Plus!, Windows Live Messenger'a anlık mesajlaşmalarınızı yapmak istediklerinizi engellemeden geliştirmesi düşünülmüş birçok yetenekler kazandırır. Ve bunları her Messenger penceresine eklenen basit Plus! menüsünden ve Messenger arayüzünde bulacağınız birkaç yeni düğmeden kendi isteğinize göre kullanabilmenizi sağlar.

Plus your regular dose of features!
Messenger Plus! Live, Windows Live Messenger için gerekli tek eklentidir, nokta. MSN Messenger 3 için basit bir eklenti olarak başladığı 2001 yılından beri 150 milyon yüklemeden sonra Messenger Plus!'ın, Messenger deneyiminizi büyük bir hızla geliştireceği garantilendi. Sadece yeni birkaç seçenek elde etmeyeceksiniz, kazanacağınız şey Windows Live Messenger yazılımı için tamamen yeni bir boyut olacak.

Yine de, kullanılması (ve özelleştirilmesi) çok kolay
Plus!, Windows Live Messenger'a anlık mesajlaşmalarınızı yapmak istediklerinizi engellemeden geliştirmesi düşünülmüş birçok yetenekler kazandırır. Ve bunları her Messenger penceresine eklenen basit Plus! menüsünden ve Messenger arayüzünde bulacağınız birkaç yeni düğmeden kendi isteğinize göre kullanabilmenizi sağlar:

Konuşmalarınızı geliştirin: Daha verimli ve eğlenceli hale getirin

Sekmeli Sohbetler
Sekmeli bir web tarayıcısı kullanıyor musunuz? Kullanmasanız bile, sekmeli konuşmaları, sayısız pencereleri basit tek bir pencereye dönüştürerek düzenlediği için yararlı bulabilirsiniz. Solda dikey sekmeler, yukarıda normal sekmeler. Siz seçin. Ayrıca isterseniz sekmeleri sadece bazı özel sohbetlerinizi gruplandırmak için kullanabilir ve geri kalanları normal pencerelerde tutabilirsiniz.


Renkler, biçimlendirme ve komutlar
Messenger Plus! size, ön ve arka plan için istediğiniz herhangi bir renk seçme ve kalın, italik, altı çizili ve üstü çizili gibi biçimlendirme ekleme imkanı sunar. Ayrıca geleneksel IRC sohbet odalarınınkilere çok benzeyen komut denen metin kısayolları Messenger'ı hemen her yönden kontrol etmenize yarar.

Özel Sesler
Özel İfade Sesi özelliği, kullanıcılara konuşma sırasında kendi seslerini gönderebilmelerini sağlayarak Messenger'daki ses bütünleşmesini gelecek düzeye taşıyor. Sesler iki tarafta da anlık olarak çalınır ve gerektiğinde otomatik ve saydam olarak aktarılır.

Yeni ifade sesleri mevcut ses dosyalarından (MP3 gibi) kolaylıkla oluşturulabilir ya da bir mikrofon ya da başka bir ses kaynağından canlı olarak kaydedilebilir ama, ses oluşturmak sizin işiniz değilse, binlerce ses umumi veritabanından bulunabilir ya da ses paketlerinden alınabilir.


Hazır Metinler
Sürekli aynı şeyi yazmaktan yoruldunuz mu? Hazır metinlerle ve metin değiştirmelerle tanışın: basit bir kısayol ya da yazılı komutla gönderilebilen otomatik ve özelleştirilebilir iletiler, ya da kelime filtresi olarak ya da yazı kısayolları kullanmak için otomatik metin değiştirme.
Messenger'ınızı yenileyin: Kişilerinizi ve konuşmalarınızı yönetmek için çeşitli ekler

Kişisel Durum
Özel bir ad etiketi, kişisel ileti ve hatta oto-cevaplayıcı ile özel dışarıda ya da meşgul durumlarını oluşturun. Durumunuzu belli bir sürede sıfırlamak için zamanlayıcı kurun ve sık kullanılan durumları önceden tanımlayın.


Masaüstü Kişileri
Eskiden ICQ'nun sunduğuna benzer, masaüstünüzde gezgin küçük pencerelerde istediğiniz herhangi bir kişinin durumunu gösterebilirsiniz. Kişiye bir ileti göndermek için iletileri ya da bağlantıları, ya da bir aktarım başlatmak için dosyaları bunlara sürükleyip bırakabilirsiniz.


Poligami (birden fazla Messenger oturumu açın)
Messenger Plus! Live Tercihlerinden sadece bir kutucuğu işaretleyin ve aynı anda birden fazla Messenger oturumu açın, hem de hepsi Plus!'la doğru bir şekilde bütünleşerek ve hiçbir yama dosyası gerekmeden.


Messenger Kilidi
Paylaşılan bilgisayar ortamlarında güvenliğiniz ya da patronunuzdan sakınmanız için (felaketiniz olabilir!). Bu özellik Messenger'ı basit bir kısayolla (ya da Plus! menüsü komutuyla) kilitlemenize ve sistem tepsisinde şüphe uyandırmayan bir simgeyle saklamanıza, parolayla korumanıza ve Messenger'ınızı kilitlediğiniz ve kilidi açtığınız zaman otomatik bir ileti göndererek kişilerinizi bilgilendirmenize yarar.

HTML İleti Geçmişi
Messenger Plus! Live, bütün konuşmalarınızın günlüklerini orijinal Messenger'ınkilerden çok daha esnek bir şekilde tutmanızı sağlar. Kahretsin, Plus! yıllardır, MSN Messenger bunu, gerçi mükemmel değil ama, standart bir özellik olarak eklemeden önce de yapabilmenizi sağlıyordu. Ama Plus! Live bu özelliğin üstüne neler ekliyor?

HTML Günlükler: güzel tarz ve her yöne çekebileceğiniz dosya esnekliği
İfadeler ve Göz kırpmalar: Her şey kaydedilir, özel ifadeler bile; ve göz kırpmalar küçük resimler olarak gösterilir
Günlük görüntüleyici: Bütün günlüklerinizi Messenger Plus! penceresinden kişiye ve tarihe göre sıralanmış olarak gösterir
Arayüzlenebilir günlükler: günlüklerin varsayılan biçiminden yorulursanız ve CSS'yi biliyor ya da özel bir .css dosyası edinirseniz, onu günlük klasörünüze sadece bırakın ve görünümlerini değiştirin!

Olay görüntüleyici ve olay günlüğü
Kişi oturum açmaları ve oturum kapatmaları, durum değişiklikleri, görüntü adı ve kişisel ileti değişiklikleri. Her şey tarayıcınızda görüntüleyebileceğiniz XML tabanlı dosyalarda günlüklenebilir ve arşivlenebilir.

Ayrıca Plus! menüsündeki Olay Görüntüleyici'yi, bu bilgiyi, belirli bir kişi daha önceden mi oturum açtı diye ya da durum değiştirme hareketlerini, ve hatta müzikal zevklerini incelemek amacıyla gerçek zamanlı görüntülemek için kullanabilirsiniz!


Kişi Listesi Temizleyici
Bütün kişilerinizin istatistiklerini (son oturum açma, son konuşmanızı ne zaman yaptınız, vs.) kolayca görüntüleyin ve kişi listenizi eski ve tekrarlanan kişileri silerek temizleyin.
Artı, Scripting Mimarisiyle sonsuz uzatılabilme
Messenger Plus! Live, Windows Live Messenger'a kendi özelliklerini eklemek isteyen geliştiriciler için kendi scripting ortamını sağlar. Scriptler bölümünden scriptler edinebilir ya da kendinizinkini nasıl geliştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bir script oluşturacak kadar yetenekli olmayanlarınız için: scriptler Messenger topluluğundan diğer geliştiricilerin size getirdiği yeni fikirler, yeni özellikler ve yine Messenger'da daha fazla eğlence demektir!

Ve hepsi bedava.
Messenger Plus! ücretsiz bir yazılımdır ve arkadaşlarınıza göndermeniz önerilmektedir. Programın herhangi bir özelliğinden yararlanmak için tek bir kuruş ödemek zorunda kalmayacaksınız. Messenger Plus! hiçbir çeşit casus yazılım ve truva atı içermez. İçerdiği isteğe bağlı sponsor bir reklam yazılımıdır ve kurulum sırasında yükleyip yüklememek için açık bir seçenek sunulur, risk bedava! Geliştirmeye destek olmak isteyip de sponsor programı yüklememeyi tercih edenler; çevrimiçi mağazayı ziyaret etmenizi, ya da bir dakikanızı geliştiriciye ayırarak bir kartpostal göndermenizi öneririz


Download

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2113
favori
like
share
muhammet61 Tarih: 21.11.2008 19:35
Teşekkürler
çiKin.kıZ Tarih: 16.11.2008 21:05
Kişi Listesi Temizleyici
Bütün kişilerinizin istatistiklerini (son oturum açma, son konuşmanızı ne zaman yaptınız, vs.) kolayca görüntüleyin ve kişi listenizi eski ve tekrarlanan kişileri silerek temizleyin.
Artı, Scripting Mimarisiyle sonsuz uzatılabilme
Messenger Plus! Live, Windows Live Messenger'a kendi özelliklerini eklemek isteyen geliştiriciler için kendi scripting ortamını sağlar. Scriptler bölümünden scriptler edinebilir ya da kendinizinkini nasıl geliştireceğinizi öğrenebilirsiniz.

burdan kişinin msndeki avatarını da kendi bilgisayarımıza kaydedebiliyoruz arkadaşlar
kaanmert34 Tarih: 28.09.2008 01:35
teşekkürler
FreddyKrueger Tarih: 15.09.2008 19:45
[COLOR="#c0ccf4"][QUOTE=gritruva;2916534]selem arkadaşlar bu site gerçekten mükemel bir site çok beğendim diğer sitelerden çok farklı vede çok üstün bir iste emeği geçen herkese tşkler kolay gelsin...

Farkı Fark EdenLerin Diyarına Ho$ GeLdiniz
gritruva Tarih: 15.09.2008 19:43
selem arkadaşlar bu site gerçekten mükemel bir site çok beğendim diğer sitelerden çok farklı vede çok üstün bir iste emeği geçen herkese tşkler kolay gelsin...