızın gerekliliği ve de inşaatının bir an önce başlaması için tam destek sözü aldık. İnşallah sezon biter bitmez ilk kazmayı vuracağız. Kendisine temsil ettiğim tüm Beşiktaşlılar adına şükranlarımı arz ediyorum'' ifadelerini kullandı.

AKYAZI NE OLUYOR?
2011 Gençlik Yaz Olimpiyatları için yapımı düşünülen Akyazı statı belirsizliğini koruyor. Konya, Kayseri, Bursa ve Antalya'dan sonr Beşiktaş da harekete geçerken, Başbakan Tayyip Erdoğan bu kulübe söz verdi. Bu kentlere statlar yapılırken futbolu beşiği Trabzon'un Akyazısı ise karayazı haline döndü. Başbakan Erdoğan 2007 Genel seçimlerinde Attaürk Alanı'nsaki yaptığı mitindte Akyazı için söz vermesine rağmen stat ile ilgili şuana kadar bir gelişme sağlanamadı.
BEŞİKTAŞ'A VAR DA TRABZON'A YOK MU
29 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti'nin yürütttüğü 61 proje ,içerisi içinde bulunan Akyazı Statının yapımı başlayacak mı, bşlamayacak mı, iki seneditr yapımı yılan hikayesine dönen Akyazı ile ilgili bir açıklama yapılmazken, Beşiktaş başkanının Başbakan bize söz verdi, açıklaması Trabzonluları üzdü. Şimdi Trabzonlular soruyor, Beşiktaş'a var da Trabzonspor'a yok mu?
GÖZLER ÖZAK'TA
Ak Parti 29 Mart yerel seçimleriğnde Türkiye'de oy kaybına uğrarken, 2004 yılında yapılan seçimde CHP'ye kaptırdığı Trabzon Belediyesini 29 Mart yerel seçimlerinde kazanması Başbakan Recep Tayyip Erdoğpan'ın gözünde Bakan Özak'ı daha da güçlü bir duruma getirdi. Bakan Özak'ın bu durumda Başbakan'ı Akyazı'nın devlet desteği ile yapılması konusunda ikna etmesi daha kolay hale geldi. 61 projede yer alan Akyazı için Trabzon halkına söz veren Bakan Özak ve 5 iktidar milletvekillerine şimdi görev düşüyor.Kaynak:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5875
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 13.06.2010 15:59
[mrb61]Başbakan Trabzonda iki yıl içerisinde bu projenin biteceğinin sözünü verdi
Hadi hayırlısı[/mrb61]
Asi Çaykaralı61 Tarih: 01.04.2010 12:22
Akyazı - Akyazı Projesi - Akyazı Trabzon Projesi - Trabzonspor Akyazı Projesi - Trabzonspor Akyazı Projesinde Son Durum - Trabzonspor Akyazı Projesi Hakkında Sadri Şenerden Açıklama
Sadri Şener'in Akyazı açıklaması

Akyazı'da 20 gün içerisinde ihalesi gerçekleştirilecek projeyle Trabzon'un ve Trabzonspor'un imajının değişmesi bekleniyor.
Akyazı Sahilinde Denize yapılacak dolgu alanı üzerinde kurulacak tesislerin, henüz kesinleşmeyen projeleri bile büyük heyecan yaratıyor.

Trabzonspor'da Sadri Şener'den önce başkanlık koltuğunda oturan Nuri Albayrak'ın, kurmaylarıyla birlikte 2006 yılının Ağustos ayında hazırladığı Akyazı Projesi için aradan geçen 4 yıla rağmen somut hiçbir adım atılamamıştı. 17 Ekim 2007 tarihinde Milli Emlak Müdürlüğü'nden projenin yapılması için onay çıkmasına rağmen, maddi kaynak yaratma konusunda yaşanan sıkıntılara, politik çekişmelerde eklenince projenin rafa dahi kaldırılması gündeme gelmişti.

Trabzonlulara, Akyazı projesinin yapılacağına dair söz veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın duruma el koymasıyla, projenin kaderi bir anda değişti. İlk olarak işadamlarına projenin yapılması için önerilerde bulunan Erdoğan, buradan istediği sonucu alamayınca TOKİ'den, Akyazı Projesi'ni hayata geçirmesini istedi. Bunun üzerine harekete geçen TOKİ yetkilileri, Trabzon'daki düz arazi darlığı nedeniyle denizin doldurulmasıyla hayata geçirilecek proje için 20 gün içerisinde ihale yapacak.
35-40 bin kapasiteli stadyumun yanı sıra, antrenman sahaları, konaklama tesisi ve yönetim binası ile yeni yapılacak olan terminal binasının da bulunacağı projenin ihale sürecinden sonra 2 yıl içerisinde bitirilebileceği belirtildi. Bu projenin artık hayal olmadığını söyleyen Başkan Sadri Şener, yaptığı açıklamada, "Başbakan Erdoğan, buraya stadın TOKİ tarafından yapılmasını onayladı. Bu proje bittiği taktirde Trabzon'un imajı bir anda değişecektir. Trabzon bu projeyle bir anda Türkiye'nin en popüler kentlerinden birisi olabilir" diye konuştu
MaRaBoGLu61 Tarih: 04.03.2010 13:17
Başbakan Akyazı projesini imzaladı onayladı


Akyazı için ne dediler


Başbakan Erdoğan'ın Trabzon'a yapılması için TOKİ'ye talimat verdiği Akyazı Stadyumu için vatandaş ne dedi.Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun Akyazı Projesinin TOKİ tarafından yapılmasını öngören olur yazısının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandığı müjdesini vermesi Trabzonlu vatandaşları heyecanlandırdı.

Başkan Gümrükçüoğlu'nun 61 projesi içinde yer alan Akyazı Projesi için önümüzdeki günlerde TOKİ tarafından dolgu yapım ihalesinin açılacağı kaydedildi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız vatandaşlar, Akyazı Projesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak ve Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'na teşekkür ederek, yapılacak modern stad ve sosyal tesislerle birlikte Trabzon'a yeni bir yaşama alanının kazandırılacağını söylediler.

AKYAZI BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇMELİ

Vatandaşlar ayrıca dört büyükler içerisinde yer alan Trabzonspor'un maçlarını böylesine güzel bir statta izlemek için Akyazı projesinin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiği fikrinde birleştiler.
Asi Çaykaralı61 Tarih: 13.10.2009 13:05
hadi bakalım hayırlısı ne ise ALLAH onu nasip etsin
MaRaBoGLu61 Tarih: 06.08.2008 11:08