Köln'ün Karlsruhe ile karşılaştığı maçın 25. dakikasında topsuz alanda bir anda yere yığılan Ümit Özat herkesi çok korkuttu. Özat'a sağlık ekipleri acilen müdahele ederken yıldız oyuncunun önce kalp krizi geçirdiği zannedilirken daha sonra aşırı yorgunluğa bağlı baygınlık geçirdiği anlaşıldı. Ümit Özat acil olarak kontrol altına alınırken stadyumda bir anda ölüm sessizliği hakim oldu.

Maçın hakemi ve diğer futbolcular merak içinde Daum'a giderken Daum'un gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi. Olaya müdahele eden sağlık ekipleri, dili boğazına kaçan tecrübeli futbolcunun dilini düzelterek milli futbocuyu hayata döndürdü. Aralarında geçen kısa konuşmanın ardından hakem baş parmağıyla "okey" işareti yaparak havaya kaldırdı. Ümit Özat'ın iyi olduğunun anlaşılmasının ardından stadyumda hep bir ağızdan "Ümit Özat" tezahuratları başladı.

Köln'ün tecrübeli kaptanınının yarın helikopterle veya karayoluyla Köln Üniversitesi Hastanesi'ne sevkedileceği ve burada üç gün kontrol altında tutulacağı öğrenildi. Hiçbir hayati tehlikesi bulunmayan futbolcunun moralinin de yerinden olduğu ifade edildi...

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 420
favori
like
share
karakartal_okan Tarih: 30.08.2008 15:29
Gazetede okuyunca şok oldum,geçmiş olsun.
hakan2230 Tarih: 29.08.2008 22:37
Maçı İzliyordum Baktım 25.Dk Falan Ümit Topsuz Alanda Yığıldı Yere Ayağı Falan Kaydı Sandım Sonra Bkatım Kalkmıyor Hakem Hemen Sağlık Ekiplerini Çağırdı İyi Ki Yoksa Ölebilirdi..Mondragon Daum Falan Hepsi Ağladı..Geçmiş Olsun Emektar Futbolcuya.