Meslek Yüksekokulu Genel Bilgiler

Ülkemizin ara eleman gereksinimini karşılamak amacıyla kurulan Meslek Yüksekokullarından biri olan Kastamonu Meslek Yüksekokulu; bilgi ve teknoloji üretmek, bilim verilerini yaymak, ulusal alanda gelişme ve kalkınmaya destek olmak, sanayi ve teknolojiye kalite kazandırmak hedeflerini gerçekleştirmek amacına uygun olarak bünyesinde barındırdığı on farklı programla eğitim ve öğretim vermektedir.

Okulumuz 11.03.1976 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Yaygın Teknik Öğretim" programı çerçevesinde sadece İnşaat Programı ile açılarak 1982 yılına kadar geçen süre içerisinde, kentimizin çeşitli eğitim kurumlarında eğitim ve öğretimini adeta gezici bir okul gibi sürdürmüştür. 1982 yılında Ankara Üniversitesi'ne bağlanmasıyla birlikte hızlı bir gelişme başlamıştır. Bu gelişme 1986 yılında kent merkezinden 7 km uzaklıkta 600 dekar bir alan üzerine kampüs kurulmasıyla sürmüştür. 2007 yılında Kastamonu Üniversitesinin Kurulmasıyla Üniversiteye bağlanmıştır.

Şu anda okulumuz, öğrencilerin her türlü gereksinimine yanıt veren, doğayla içiçe, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin yapılabildiği, benzerlerinden kolayca ayırt edilebilecek modern bir kampüs içerisinde eğitimini sürdürmektedir. Teknik Programlarımızdan mezun olanlar TEKNİKER, İktisadi ve İdari Programlarımızdan mezun olanlar MESLEK ELEMANI ünvanı almaktadır.

Teknik eğitimde amaç, işgücü kalitesini geliştirerek üretimde daha verimli duruma gelmeyi sağlamaktır. Toplumumuz için yüksek nitelikte ara eleman yetiştiren Meslek Yüksekokulumuz, bilgi ve teknoloji üretmek, bilim verilerini yaymak, ulusal alanda gelişme ve kalkınmaya destek olmak, evrensel ve çağdaş değerlere katkıda bulunmak, sanayi ve teknolojiye kalite kazandırmak hedeflerini benimsemiştir.

Sayıları hızla artmakta olan Meslek Yüksekokullarına örnek oluşturabilecek bir yapıya sahip olan okulumuz, eğitim-öğretimi modern eğitimin gereklerine uygun olarak sürdürmek amacıyla bir çok projeyi yaşama geçirmek için yoğun bir çaba içindedir.


Akademik Kadro

YRD.DOÇ.DR. HASBİ YAPRAK (MÜDÜR VEKİLİ)
ÖĞR.GÖR. RECEP BAŞPINAR (MÜDÜR YARDIMCISI)
ÖĞR.GÖR. NUMAN ÇELİKTEN (MÜDÜR YARDIMCISI)
YRD.DOÇ.DR. FATMA ZEHRA SAVİ (BÖLÜM BAŞKANI)
YRD.DOÇ.DR. ÖZKAN ESKİ
YRD.DOÇ.DR. H.GÜRAN ÜNAL
ÖĞR.GÖR. REMZİ CİĞERCİ
ÖĞR.GÖR.MAHMUT KÜÇÜK
ÖĞR.GÖR.M.SELİM SAĞLAM
ÖĞR.GÖR. NURİ CANDAN
ÖĞR.GÖR. HİKMET BAYRAKTAR
ÖĞR.GÖR. İBRAHİM UYANIK
ÖĞR.GÖR. KEMAL YAMAN
ÖĞR.GÖR. ÖZGÜR ALKAÇ
ÖĞR.GÖR. A.TUGAN ÜNAL
ÖĞR.GÖR. İ.ANIL ÇOKGÜRSES
ÖĞR.GÖR. HÜLYA BİÇİCİOĞLU
ÖĞR.GÖR. BÜLENT ÖZBEK
ÖĞR.GÖR. ŞULE KILIÇ
ÖĞR.GÖR. KENAN KILIÇ
ÖĞR.GÖR. TURGAY SEYDİOĞLU
ÖĞR.GÖR. BÜLENT YAVUZ
ÖĞR.GÖR. ALPER İSMAİL GÜRSOY
ÖĞR.GÖR. AYGÜN SEYHAN KAYAOĞLU
ÖĞR.GÖR. AHMET KÖBELOĞLU
ÖĞR.GÖR. YASEMİN OKÇUOĞLU
ÖĞR.GÖR. ARİF GÖK
OKUTMAN HATİCE DEMİR
OKUTMAN AHU GÜLÜMSER IRAK

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3307
favori
like
share