15.5 yaşındayım. 13-14 yaşları arasında aç kalarak kilo vermeye çalıştım. ailem bunun vücudumun dengesini bozarak gelişimimi engelleyebileceğini söylemişti. sorun şu ki Yaşıtlarımın göğüs gelişimi benimkinden daha fazla acaba gelişimim durmuş mudur? yani daha fazla büyümez mi? bir de bazen küçülüp bazen büyüyor. büyüyor derken yuvarlak olup uçları belirginleşiyor fakat bazen de dolgun olmayan ucu sivri ama göğüs ucu belirsiz bir şekil alıyor gelişimin devam ettiğini gösterir mi teşekkürler.

mknjbh mknjbh
Üyenin Yeni Konuları
Üyenin Populer Konuları
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 565
favori
like
share
drhope Tarih: 03.11.2008 00:24
dert edecek bir durum yok. gelişme çağındasın vücudun gelişimini tamamlayana kadar bu tür olayların olması gayet normal. gelişimini tamamlaman 20li yaşlarına kadar devam edicek. meraklanma gençliğini yaşa...
mknjbh Tarih: 25.08.2008 07:02
evet bayanım. adet görmeye 13,5 yaşında başladım. göğüslerimdeki değişiklikler adet dönemlerimle çakışıyor evet fakat bu durum normalde durup dururken de oluyor küçülüp büyüyor gibi. bir de size yazdığım günden beri sağ göğsüm diğerinden daha bi büyük görünmeye başladı. 2si aynı büyüklükteydi şimdi sağ olanı daha fazla büyüdü.
drhope Tarih: 16.08.2008 23:45
Cinsiyetinizi belirtmemişsiniz ama sizin bir bayan olduğunuzu düşünerek cevap veriyorum. Bayanların gelişmesinde önemli olan şey ilk adet yaşıdır. Bunun yanında göğüslerde büyüme, kasıklarda ve koltuk altlarında kılların çıkmasıda olur. Adet görmeye ne zaman başladınız? Birde göğüslerinizle ilgili değişiklikleri anlatmışsınız. Bu değişiklikle adet dönemlerinizle çakışıyor mu? Adet dönemlerinde göğüslerde bu tür değişiklşikler olabilir. Bu arada kendinizi yaşıtlarınızla karşılaştırmanız kafanızın karışmasından başka bir duruma sebeb olmaz. Çünkü her kızın gelişim süreci farklıdır. öncelikle sorularıma yanıt aldıktan sonra bu konudaki kesin cevabımı verebilirim.