[atex]
Sevgili arkadaşım
nursun

SWI dosyasını paylaştığınız için teşekkür ederim.

:4:
Ben o konuyu bilerek burada paylaşıma açmadım.
Çünkü gördüğüm kadarıyla arkadaşlarımızın pekçoğu
daha shape ve onları hareket ettirme konusu üzerinde çalışıyorlar.

Paylaştığınız flasha göre,
siz o konuları tamamen halletmiş ve
artık nisbeten daha dikkat isteyen konulara başlamışsınız.
:1:

Demek ki, artık tüm arkadaşlarımın da
sizin bu durumunuza gelmesi için biraz bekleyeceksiniz.
:3:[/atex]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 6073
favori
like
share
Kaktus Tarih: 02.06.2010 22:38
Evet sevgili issizada arkadasim biliyorum ve bunlari sizin cizdiginizede inaniyorum...
Belkide ilk gorusmemizde sana yazdiklarimdan dolayi bana biraz kirilmis olabilirsin....
Anneler gunu icin hazirladigim flashta kullandigim shape cicek cizimlerinde bende ayni durumla karsilastim yani cizim icinde gozle gorulmeyecek kadar shapelerin olmasi....
Buda shape cizimleri icin kullandigimiz resimleri sahnede cok buyuttugumuz icin her ayrintiyi veya golgeyi ciziyoruz tabi daha sonra kuculttugumuzde bu cizilen ayrinti shapaeler gozle gorulmuyor...
Senden ozur diliyorum arkadasim, sordugum sorudan dolayi...:10:
ıssızada Tarih: 30.05.2010 21:08
sevgili sarı menekşe hocam.

ben o çiçekleri, balonları, otları farklı zaman aralıklarında farklı swi de çalıştım. sonradan bir araya topladım. farklı swi den taşıdığınızda swi dosyasının boyutu büyüyor. tabi bunu bilen ve dosyama bakan bazı ustalar benim ordan burdan çalıntı yaptığımı düşündükleri için burda pek değinmediler. ama ben biliyorum ve her minik denememi bile paylaştığım, danıştığım sevgili Kaktus hocam biliyor bunları benim yaptığımı... bu arada senin ve benim pc de eksik bir şeyler olmalı. çünkü denemeler ve danışmalar sırasında Kaktus hocamın pc sinde kasmalar olmadı benim pc de kasma yapan çalışmalar. ayrıca hocamın kendi pc sinde sıfırdan kendisinin yaptığı ve kendisinde rahat oynayan ve başka gurup arkadaşlarımıza da izletip denediği bazı shape çalışmaları benim pc de oynamadı yani kasarak oynadı. evdeki pc imde denediğimde hem burda paylaştığım dosya hem hocamın gönderdiği çalışma rahat oynadı. hasılı kiram sanırım senin ve benim pc lerde silinen bir sistem dosyası vs sorunu olabilir.

bir tahminim daha var. ben portable swish kullanıyorum. genelde usb bellekte taşıyordum. usb belleği bir kaç defa getirmeyi unuttuğumda swish çalışamadım. ben de ihtimali dikkate alarak pc ye de kopyaladım. son açılıp kapanan swi dosyalarından dolayı ayarlar değiştiği için ve pc üzerinde aynı anda okunan ve ayarları farklılaşmış iki ayrı swish max programı olduğu için olabilir diye aklımdan geçen bir teorim de var. ne kadar doğrudur bilemiyorum. yani bazı shape çalışmalarını farklı preference ayarlarına sahip bir swishten, bazı çalışmaları diğer swishten yapınca uyumsuzluklar oldu sanırım. çünkü çalışan swi dosyasının okuyacağı program adresi iki farklı yerde... benimki teorik bir düşünce. diğer arkadaşlar ne der, ne düşünür bilemem. gerçi şu ana kadar konuyla ilgili kimse konuşmadı, herhalde yine fikir yürüten olmaz.
Sari Menekse Tarih: 29.05.2010 12:10
Issızada'nin dosyasina baktim, bana da ilginc bir durum geldi. Flashtaki kasmalar bende de oldu. Böyle bir boyut farkliligi acaba neden kaynaklanmis olabilir?
atesilter Tarih: 26.05.2010 16:15
[atex]Sevgili arkadaşlarım

Resimlerden Shape elde etme örneği olarak yaptığım bir flashı
arzu edenlerin incelemesi ve üzerinde çalışabilmesi için
faydalandığım resim ile birlikte sizlerle paylaşıyorum.

Resim, SWF ve SWI dosyalarını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
Sağlıcakla kalınız.


[flash]ozeller/SigaraPaketi.swf[/flash][swf2]600[/swf2][swf3]450[/swf3][swf4]ozeller/SigaraPaketi.swf[/swf4]
*Download*


[/atex]
ıssızada Tarih: 22.04.2010 00:45
arkadaşlar karşılaştığım enteresan bir şeyi paylaşmak istiyorum.

ben shape ağırlıklı bir flaş çalışmak istedim. ve gelincikler, papatyalar, balonlar, otlar çizmeye başladım. çizdiğim bu objeleri copy-paste ile çoğalttım ve sonra group as shape ile kendi aralarında tek shape yaptım. otları ayrı, gelincikleri ayrı... bunlara efekt verdim ve play butonu ile denemek istedim. baktım çalışmam kasıyor. kendi pc min doluluğuna yordum. açık sayfa ve programları kapatıp yeniden denedim yine kasıyor.

content menüsüne baktım dışardan alıp unuttuğum bir şey yok."çalışmanızı test in player veya test in browser opsiyonu ile oynattığınızda sağ alt tarafta koordinatların sağında çalışmanızın swf ebadı görünür hepinizin bildiği üzre." bakıyorum çalışmam 93.7 Kb.

çok aşırı sayıda objeyi group yapınca kasıyordur dedim ungroup yapıp tek bir objeye efekt verdim yine kasıyor. suçu pc min kapasitesinde buldum. mahsustan 5 MB üzerinde hazır bir flaş import ettim playe bastım hiç kasma yok.

"efekttendir heralde" diye düşündüm ama ben bir kediyim isimli çalışmamda sinema ışığı shapesine aynı efektten bir çok sprite yapıp oynatmıştım kasma yoktu. o çalışmanın swi dosyasını bulup yine denedim yine kasmıyor. ki o çalışmamda 63 tane kedi resmi ve müzik te var.

çalışmayı sizinle paylaşmak üzere SWI olarak kaydettiğimde bir şok daha yaşadım. çalışmam 5.16 MB olarak kaydoldu. SWF olarak kaydettim 93.7 Kb yine...

ayrıca sadece play esnasında kasmıyor. bir objeye tıkladığımda highlight olması da, taşımalarda da çok kasıyor. bu çalışma açıkken bitmiş bir flaş çalışmamı açıyorum onda objelere tıklıyorum veya taşıyorum hiç kasma yok.

özetle bu işte anlıyamadığım bir tuhaflık var.

üzerinde çalışılacak ve konuşulacak bir örnektir diye düşündüm ve paylaşmk istedim. yorum ve önerisi olan arkadaşlarım buyursun.

DOWNLOAD
nursun Tarih: 09.03.2010 19:49
Çok güzel butonlar,renkleri de çok hoş ellerinize sağlık hocam
Garip07 Tarih: 08.03.2010 14:44
buttonlarınız harika olmuş hocam şahsen çok begendim
atesilter Tarih: 08.03.2010 14:30
[atex]Kullandığım resmi buradan kopya edip
üzerinde çalışabilirsiniz.


Böylece renklerin uyumu konusunda
hem biraz daha bilgi edinebilirsiniz ve hem de
kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz.
:3:[/atex]


atesilter Tarih: 08.03.2010 14:18
[atex]Sevgili arkadaşlarım

Aşağıdaki flash içinde izlediğiniz renkli buttonlar
internetten bulduğum bir resimden kopya çekilerek
Shape'lerden yapılmıştır.

Sizlere daha fazla yardımcı olması amacıyla
buttonlar SWI dosyası içinde tek bir Shape halinde değil;
ayrı ayrı shape'ler halinde bırakılmıştır.

Ortada bulunan üzerinde OFF yazılı button,
sprite haline getirilmiş ve doorcap dostumuzun çözümü ile
tıklandığında istediğiniz bir müziğin çalması veya durması sağlanmıştır.
:3:

Hepinize kolay gelsin...
[/atex]

*4shared*


*RapidShare*