Bir gün bir taksiye atladım ve havaalanından hareket ettik.

Sağ şeritte yol alırken siyah bir araba park ettiği yerden aniden yola, önümüze çıktı. Taksi şoförü sert bir şekilde frene bastı, kaydı ve diğer arabaya çarpmaktan milim farkıyla kurtuldu.

Diğer arabanın sürücüsü camdan başını çıkartıp bağırmaya ve küfretmeye başladı.
Taksi şoförü ona gülümsedi ve içten bir şekilde el salladı. Ve gerçekten çok arkadaşçaydı.
Sordum: 'Neden bunu yaptığınız? Adam neredeyse arabanızı mahvedip ikimizi de hastaneye gönderecekti.' Taksi şoförü bana, şimdi 'Çöp Kamyonu Kanunu' dediğim şeyi öğretti.

Şoför pek çok insanın çöp kamyonu gibi olduğunu açıkladı. Her tarafta çöp dolu olarak dolanıyorlar; kızgınlık, öfke ve hayal kırıklığı dolular. Çöpleri biriktikçe onu bırakacak bir yere ihtiyaç duyuyorlar ve bazen sizin üzerinize bırakabilirler.

Kişisel almayın. Sadece gülümseyin, onlar için iyi şeyler temenni edin ve yolunuza devam edin. Onların çöpünü alıp işyerinize, evinize veya sokaktaki diğer insanlara dağıtmayın.
İşin ana fikri şu ki, başarılı insanlar çöp kamyonlarının günlerini mahvetmesine ve ellerine geçirmesine izin vermezler. Hayat sabahları pişmanlıklarla uyanmak için çok kısa, dolayısıyla 'size iyi davranan insanları sevin, iyi davranmayanlar için dua edin.'
Hayat %10 onuyla ne yaptığınız, %90 onu nasıl alıp karşıladığınızdır.

Sevgiyle kalın,


Ödünç...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 375
favori
like
share
Sylar Tarih: 26.08.2008 22:08
Çok doğru. Sen birine kızıp başkasına bağırıyorsun. Bağırdığın kişi de bir başkasına... Böyle gidiyor negatif bir şekilde çoğu vakit.. Arada burdaki gibi kişilerin çıkması zinciri zayıflatıyor. Keşke koparsa.. Hayat işte..
alfeas Tarih: 26.08.2008 18:34
saol.güzelbi paylaşımdı..
murat yavuz Tarih: 25.08.2008 19:51
ellerine saglık güzel olmuş
MiSS-FENER Tarih: 25.08.2008 18:18
Hayat %10 onuyla ne yaptığınız, %90 onu nasıl alıp karşıladığınızdır


Hayat..
Emeğinize Sağlık..
YaRaMaZ Tarih: 25.08.2008 14:55
Teşekkürler LoReSiMa , çok beğendim.