Hekimlerimiz Dünya Şampiyonu !..

Türk hekimleri, sahayı Avrupalı meslekdaşlarına dar etti !.. Dünya Spor Sağlık Olimpiyatları’nda ülkemizi ana kategori futbol dalında temsil eden Denttürk Futbol Takımı Türkiye’ye Dünya Şampiyonluğu’nu kazandırdı !..

Bu yıl 29.’su Almanya’nın Münih şehrine e bağlı Garmisch Parternkirshen kasabasında düzenlenen ve 28 dalda 4.500 sporcunun katıldığı Dünya Spor Sağlık Olimpiyatları’nda Denttürk Takımı ana kategori futbol ve çift branşta (6’lık ve 11’lik futbolda) ülkemizi temsil etti. 30 sporcu hekimden oluşan Denttürk Takımı’nın 18’i 11’lik ana kategori futbolda ve 12’si de 6’lık futbolda yarıştı.

Diş Hekimi H. Şahin Filik önderliğinde 2004 yılında kurulan ve faaliyetlerine Sağlık Çalışanları Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında başlayan Denttürk Takımı; 2005 yılında Gençlik Spor ve 2006 yılında da Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na bağlanmıştır.

“Finalde geçen yılın şampiyonu olan İtalyan Napoli Takımı ile oynayan ekibimiz ilk devre attığı golle1-0 öne geçti ancak 2. devrenin son dakikasında yediği golle maçın uzatmalara gitmesine neden oldu. Uzatmalardaki üstün oyununa rağmen istediği golü bir türlü bulamayan takımımız, penaltı atışları sonucunda İtalyan ekibi 6-5 yenerek altın madalya ve kupaya sahip oldu.” şeklinde final maçını özetleyen Sağlık Çalışanları Spor Kulübü Başkanı Diş Hekimi H. Şahin Filik, oyunlarda gol kralı kupasını ekibimizden Samatya Hastanesi Ortopedi Bölümü’nde görevli Dr. Hilmi Karadeniz 6 gol atarak kazanmasına da ayrıca çok sevindiklerini belirtti.

Sağlık Çalışanları Spor Kulübü Başkanı Diş Hekimi H. Şahin Filik yaptığı açıklamada son olarak çıktığımız bu yolda ve başarımızda bizlere destek olan İstanbul Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne, Futbol Federasyonu’na ve takıma inanan herkese teşekkürlerini sundu.

ŞAMPİYONLUK HİKAYESİ...
2004 yılında Diş Hekimi H. Şahin Filik önderliğinde kurulan Sağlık Çalışanları Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında faaliyetini sürdüren takım; 2005 yılında Gençlik Spor ve 2006 yılında Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na bağlandı. Her yıl düzenlediği Denttürk Futbol Turnuvası’yla takımına yeni oyuncular katan ekip, Şubat ayında gerçekleştirdiği Denttürk Hazırlık Ligi ile oyunlara hazırlandı.

2004 ve 2005 yıllarında sadece 6’lık futbol kategorisinde oyunlara katılan ekip, bu yıllarda sadece 5.'lik elde etti. 2006 yılında İtalya'da ana kategori futbolda katılan ekip 39 takım arasından 3. olarak bronz madalyayla ülkemize döndü. 2007 yılında Fas’ta, oluşturduğu geniş sporcu kadrosuyla hem ana kategori futbolda ve 6’lık futbolda oyunlara katılan Denttürk Takımı ana kategoride 6. olarak sıralamada yer alırken 6’lık futbolda 3. olarak bronz madalyayla ülkemize döndü.

2008 yılında Almanya’da düzenlenen oyunlara da geniş bir sporcu kadrosuyla giden takım, kura çekiminde seri başı olarak ilk torbada yer aldı. B grubunda yer alan Denttürk Takımı sırasıyla İtalyan rakibini 2-0, Alman ekibini 6-0 ve Portekiz rakibini 3-0 gibi skorlarla geçerek grup lideri olarak çeyrek finale yükseldi. Grup mücadelelerinde 3 maç 3 galibiyet alan ve 11 gol atıp hiç gol yemeyen tek ekip olarak sıralamada 1. oldu ve 8. olan Cezayir takımıyla eşleşti.

Çeyrek finalde gergin geçen maçta Cezayir ekibini 3-0’lık net bir skorla geçen Denttürk Takımı yarı finalde çeyrek finali 2-2’lik skor sonunda penaltı atışları ile Polonya’yı geçen Brezilya ekibiyle oynadı.

Erken final havasında geçen maçı ekip, bitime 2 dakika kala attığı golle 2-1 kazanarak finale ismini yazdırdı.

Finalde geçen yılın şampiyonu olan İtalyan Napoli takımıyla oynayan Denttürk Takımı ilk devre attığı golle 1-0 önde götürdüğü maçı 2. devrenin son dakikasında yediği golle uzatmalara gitmesine neden oldu. Uzatmalardaki üstün oyununa rağmen istediği golü bir türlü bulamayan ekip, penaltı atışları sonucunda İtalyan ekibini 6-5 yenerek altın madalya ve kupaya ulaştı.

Ayrıca oyunlarda gol krallığını da Samatya Hastanesi Ortopedi bölümünden Dr. Hilmi Karadeniz 6 gol atarak kazandı.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 735
favori
like
share
unaldevrim Tarih: 02.09.2009 10:25
bu arada ben bursadan ertan
unaldevrim Tarih: 02.09.2009 10:24
bu takımda olmak için canımı verirdim.
eskitoprak Tarih: 12.08.2008 07:05
tebrikler hekimlerimize
hakan2230 Tarih: 11.08.2008 23:20
Ben De Hakemlerimiz Sandım
ZeuS Tarih: 11.08.2008 20:10
Tebrikler