TRT'nin 1974'te Yayınlanan İlk Yerli Dizisi Aşk-ı Memnu Yeniyayın Döneminde Ekranlarda.
Dizide, Beren Saat İle Kıvanç Tatlıtuğ Başrolleri Paylaşacak. Usta Oyuncu Kadrosu İle Ay Yapım, Yeni Sezonda Yaprak Dökümü Ve Dudaktan Kalbe'den Sonra Halit Ziya Uşaklıgil'in Aşk-ı Memnu Romanını Diziye Uyarlamaya Hazırlanıyor.
Mesude Erarslan'ın Yönetmenliğini Üstleneceği, Çekimlerine Ağustos Ayında Başlanacak Dizide, Nebahat Çehre, Selçuk Yöntem Ve Zerrin Tekindor Gibi Usta İsimler De Rol Alacak.
Roman Günümüze Uyarlanacak. Yaprak Dökümü'nde Olduğu Gibi Günümüze Uyarlanmış Haliyle Çekilecek Dizide, Rahmi Koç'un Villasının Da Çekim Mekanları Arasında Yer Aldığı Belirtiliyor. Dizinin Senaristleri İse Yaprak Dökümü, Menekşe İle Halil Ve Dudaktan Kalbe Dizilerinin Başarılı Kalemleri Melek Gençoğlu İle Ece Yörenç. 1974 Yılında TRT'de Yayınlanan, Müjde Ar, Salih Güney, Şükran Güngör Ve Neriman Köksal'ın Başrollerini Paylaştığı Diziyi Halit Refiğ Yönetmişti. Son Dönemin Dikkat Çeken Genç Oyuncularından Kıvanç Tatlıtuğ Ve Beren Saat, Aşk-ı Memnu'nun 2008 Versiyonunda Aynı Seti Paylaşacak.

Yapım: Ay Yapım
Yönetmen: Mesude Erarslan
Kanal D
Oyuncular:
Beren Saat (Bihter) Kıvanç Tatlıtuğ (Behlül)
Hazal Kaya (Nihal) Selçuk Yöntem (Adnan)
Nebahat Çehre (Firdevs) Saadet Işıl Aksoy (Peyker)

Kısa Konusu:
Firdevs Hanım, Elli Yaşlarında Ve Gözü Yükseklerde Olan Bir Kadındır. Hatta Eşini De Genç Yaşında Bu Tür Davranışları Yüzünden Kaybetmiştir. Eşi Artık Sonunda Firdevs Hanım’ın Para Ve Şöhret Hırsından Bunalmış, Bir Gün Firdevs Hanım’ın Genç Aşıklarından Gelen Mektupları Fark Ederek Kalp Krizinden Vefat Etmiştir. Firdevs Hanım İse Çok Kısa Bir Süre Yas Tutarak, Tekrar Gezinti Yerlerinde Görünmeye Devam Etmiştir. Ayrıca Ölümüne Rağmen Kendisini Anne Yaptığı İçin Eşine Nefret Duymaya Devam Etmiştir. Firdevs Hanım’ın Kızları Olan Bihter 22, Peyker İse 25 Yaşında Ve Evlidir. Peyker Annesinin İstemediği Bir Evlilik Yaparak Bir Memurla Evlenmiştir. Hatta Bir De Hamiledir Ve Firdevs Hanım’ı Büyükanne Yapacaktır. Bu Durum Fidevs Hanım İçin Çok Korkunçtur. Çünkü Yaşlanma Düşüncesi Bile Onu Çılgına Çeviriyordur. Bu Yüzden De Kızına İçten İçe Bir Nefret Duymaktadır.


Tanıtım Fragmanı

[YOUTUBE]DuehZud9Pm0[/YOUTUBE]

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 17270
favori
like
share