1.Aşama: El Alışkanlığı Kazanmak için Çıt Çıtları Açıp Kapama Alıştırmaları YapınÇıt Çıt saç parçasındaki çıtçıt kısmını kendinize doğru çevirerek, başparmaklarınızı çıtçıt uçlarına ve işaret parmaklarınızı da parçanın yüz kısmına yerleştirin. Çıtçıtı açmak için işaret parmaklarınızla kendinize doğru iterek uygulayacağınız baskı çıtçıtın açılmasını sağlamaya yetecektir. Aynı biçimde, başparmaklarınızla kendinizden dışarı doğru uygulayacağınız baskıda çıtçıtın kapanmasını sağlayacaktır.


İPUCU

Çıt Çıt saçlarınızı saçınıza tutturmaya başlamadan önce, çıtçıtları açma ve kapamada el alışkanlığı kazanmak için çıtçıt açma ve kapama alıştırmaları yapın.

2. Aşama: El Alışkanlığı Kazanmak için Çıt Çıt Saçlarınızı Saçınıza Tutturma Alıştırmaları Yapın.

5 cm genişliğinde olan yan parçaları kullanarak Çıt Çıt saçlarınızı kendi saçınıza tutturma ve saçınızdan çıkartma alıştırmaları uygulayın.
3. Aşama: Saçın Bölümlere Ayrılması

İlk Çıt Çıt saç parçanızı, saçınızda nereye takacaksanız, bir kuyruklu tarak veya işaret parmaklarınız aracılığı ile o bölgeye yol ayırma alıştırmaları yapın.
4. Aşama: Saçta İlk Uygulama Yapılacak Bölgenin Ayrılmasına Başlamak

Çıt Çıt saçlarınızı takmaya, saçınızın alt kısımlarından başlamalı ve daha sonra yukarıya doğru tırmanmalısınız. Saç hizanızdaki en alt noktadan başlayarak ve bir kuyruklu tarak veya işaret parmaklarınız aracılığı ile saçınızı bölmek istediğiniz yerden ayırın.
5. Aşama: Saçta İlk Uygulama Yapılacak Bölgenin Ayrılmasını Tamamlanması

Kuyruklu tarağınızı ya da işaret parmaklarınızı saçınızın altından ve saç derisi boyunca sağ saç hizasından sol saç hizasına kadar sürükleyerek saçı ayırın.
6. Aşama: Ayırdığınız Yolun Üst Kısmında Kalan Saçları Toka ile Tutturun

Sağdan sola olarak ayırdığınız yolun üst kısmında kalan bütün saçı size engel yaratmaması açısından tamamen kaldırıp bir toka ile tutturun.7. Aşama: İlk Çıt Çıt Saçı Hazırlayın

Saçın “arka” kısmına takılan ve geniş olan Çıt Çıt saç parçalarından birini seçip (eğer tam bir set satın aldıysanız, bu bölümde, 15 cm eninde olan Çıt Çıt saçı kullanın) üzerinde mevcut bulunan çıtçıtların tamamını açın.8. Aşama: İlk Çıt Çıt Saçın Yerleştirilmesi

Çıtçıtın üst kısmının sağdan sola olarak ayırdığınız yol ile aynı hizada olması için, çıtçıtlar ayırdığınız yolun alt kısmında kalan kendi saçlarınıza tutturulmalıdır.
9. Aşama: İlk Çıtçıtın Yerleştirilmesi

İlk önce orta çıtçıt ense ortanıza gelecek şekilde yerleştirilmelidir. Çıtçıtı, ayırdığınız yolun hemen altında kalan kendi saçınıza tutturun. Çıtçıtı aşağıya doğru iterek kendi saçınızı kavramasını sağlayın ve çıtçıtlayıp kapatın.
10. Aşama: İkinci Çıt Çıtın Yerleştirilmesi

Bir sonraki tutturacağınız çıtçıt sağ çıtçıttır. Orta çıtçıtın yerinden oynamaması için onu sol eliniz ile tutarken, sağ eliniz ile saç bandının sağ kenarını tutarak onu başınızın sağ tarafında kaplayabileceği yere kadar uzatın. Yukarıdaki aşamada tarif edildiği gibi çıtçıtı ayırdığınız saç yolunun hemen altında mevcut bulunan kendi saçınıza tutturun ve onu aşağıya doğru iterek kendi saçınızı kavramasını sağlayın ve çıtçıtlayıp kapatın.
11. Aşama: Üçüncü Çıt Çıtın Yerleştirilmesi

En son olarak tutturacağınız çıtçıt sol çıtçıttır. Orta yerdeki çıtçıtı yerinden oynamaması için sağ eliniz ile tuttun ve sol eliniz ile saç bandının sol kenarını tutarak onu başınızın sol tarafında kaplayabileceği yere kadar uzatın. Daha önceki iki aşamada tarif edildiği gibi çıtçıtı ayırdığınız saç yolunun hemen altında mevcut bulunan kendi saçınıza tutturun ve onu aşağıya doğru iterek kendi saçınızı kavramasını sağlayın ve çıtçıtlayıp kapatın.
12. Aşama: Arada Boşluklar Kalıp Kalmadığını Kontrol Edin

Her üç çıtçıtta yerleştirilip tutturulduktan sonra, takma saçlarınızın kendi saçınıza düzgün bir biçimde yerleşmiş olduğundan emin olmak için parmaklarınızı takma saçlarınızın tutturulmuş bulunduğu bandın üzerinde bir uçtan diğer uca kadar gezdirin. Eğer arada boşluklar varsa, çıtçıtı açın, kendi saçınızdan çıkartın ve çıtçıtın pozisyonunu değiştirin ve böylece saçların boşluksuz bir biçimde kendi saçınıza düzgün olarak oturmasını sağlayın.
13. Aşama: İkinci Çıt Çıt Saç Parçasını Takmaya Hazırlanma

Bu Çıt Çıt saç parçası ilk takılan Çıt Çıt saç parçasının yukarısına yerleştirilecektir. 6. aşamada size mani olmamaları için toka ile tutturduğunuz saçların tamamını salın. Biraz önce yerleştirdiğiniz ilk Çıt Çıt saç parçasının bulunduğu bölgenin az yukarısında bir yerden, 4. aşamadan başlayıp 6. aşamaya kadar olan bölümlerde size tarif edildiği gibi saçınızı ayırın.
14. Aşama: İkinci Çıt Çıt Saç Parçasının Yerleştirilmesi

7. aşamadan başlayıp 12. aşamaya kadar olan aşamaları tekrar edip bir sonraki Çıt Çıt saç parçasını saçınıza düzgün bir biçimde yerleştirin. Yeni saç stilinizin tamamlanması ve her bir Çıt Çıt saç parçasının yerine yerleştirilmesi için 4. aşamadan başlayıp 12. aşamaya kadar gösterilen yolu takip edin. (Bu işleme tam bir takım ile başladıysanız, Çıt Çıt saçlarınızı kendi saçınıza yerleştirmeye başladığınız en alt bölümlerde 15 cm bant genişliğine sahip olan iki parçayla başlamanız, onlardan sonra 13 cm bant genişliğine sahip olan Çıt Çıt saçları yerleştirmeniz ve en son olarak ta 10 cm genişliğe sahip olan Çıt Çıt saç bandını yerleştirmeniz tavsiye olunur.)
15. Aşama: Yan Çıt Çıt Saç Parçalarının Yerleştirilmesi

5 cm genişliğinde olan Çıt Çıt saç parçaları saçlarınızın yanlarına takılmaları için tasarlanmışlardır. Şakak bölgesinde bir yerde olmak üzere başınızın her iki yanına birir tane olarak takılır.
16. Aşama: Çıt Çıt Saç Parçalarının Saçınızdan ÇıkarılmasıBir Çıt Çıt saç parçasını saçınızdan çıkarmak için bu saç bandı üzerinde mevcut bulunan bütün çıtçıtları açın ve hafifçe yukarı kaldırıp nazik bir biçimde saçınızdan çekin.


UNUTMAYIN

Çıt Çıt saç parçasını bütün çıtçıtlar açık durumda olmadan asla saçlarınızdan çıkarmaya kalkışmayın. Çıt Çıt saç parçasını saçınızdan çekerek ve asılarak çıkarmak kendi saçlarınızın zarara uğraması ile sonuçlanır.

2008 2009 saç modelleri, 2009 da çıt çıtlı saçlar, çıt çıt saça nasıl takılır, çıt çıtlı saç modelleri, çıt çıtlı saç resimleri, çıt çıtlı saçlar, çıt çıtlı saçlar resimli anlatım

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5463
favori
like
share
crenn Tarih: 20.07.2009 21:39
benim saçım uzun ama ben yinede denemek istiyorum .Saol bu arada ..
HIT711 Tarih: 03.07.2009 22:27
Yaa peki arkadaşlar online varsa yardımcı olsun lütfen yaa..
Bu çıtçıtlı takma saçların renklileri de var, ben bunları nerelerde bulabilirim acaba lütfen yardımcı olur musunuz??
BOKSÖRüz Tarih: 18.09.2008 13:54
ben çıt çıt aldım nasıl takıldıği hakkında bilgi almak istiyorum
ni_sa Tarih: 15.09.2008 00:22
Eline saglık sindy...
darkshine Tarih: 13.09.2008 21:45
takmayı becersem kullanıcamda yapamıorm
SU-PERISI Tarih: 28.08.2008 16:39
Eline saglık sindy,güzel ve düzgün takılırsa çok hoş oluyor.
Nerqish Tarih: 27.08.2008 12:17
[COLOR="SlateGray"]sagol canim bende denemek istiyorum bazen cok hos gorunuyor dogru yapildiginda tabi :3: