Nano teknoloji ile geliştirilen BorPower, yakıttan yağ değişimine maliyetleri rekor düzeyde düşürüyor. Burak Taşçı'nın haberi

Türkiye’nin en önemli madeni bor otomobillerde de mucizeye dönüşüyor. Doğada katı halde bulunan bor madeni nano teknoloji ile işlenip sıvılaştırıldıktan sonra araçların motorlarına ve şanzıman yağlarına konuluyor. Merkezi Türkiye’de bulunan NNT Ar-Ge tarafından Türkiye'de ilk kez üretilen BorPower, benzinli, dizel, LPG’li araçlarda motor aşınmalarını sıfıra yakın bir düzeye indirgiyor. Bunun yanı sıra araç motorlarında sürtünen yüzeylerde 6 atom kalınlığında bir koruma kalkanı oluşturuyor ve ısıyı mükemmel seviyelerde yalıtıyor. Sıvı karışım halinde motor yağına katılan BorPower, motor hararetinin aşırı yükselmesine engel olarak performansın düşmesini önlüyor ve motor yağının ömrünü en az iki kat uzatıyor. Bor teknolojisini uygulayan kişiler yakıt tasarrufunun % 10 civarında olduğunu, araçlarının kalkışlarda daha seri oluşunu ve motorda sürtünmenin az olmasından dolayı sessiz çalıştığını belirtiyorlar.

EGZOZ GAZINI DA AZALTIYOR

Bor mucizesinin faydaları bu kadarla kalmıyor. Küresel ısınmanın etkisini azaltmak için çevreye karşıda duyarlı bir katkı olan bor egzoz gazlarını minimum seviyeye indirerek ekolojik dengeye fayda sağlıyor. Yapılan testlerde araçların motor ömrünü %100 arttırıyor. Motor yağ değişim sürelerini 2 katına çıkararak bakım masraflarını minimum düzeye düşürüyor. Motorlarda ısıyı dengelediği için hareket ve buharlaşmadan kaynaklanan yağ kaybını ve yağ yakmayı da önlüyor. Motor performansını da % 9 arttırıyor.

İŞTE BORPOWER'IN ARACA KATKILARI

1- Dizel ve benzinli araçlarda % 7 - % 10 yakıt tasarrufu sağlıyor.
2- Motor yağ kulanım ömrünün 2 kat artırıyor.
3- Performansın ( Beygir Gücü ) % 9 yükseliyor.
4- Motor rektifiye ömrünün % 100 artırıyor.
5- Motor parçalarında sürtünme ve aşınmaların % 70 azalıyor.
6- Motor yağı ısısını sabitleyerek, hareket ve buharlaşmadan kaynaklanan yağ kaybını önlüyor.
7- İlk marşa basıldığında sürtünme ve aşınmaları en aza indiriyor.
8- Karteri delinip yağı eksilen aracın 1-3 saat süreyle yolculuk yapabiliyor.
9- Motor sesinin azalması ve egzoz gazlarını minimum seviyeye indirerek ekolojik dengeye fayda sağlıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 315
favori
like
share
alvin18 Tarih: 25.08.2008 19:03
mükemmel bir buluş perfect yanlız bunun litre fiyatı baya yüksek olur ama 2-3lt. bir araçın işini görür:85: