Aşk ve İlişkiler

Sevgili Aslanlar ışıl ışıl parladığınızı, çevrenizde popülerliğinizin arttığını hissettiğiniz hatta belki de garip bir hüzünle yeni bir yaşa girmiş olmanın olgunluğu içinde bulunduğunuz Ağustos ayına adım atmış durumdasınız. Evrensel düzenin size bahşettiği yaz mevsiminin bu en güzel ayında herşeyin gönlünüzce olmasını dileyerek enerjilerinizi elimden geldiğince izah etmeye çalışacağım. Tabi yine sizlerle beraber, ne gibi sorular sorabileceğinizi tahmin etmeye çalışarak.

Ağustos ayı hakikaten diğer burçlara da belirttiğim gibi kimi zaman çocuklar gibi coştuğumuz kimi zaman ise yeni planlamalarımız için kumrular gibi düşündüğümüz bir ay. Şimdi gülümsediğinizi düşünüyorum. Fakat inanın ki bana göre özeti bu cümle olduğunu gösteriyor. Öncelikle her zaman olduğu gibi Aşk hayatınızdan başlamak lazım. Bildiğiniz gibi veya günlük yorumlardan da izlediyseniz aşk ve ilişkiler gezegeni 12 Temmuz tarihinde burcunuzdaki seyrine başlamıştı. 6 Ağustos tarihine kadar devam edeceği için Ağustos ayının ilk altı gününde sizinle beraber. Bu enerjiden günlük yorumunuzda söz etmiş, gerek fiziki açıdan gerekse moral gücü olarak kendinizi gayet olumlu hissedebilir, çekici hale gelebilir, etrafınıza hayranlar toplayabilir, aşkı hem de en güzel şekilde yaşayabilirsiniz demiştim. Karşınıza çıkacak yeni bir kişi aklınızı başınızdan alsa da, kuralları siz koyacağınız için bu süreçte daima öne geçen, ilgiyi üzerinde toplayan kişi de siz olabilirsiniz. Yani hayatınıza girecek kişinin veya birlikte olacağınız kişinin sizi takdir etmesi, desteklemesi, pohpohlaması ve ruhunuzu okşaması gerekecektir. Şimdi iplerin sizin elinde olduğundan söz etmiştim. Tabi ki Venüs kısa süreli bir etkidir. Uzun bir beraberliğe dönüşmesi için oldukça sabır gösterilmesi ve karşılıklı olarak güven hissinin oturması gerekebilir. Bu transit etkisi altında genel olarak fiziksel beğeniler ön planda olacağı için karşınızdaki kişinin duruşu, tavırları, etrafıyla olan kontağı sizi etkileyen veya etkileyebilecek kriterler arasında yer alabilir.

Aşk konusunda bu şanslı dönem yaratıcı ifade gücünüzün de artışını sağlayacağı için, yaşamınız adına yenilikler yapma isteğiniz yükselecektir. Hayatın güzel ve keyifli yanlarından yararlanmak isteğiniz sizi, atak olmaya, cesaretle öne atılmaya teşvik edicidir. Bu durumda ilişkilerinizden tutun da, dış dünyadaki tüm girişimlerinize kadar öncü bir güçle isteklerinizden peşinden koşabilir, etrafınızdaki insanları da tavırlarınızla etkiniz altına alabilirsiniz. Ateşli haliniz size ayrı bir hava katacağı için, sizinle aynı yönde düşünmeyen kişiler bile cazibeniz ve çekiciliğiniz sayesinde hayır diyemeyeceklerdir diyerek bitirmiştim. Evet yukarıdaki şekliyle genel anlamda burcunuz üzerinde Ağustos ayının ilk altı gününde de etkisini sürdürecek Venüs Aslan seyrinin ifadesi bu şekildeydi.

Ağustos ayının tabi ki ikinci ve hatta en önemli transitlerinden birisi de Öz yöneticiniz Güneşin burcunuzda ilerlemeye başlamasıdır. 22 Temmuz-22 Ağustos tarihleri arasında devam edecek bu yüksek enerji sizler için hakikaten faydalı, tesirli ve oldukça güçlüdür. Hani deyim yerindeyse, Aslanın kendini Aslan gibi ifade edebildiği bu dönemin kıymetini bilmek ve gayet akıllı bir şekilde değerlendirmek gerekir. Her yıl Güneş bu tarihe geldiğinde bir kat daha parladığınızı, dünyaya şöyle bir yüksekten baktığınızı, etrafınızda istediğiniz her insanı etkiniz altına aldığınızı hissedersiniz. Güneş bireylik duygusudur, güçtür, ışıldamaktır, özdür, egodur. Güneşin ışığı nereye değse orası aydınlanır, ısınır. Fazlası zarardır ama yokluğunu düşünmek bile zordur. Hep sorarlar, neden Aslanlar bu kadar etkileyici, neden unutulmaları zor diye. İşte bunun en önemli sebebi Güneştir. Öz kimlik duygunuz üzerinde bu denli etkili olan bu güç eğer doğru bir şekilde kullanılırsa girişimcilik, başarı, zevk, aşk, coşku, yaratıcılık konularında sizi olabildiğince besler, büyütür, geliştirir. Şimdi her gün sırayla doğum günlerinizi kutlamaya başlayacaksınız. Bir yaş daha olgunlaşacak ve bir yaş daha almanın ağırlığı ve sorumluluğu içinde hareket edeceksiniz. Güneşin her yıl bu noktaya geldiği zamanlar sizin için kral ve kraliçeliğinizi gösterme zamanınızdır. Dış dünyada aktif ve son derece cesur, sıcak ve cömert hatta azametli bir şekilde kendinizi gösterme vaktiniz olan bu tarih diliminde, ilişkiniz olsun veya olmasınan yenilenme, sevginizi ifade etme, imajınızı güçlendirme, çevrenizle bağlantı kurma ve en olumlu yönlerinizi gösterme, ben buradayım diyebilme vaktinizdir.

Evet bu güçlü oluşumun ardından ilişkileriniz konusunda ele alacağımız bir başka önemli transit ise, 19 Ağustos-4 Ekim tarihleri arasında başlayacak Mars gezegeninin Terazi burcundaki seyridir. Çevrenizle olan temasınızda ortaklık duygusu içinde hareket etmek gerektiğinin işaretidir. Bu süreçte aktif hayatın içinde yer alırken mücadeleci olmak veya bir ilişki içinde tepkisel davranmak, egonuzu ön plana alarak hareket etmek gibi durumlar pek görülmez. Burada hissedilen veya bir ilişkide arzu edilen en önemli husus ortak istekleriniz, arzularınız için birlikte hareket etmek olmalıdır.

Yani benim isteklerim demekten ziyade bizim isteğimiz şeklinde düşünülürse doğal olarak çevrenizdeki insanlarla veya ilişkinizle alakalı konularda uzlaşı içinde hareket etmek mümkündür. Bu süreç görüş yapınız üzerinde de etkili olacağından sizinle irtibatta bulunmak için ortak ilgi alanlarınıza değer verilmesi önemlidir. Hatasız, önyargısız ve sürekli olarak savunma durumuna düşeceğiniz bir iletişim canınızı sıkabilir. Gündelik deneyimlerinizde özellikle ilişki kurabilmek adına yakın çevrenizle olan temasınız daha fazla ön plandadır. Birlikte sohbet etmek, bilgilenmek, yazışmak, konuşmak, düşüncelerinizi anlatmak veya sözel olarak yeni bilgiler öğrenmek çok hoşunuza gidebilir. Siz bu devrede ilişki konusunda içinde bulunduğunuz duruma göre hareket etmekten hoşlanacağınız için, gayet kolaylıkla insanlarla temasa geçebilir, onları etkileyebilir, düşüncelerinizdeki rahatlık ve özgüven sayesinde popülerliğinizin yükseldiğini hissedebilirsiniz .

İş ve Kariyer

Meslek yaşantınızla ilgili konulara geçmeden evvel Aşk ve İlişkiler konu başlığında anlatmaya çalıştığım tüm enerji etkinliklerinin gerek iş ve gerekse yaşamınız açısından Ağustos ayı içindeki önemi büyük. Her ne kadar yorumlarda enerjilerinizi üç bölüm halinde ele alsam da, bir bütün halinde okumak son derece önemli. Bu bölümde ise, mesleki yaşamınız açısından olabilecek diğer enerjilerden söz etmek istiyorum. Bunlardan bir tanesi 26 Temmuzda başlayan ve 10 Ağustos tarihine kadar devam edecek olan Merkür gezegeninin Aslan burcundaki seyridir. Merkür astrolojik olarak, zihinsel düşünce gücümüz ve aklımız sayesinde çevremizle bağlantı kurabilmemizde, bu sayede kendimizi ifade etmemizdeki en önemli güçtür. Sizin açınızdan gayet olumlu olan bu enerjiyi olumlu manada kullanmak için sabit fikirlilikten uzak durmanız son derece önemlidir. Karşınıza çıkabilecek fırsatlar konusunda öncelikle hünerlerinizi göstermek konusunda özgüvenli davranmalı, net ve kararlı bir şekilde girişimde bulunmaya çalışmalısınız.

Merkür genel anlamda Aslan burcunda kişinin kendi bildikleri konusunda yanlış dahi olsa diretmesine neden olabilir. Bu durumda yapılması gereken özellikle girişim konusunda sabit düşünmemek, alternatifleri değerlendirmeye çalışmak, içinde bulunduğunuz şartları da gözden geçirerek mantıklı bir karara varmaktır. Aşırı gururlu tepkilerde bulunmak, standartlarınızı çok yüksek tutarak karşınıza çıkabilen iyi bir teklifi elinizin tersiyle itmek yerine olabilecek faydalarını gözden geçirmek ona göre karar vermek akıllıca olabilir. Bu enerji sizler için gayet etkili bir haberleşme, iletişim ve hızlı hareket etme anlamına gelmektedir. Dış dünyada kendinizi, fikirlerinizi, girişimde bulunmak istediğiniz alanların altını bir kez daha çizerek, aktif bir şekilde hareket edebilirseniz, hem çevrenizdeki insanlarla bağ kurmanız kolaylaşır hem de kafanızın içindeki hedefler için mesafe almış olursunuz. Gördüğünüz gibi evrendeki enerjiler şimdi size, aktif olarak hareket etmeniz gerektiğini söylüyor.

Şimdi ise son derece etkili olan, 1 Ağustos tarihinde burcunuzda gerçekleşecek Güneş Tutulmasından söz etmek istiyorum. Bu yüksek enerji sizin eğilimleriniz, dış dünyadaki tavırlarınız, ilişkileriniz, davranışlarınızdaki netlik ve kararlılığınız, girişimleriniz anlamına geldiği gibi, bütünüyle kimlik duygunuz üzerinde etkili olarak sizi olgunlaştıracak ve yaşamınıza yeni bir sayfa açmanız adına girişimlerde bulunmanızı destekleyecektir. Burada size düşen en önemli görev, yaşamınız adına cesaret ve ifade gücünüzü kullanarak harekete geçmenizdir. Doğal olarak bu ifade tarzınız kişisel istekleriniz, bilinçli seçimleriniz doğrultusunda hareket ederken bundan böyle beraberliğinizle alakalı konularda da bir başkasıyla eşit hak ve şartlar altında ortaklık edecek şekilde düzenlemelerde bulanabilirsiniz. Yani ben derken biz diyebileceğiniz şekilde ayarlamalarda bulunabilirsiniz. Çünkü tutulmanın olduğu alan kimlik duygunuz, girişimleriniz konusunda etkili olduğu gibi, diğer yandan yandan da hayatınızdaki kişi veya hayatınıza girecek kişiler aracılığıyla da kendinizi düzenlemeniz adına teşvik edici olabilir. Çünkü tutulmalar bir dönemin kapanmak üzere olduğunu gösterirken yeni bir dönem için yapılacak hazırlıkların da göstergesidir. Bu ister varolan bir olguyu yenileştirme veya tamamen yeni bir sayfanın açılması olsun, tutulmalar genel manada, değişim ve dönüşüm anlamına gelmektedir. Buna direnmek yerine, nasıl yararlanabiliriz bunu düşünmek önemlidir.

Kariyer evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin iletişim evinizdeki Terazi burcu seyri mesleki konularda yakın çevrenizdeki insanlarla olan ilişkinizin, iletişiminizin ve aktif kimliğinizin girişimlerde sizin için faydalı olabileceğini gösteriyor. Mars Terazi burcunda mücadeleci bir enerji yaymasa da, diplomatik tarzda davranmanın, yani nabza göre şerbet vermeyi bilmenin önemini göstermekte. Ayrıca işbirliği ruhuyla hareket etmeniz, kendiniz için olduğu kadar başkalarına da faydalı olacak tarzda düşünmeniz, hem kendi hem de yakınınızda bulunan kişilerin yararına olacak şekilde hareket etmeniz anlamına gelir ki, bu sizin için artı bir değer olarak kazanç sağlayabilir. Çünkü bazen kapıları zorlamak bir işe yaramaz fakat iyi bir strateji, güçlü ilişkiler, akıllı yöntemlerle birleşince insana birçok fayda getirebilir. Aslan burcu insanı zaten bulunduğu alanda her zaman dikkat çekmiştir. O zaman şimdi bu popülerlikten yararlanma zamanınız diyebiliriz.

Para Konuları

Ağustos ayındaki finansal gelişmelere, geçtiğimiz 1 Temmuz-19 Ağustos tarihleri arasında etkili olacak Mars Başak seyri hakkında hatırlatıcı bilgiler vererek başlamak istiyorum. Bildiğiniz gibi bu enerjiden geçtiğimiz ay detaylı bir şekilde bahsetmiştim. Mars astrolojik açıdan mücadele gücümüz üzerinde söz sahibidir. Doğal olarak isteklerimizi elde edebilmek için bu güce oldukça fazla ihtiyacımız vardır. Gerek doğum haritalarınızda gerekse transit etkileri bakımından Mars gezegeni dediğimizde bilin ki o alandaki mücadele gücünüzden söz ediyoruz. Tabi ki gezegenlerin içinde bulundukları burca göre işlevsel özelliklerinde değişimler meydana gelebilir. Fakat bu yine de o gezegenin astrolojik anlamını değiştirmez. Bu ön bilgiye göre Mars Başak burcu seyrinin finansal evinizdeki durumu, temkinli hareket ve planlı mücadele anlamına gelmekte.

Geçtiğimiz ay Mars bu temkinlilik halini Satürn gezegeniyle kavuşum yaptığında iki misli arttırmıştı. Çünkü Satürn doğası icabı Eylül 2007 yılından beri size maddi konularda planlı olmanızı, sorumluluklarınıza sahip çıkmanızı öğreten ve zor beğenen öğretmen rolünü hala sürdürüyor. Marsla buluşum derecesinde ise, doğal olarak onun sözü geçti ve sizler mücadelenizi sürdürürken aslında doğal yapınıza uymayan bir tarzda sustunuz, durdunuz ve düşünmeye başladınız. Önünüze çıkan herhangi bir teklif veya şu anda bulunduğunuz durum nedeniyle risk almaktan çekinmiş olabilirsiniz. Biraz daha şartların olgunlaşmasını ve daha uzun ömürlü olmasını bekliyor olabilirsiniz. Tabi ki bu doğal bir durum. Çünkü bir Aslan sıradan veya herkesin kolaylıkla yetinebileceği şartlarda yaşamak yerine çok daha kaliteli olanına sahip olmak istediği için azla yetinmesi söz konusu değil. Bu durumda Mars, bulunduğunuz alandaki şartlarınızı daha yakından görmeniz ve gücünüzü anlamanız adına mercek vazifesi görmüş olmalı ve olmaya da devam ediyor. 19 Ağustos tarihine kadar devam edecek Mars transitiyle birlikte maddi ve manevi değerler evinizde üç gezegenin seyri daha başlayacak. Bunlardan birincisi

6 Ağustos-30 Ağustos Venüs Başak

10 Ağustos tarihinde başlayacak Merkür Başak

22 Ağustos tarihinde başlayıp 22 Eylülde sona erecek Güneş Başak burcu

Bu gezegenler de sırayla, Satürnle kavuşum haline gelecekler ve maddi kazanımlarınızla ilgili konularda potansiyel gücünüz ve yetenekli olduğunuz alanlarda söz sahibi olmanız, çaba sarfetmeniz, sorumluluk yüklenmeniz adına sizi teşvik edeceklerdir. Yalnız Güneşin Satürnle buluşması ancak ay sonlarına doğru mümkün olacak, Venüs ve Merkür ise Ağustos ortasında bu kavuşumu gerçekleştirmiş olacaklardır. Öncelikle, yapmanız gereken bu tarih aralıklarında, iş hayatınızla alakalı olarak girişimlerde bulunmanız, mevcut işinizle ilgili becerikli olduğunuz konuları ön plana çıkarmanız, insanlarla irtibatta bulunmanızdır. Hatırlarsanız iş ve Kariyer bölümünde bahsettiğim enerjiler de bu doğrultudaydı. Bu transitlerden olumlu manada yararlanmak için, o muazzam ifade gücünüzü ve kendinize olan güven duygunuzu muhakkak ayakta tutarak, gurur ve kibirlilikten uzak durarak girişimde bulunmaya çalışınız.

Ayrıca bir önemli hususu da belirtmeden geçemeyeceğim, 6 Ağustos-30 Ağustos tarihleri arasında etkili olacak Venüsün Başak burcu transiti, yaklaşık dört günlük bir sıkıntıya neden olabilir. Çünkü Venüs Başak burcunda zayıf enerjilidir. Fakat 10 Ağustosta Merkür Başak burcuna girdiğinde Venüsün olabilecek sıkıntısını engelleyecektir. Yani mantıklı düşünce galip gelecek diyebiliriz.

Bu yüzden Merkür gezegeni 10 Ağustosta Başak burcunda ilerleyene kadar ki o dört günlük süre içinde sakin olmak gerekir. Zaten bu konuda günlük yorumlarınız size hatırlatıcı olacaktır. Bu tarih aralıklarında gerçekleşecek gezegen hareketleri siz Aslanlara, çalışma hırsı, uygulamacılık, detayların üzerinde durmak gibi olumlu titreşimler sunmasının yanında uzun vadeli düşünmek yerine günü kurtarmak, başkalarının onayı olmadan hareket edememek, ürkeklik ve kimi zaman güvensizlik duyguları vermesi de mümkündür. Bu durumda özgüveninizi yitirmeden, bilinçli bir şekilde hareket etmeli ve mücadelenizi sürdürmelisiniz. Bu mücadelede size yol gösterecek en önemli kılavuzunuz çalışma azminiz, üretkenliğiniz, düzenli ve sistemli bir plan içinde ilerlemenizdir. Bu planlamayı sağlayacak olan Merkür Başak seyri, zeki taktikler geliştirmenizde yardımcı olabilir. Böyle bir enerji altında nasıl bir yön çizmeniz gerektiğini kolaylıkla keşfedebilir, ticari konular başta olmak üzere hizmet sektörü, pazarlama, muhasebe, iletişim alanı, internet, bilgi işlem, koordine yapılan işler vasıtasıyla parasal güç elde edebilirsiniz.

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-5-6-19-20-21-24-25-28-29

Zayıf Enerjili Günler : 7-8-9-12-13-14-22-23-

Yeniay : 1-2-28-29

(Ay gezegeninin Aslan burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16

(Ay gezegeninin Kova burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Sevgili Aslan, siz sabit ateş burcusunuz. Güç kaynağınız olan kendinizi ifade ve yaratıcılık gücünüzle hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Mutlu ve başarılı bir Ağustos ayı geçirmeniz dileğimle,

burçlar,burç,günlük burç,burclar,günlük burçlar,yükselen burç,burç uyumları,burç uyumu,burçları,günlük burclar,2008 burçlar,gunluk burclar,haftalık burç,yükselen burçlar,burçlar fallar,haftalık burçlar,2007 burçlar,fal burç,bugünkü burç,bugünkü burçlar,fal burçlarburclar fallar,burçlar com,www burçlar,burclar ve fallar,

iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı
alinti

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 544
favori
like
share
YAKUP ALBAYRAK Tarih: 09.08.2008 08:55
agustos ayında bu kadar yogun olamam bunlara bu kadar zaman ayıramam