SOSYAL FAALİYETLER

Karadeniz Teknik Üniversitesi, sosyal açıdan ülkemizin en önde gelen üniversitelerinden biri olup, öğrencilerinin her türlü sosyal, sportif, kültürel ve sağlık amaçlı ihtiyaçlarını karşılayabileceği çok sayıda olanağa sahiptir.

Sosyal, Kültürel ve Sportif Tesisler

Atatürk Kültür Merkezi

Merkez Kanuni Kampüsü içerisinde bulunan Atatürk Kültür Merkezi biri 1000 kişilik, diğeri ise 250 kişilik oturma kapasiteli iki ana salon ve bunlara ek hizmet sağlayan çok sayıda küçük salondan oluşmaktadır. Bu merkez, sinema, tiyatro, konser, konferans ve panel gibi her türlü bilimsel ve kültürel faaliyetin yürütülmesine imkân tanıyan bir donanıma sahiptir.

Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Tesisleri

Karadeniz Teknik Üniversitesi merkez Kanuni Kampüsü’nde deniz kenarında bulunan Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu bünyesinde 96 yataklı bir misafirhane, olimpik yüzme havuzu, yazlık ve kışlık olarak kullanılabilen yeni moder görünğme sahip restorant, pastane, kafeterya, tenis, voleybol ve basketbol sahaları yer almaktadır. Tesisler, hem Turizm ve Otelcilik Bölümü öğrencilerine uygulama yeri, hem de Üniversite personeli ve misafirlerin yararlanabileceği bir mekân olarak hizmet vermektedir.

Koru Tesisleri

Üniversite merkez Kanuni Kampüsü'nde Koru içinde yer alan Koru Tesisleri bütün yıl boyu hizmet vermektedir. Bu tesiste her türlü yemek ihtiyacının karşılanabileceği bir restoran ve öğrencilerin hoşça vakit geçirmelerine imkân tanıyan bir adet oyun salonu bulunmaktadır. Bunlara ilave olarak, Koru Tesisi 28 adet çift kişilik ve 4 adet suit odası ile farklı amaçlar için Karadeniz Teknik Üniversitesine dışarıdan gelen herkesin faydalanabileceği modern bir misafirhaneye de sahiptir.

Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi

Toplam 8000 m2’lik bir alan üzerinde inşa edilen Kongre ve Kültür Merkezi her türlü bilimsel ve kültürel faaliyetin yürütülebileceği modern bir donanıma sahiptir. İçerisinde biri 700, diğeri 250 kişilik oturma kapasiteli iki büyük salon, 80 ve 120’şer kişilik toplam 6 seminer salonu, 250 ve 600 m2’lik 2 sergi salonu, 1 müze ve 220 kişilik 1 kokteyl salonu bulunan merkez modern tefrişatı, teçhizatı, simültane çeviriye uygunluğu, akustik ve ışık düzenlemesi ile her türlü ulusal ve uluslararası kongreye ev sahipliği yapacak özelliktedir. Kongre ve Kültür Merkezi’nde açık ve kapalı otopark ile kafeterya da bulunmaktadır.

Hasan Polat Kapalı Spor Salonu

Karadeniz Teknik Üniversitesi merkez Kanuni Kampüsü’nde yer alan kapalı spor salonu her türlü kapalı alan spor müsabakalarının yapılmasına uygun bir donanıma sahiptir. Salonda 600 kişilik oturma kapasiteli bir trübin, soyunma odaları, basın ve ses düzeni odası, dinlenme lobisi, 2 adet sauna ve değişik amaçlı kullanılabilecek bürolar bulunmaktadır.

Stadyum

Merkez Kampüs içerisinde bulunan stadyum, 100x60 m ebatlı bir çim sahaya sahip olup, bir tarafından üstü kapalı ve koltuklu, diğer iki tarafından ise sadece koltuklu tribünlerle çevrilidir ve 3000 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Stadyum, modern ışıklandırması ve skorborduyla gece müsabakalarının da yapılabileceği bir tarzda düzenlenmiştir.

Olimpik Yüzme Havuzu

Karadeniz Teknik Üniversitesi Merkez Kanuni kampüsü’nde deniz kenarında bulunan Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu bünyesinde yer alan olimpik yüzme havuzu, tüm su sporlarının yapılmasına uygundur. Aynı anda 250 kişinin faydalanabileceği havuzda, duş kabinli ve kilitlenebilir dolaplı soyunma odaları mevcut olup, havuz suyu son sistem filtrasyon ve otomatik ilaçlama sistemi ile temizlenmektedir. Ana havuzun bitişiğinde 5x5x0.6 m ebatlı bir çocuk havuzu da vardır. Havuz kenarında güneşlenme imkânları ile beslenme gereksinimi için bir kafeterya ve sağlık hizmetleri için revir özelliği taşıyan bir sağlık kabini mevcuttur.

Mini Sahalar

Karadeniz Teknik Üniversitesi merkez Kampüsü’nde 3 minyatür futbol sahası, 6 tenis kortu, 2 açık basketbol sahası, 2 voleybol sahası ve 1 squaş sahası bulunmaktadır. Bütün bu spor tesisleri granül kauçuk zeminli ve ışıklandırmalı olup, okul saatleri dışında da öğrencilerin spor yapmasına uygun imkânlar sunmaktadır.

Sağlıklı Yaşam Tesisleri

Çim saha kapalı trübini altında yeni oluşturulan spor kompleksi bünyesinde sağlıklı yaşam kapsamında kullanılabilecek sauna salonu, ağırlık merkezi, step salonu, düşünce sporları salonu ve diğer sağlıklı yaşam için spor faaliyetlerine uygun salonlar mevcuttur.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2701
favori
like
share