Trabzon'da kıyasıya yarış
11 Ağustos 2008

TRT tarafından düzenlenen “Sen Türkülerini Söyle” Ses Yarışmasının Trabzon Elemelerinde adaylar kıyasıya yarıştı.
TRT tarafından düzenlenen “Sen Türkülerini Söyle” Ses Yarışmasının Trabzon Elemelerinde adaylar kıyasıya yarıştı. TRT Trabzon Radyosu Bölge Müdürlüğünde yapılan elemelere 100'ün üzerinde aday katıldı. Türkiye genelinden 2 bin 500, yurtdışından da iki bin civarında yarışmacı adayının başvurduğu yarışma, Ekim ayında başlayacak.

TRT Trabzon Stüdyolarında gerçekleştirilen elemelerde, TRT Ankara Televizyonu Müzik ve Eğlence Programları Müdürü Hasan Taş, TRT Radyosu sanatçılarından Ümit Tokcan, Coşkun Gök, Ömer Hayri Uzun ve Zeynep Başkan, jüride görev alarak adayların performanslarını değerlendirdiler. Programın koordinatörü olan Hasan Taş, amaçlarının Türk Halk Müziğine yeni seslerin yanı sıra Türkiye ekranlarına yepyeni bir görsel şov ve kaliteli sesler kazandırmak olduğunu belirterek, “ İddia ediyorum, Türkiye önümüzdeki dönem bu yarışmayı konuşacak. İlk kez bir yarışmada Eurovision oylama sistemi uygulanacak. Ayrıca yarışmada finallere kalan bütün adaylara her türlü destek sağlanacaktır” diye konuştu.

TRT'nin büyük seslerinden Ümit Tokcan da yapılan değerlendirmeler sonucunda en iyisine karar vereceklerini belirterek, Trabzon'un müzik açısından geçmişte çok iyi yerlerde olduğunu bunun daima böyle kalması gerektiğini kaydederek, “Kültür şehri olan Trabzon'a bu konuda güvencemiz var. Eminim ki, buradan en az üç-dört aday İstanbul'a gelecektir” dedi.

Genç jenerasyonun başarılı sanatçılarından Zeynep Başkan da, yarışmacı kimliğiyle başladığı macerada jüri koltuğunda oturmanın ayrı bir heyecan olduğuna dikkat çekerek,
“ Yarışan arkadaşları burada en iyi anlayan benim. Bende aynı basamaklardan geçtim. Hepsinde heyecan var bunu asgariye indirirlerse başarılı olacaklardır” şeklinde konuştu.
“Sen Türkülerini Söyle” ekibinin bundan sonraki durakları İzmir, Antalya, Ankara ve İstanbul olacak. Ekim ayında önce yapılan bütün kayıtlar ekranlara yansıyacak. Yeni yayın döneminde TRT'nin en büyük kozlarından birisi olacak olan “Sen Türkülerini Söyle” ses Yarışması şimdiden büyük bir heyecanla bekleniyor.


Kaynak:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 7634
favori
like
share
asi çocuk 19 Tarih: 31.08.2008 16:12
SLM SİTENİZ ÇOK GÜZEL BAŞARILAR
Rich Tarih: 25.08.2008 21:53
SELAM