Ölüm Yarışı (2008)


Vizyon Tarihi: 17 Ekim 2008

Oyuncular: Jason Statham,Ian McShane,Joan Allen,Tyrese Gibson,
Robin Shou,Natalie Martinez,Janaya Stephens,Jacob Vargas

Yönetmen: Paul W.S. Anderson

Senaryo: Paul W.S. Anderson

Müzik: Paul Haslinger

Görüntü Yönetmeni: Scott Kevan

Tür: Aksiyon, Macera, Korku

Yapım: ABD 2008 (Renkli)

Dil: İngilizce

Dağıtıcı Firmalar: UIP


Azılı suçlularla tıkabasa dolu bir hapishanenin yöneticileri, cezaevindeki mahkumları birbirleriyle dövüşmeye zorlayarak, bol miktarda para kazanabilecekleri, tüyler ürpertici bir çeşit gladyatör oyunu düzenlemeye karar verirler. Adrenalin yüklü, şiddet arzusuyla yanıp tutuşan mahkumlarsa bir arenaya çıkıp birbirleriyle ölesiye mücadele etmeye dünden hazırdırlar.

Üç şampiyonluk kazanmış otomobil yarışçısı Jensen Ames (Jason Statham), vahşi koşulların hüküm sürdüğü bu dünyada hayatta kalmayı başarma konusunda bir uzman olup çıkmıştır. Eski bir dolandırıcı olan Ames, tam hayatını düzene koyduğunu düşündüğü bir anda işlemediği bir cinayet yüzünden hapse atılmıştır.

Öldürülmesi imkansız olarak kabul edilen mistik sürücü Frankenstein maskesini giymek zorunda bırakılan Ames’ın önüne, Cezaevi’nin despot yöneticisi (Joan Allen) tarafından iki seçenek konulur: Gladyatör oyununa katılırsa özgürlüğüne kavuşabilecek, katılmazsa hücreye kapatılıp orada çürümeye terk edilecektir.

Yüzü metalik bir maskeyle kapatılan Ames üç gün boyunca devam edecek son derece zorlu bir ölüm yarışında hayatta kalmaya çalışır. Bu sürede özgürlüğüne kavuşabilmek için dünyanın en acımasız mahkumlarına karşı ölümüne mücadele etmek zorundadır. Makineli tüfekler, alev makineleri ve el bombası mancınıklarıyla donatılmış bir otomobil kullanan bu çaresiz adam, dünyanın en vahşi sporunu kazanabilmek için önüne çıkan her engeli ve her kişiyi yok etmek zorundadır.

Trailer

[YOUTUBE]83-stjseRMQ[/YOUTUBE]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 572
favori
like
share
freezer Tarih: 21.04.2009 15:34
süper bir filim emegine saglik ellerin dert görmesin:72:
CeMoG58 Tarih: 27.08.2008 15:36
süper olmuş eline sağlık
tugaysena Tarih: 26.08.2008 22:15
cok sağol ıyı oldu gardas