akla ikna olup aşkı inkar edenler

uzun zaman önce belki boyle insanlar yoktu.. herkes aşkın akıllı bir iş olduğuna inanır, herkese aşık olur ve mutlu mesut yaşardı. acı yoktu, ayrılık yoktu. ama zaman geçtikce insanlar gördü ki en büyük aşklar bile kirletilebiliyor. sağlam bir zemine bile dayandırılan güven adı verilen kurulması çok zor olan kuleler bile ihanet ve yalan depremleriyle tuzla buz olabiliyor. ve insanlar düşünmeye başladı. ve sorular sordular;

hayatlarında kaç kez aşık olacaklardı? aşk bu kadar basit birşey miydi? aşk biter miydi?

ve insanlar düşündüler. aşık insanların davranışlarını izlediler. dikkatlice baktılar ve gördüler ki aşık olduklarını söyleyen insanlar bile sonunda yalnız kalabiliyorlar, terkediyorlar ve terkediliyorlardı. daha sonra tekrar aşık(!) oluyorlar ve aynı duyguları tamamen farklı birine karşı hissettiklerini söylüyorlardı. burunlarının ucundaki gerçekleri görmüyorlar ve belli ki kendilerini kandırıyorlardı. söyledikleri tamamen lafta kalıyordu.

ve karar verdiler.

aşk kutsal birşeydi ve bulunması çok zor birşey olmalıydı. aşk öyle birşeydi ki bulunduğunda hiç bitmeyen, gittikçe güçlenen bir duygu, bir mucizeydi belki de.. kısacası akıllı insan işi değildi. akıl varken aşk olmamalıydı çünkü aşk varken akıl yoktu. aşık insan herşeyden vazgeçerdi hatta ölüme bile giderdi. akıllı insan işi değildi.

dünya değişti.. artık insanların bazıları akıllarını kullanmaya ve yaşadıkları her ilişkiyi aşk olarak adlandırmamaya başladılar. aşık olduklarını iddia eden insanlar bunları ne kadar kınasa da onlar vazgeçmediler ve akla ikna olup aşkı inkar edenlerden biri oldular..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 332
favori
like
share
Anka Tarih: 11.08.2008 01:38
Beni düşündürdüğünü söyleyebilrm...
PAylşm için tşkler arkim!
Sylar Tarih: 08.08.2008 09:24
Aşk bu değil.. ya da şu.. ne kadar doğru bir yazı..
MiSS-FENER Tarih: 07.08.2008 17:21
Konu Buraya Daha Uygun..

Artık Hepsi Geçici Elif'cim İnsanların Kendileri Yalan Çünki..
Emeğine Sağlık..
BaL Böcüğü Tarih: 07.08.2008 10:48
aşık olduklarını iddia eden insanlar bunları ne kadar kınasa da onlar vazgeçmediler ve akla ikna olup aşkı inkar edenlerden biri oldular..

cok dogru bi yazii
emegine sagLik Canim
zeynap Tarih: 07.08.2008 09:56
Cnm çok güzel bir yazı bu ve herşey o kadar açık ki bizim dünyamız böyle bir sonuca doğru gidiyor...Başladı bile..