Aşkın İngilizcesi (2008)


Vizyon Tarihi: 05 Ağustos 2008

Oyuncular: Parker Posey,Drea de Matteo,Tim Guinee,Gena Rowlands
Peter Bogdanovich,Justin Theroux,Melvil Poupaud

Senaryo: Zoe R. Cassavetes

Yönetmen: Zoe R. Cassavetes

Görüntü Yönetmeni: John Pirozzi

Tür: Komedi, Dram

Yapım: USA, Fransa, Japonya 2008 97 Dakika (Renkli)

Dil: İngilizce, Fransızca

Dağıtıcı Firmalar: 35 Milim Filmcilik


Zoe Cassavetes’in ilk senarist/yönetmenlik deneyimi olan "Aşkın İngilizcesi" Parker Posey, Drea de Matteo, Tim Guinee ile Gena Rowlands’ı biraraya getiriyor.

Parker Posey, aşk ve birliktelik konularına alaycı bir şekilde yaklaşan, 30’larındaki Manhattanlı Nora Wilder’ı şaşırtıcı derecede olgun ve incelikli bir oyunculukla canlandırıyor.

Nora, şehir merkezindeki lüks bir otelde gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadır ve arkadaşı Audrey’nin (Drea De Matteo) ‘mükemmel evliliği’ kadar ideal bir birliktelik yakalamak için ne yapması gerektiğini merak etmektedir. Otoriter annesinin (Gena Rowland) Nora’ya bu yaşta yalnız olduğunu hatırlatmak için her fırsatı değerlendirmesi de can sıkıcıdır. Felaketle sonlanan bir dizi ilk randevunun ardından, yaşam tutkusuyla dolu, pervasız Fransız Julien’le (Melvil Poupaud) tanışır. Yine kötü sona yaklaştığını hisseden Nora, aynı hataları yapmaktan kaçınmaya çalışır. Eski şablonlardan kurtulmak isterken kendini Paris’te bulur. Nora’nın hayat ve daha önemlisi aşk üzerine yeni bir bakış açısı geliştirebilmek için kendi içine bakması kaçınılmazdır.


Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 353
favori
like
share