UÇAK EV- NİJERYA

İlk görenler bir uçak eve çarptı orada öyle kaldı zannediyor ama tabii ki durum böyle değil. Sait Cemal çok gezmeyi seven eşine böyle bir ev yaparak gezemediği zamanları telafi etmesini sağlamış.ANANAS EV- İSKOÇYA

Sıcak ülke meyvası olan ananas hep egzotikliği çağrıştırır. Bu evin sahibi IV. Dunmore Kontu da öyle düşünmüş. 1761 yılında yaptırdığı evinin yeni yeni İngiltere topraklarına gelen ve çok sevilen ananasa benzemesini istemiş.KÖPEK EV- IDAHO- ABD

Dennis Sullivan ve Frances Conklin çok sevdikleri köpeklerinin anısına bu evi yaptırmışlar. Beagle cinsi köpek biçimindeki ev isteyene kiralanabiliyor.
OTOMOBİL EV (AVUSTURYA)

Herkesin sevgilisi Vos Vos biçimindeki ev Alman mimar Mark Voglreiter tarafından inşa edilmiş. Üstelik elektrikten suya kadar herşeyi çok idareli. 2004 yılında bu evin kirası ayda 2,500 Euro idi... Artık faturalardan tasarruf edip ev kirasını ödersiniz...DENİZ KABUĞU EVİ (MEKSİKA)

Tamamen beyaz malzemelerin kullanıldığı ev, Mujeres adasında. İçinden her an bir deniz kızının çıkacağı izlenimini veren evde yine de geleneksel mimari ögelere yer verilmiş. Bazı aylarda kiraya verilen evin isteklisi çok...TEKNE EVLER- (ABD -Encinitas, California)

Tekne evlerde yaşamak çok yaygın. Ama bir evi tekne biçiminde inşa edip içinde yaşamak? Bu çok görülen bir şey değil. 20. yüzyılın başlarında deniz sevdalısı biri tarafından inşa ettirilen evler, Encinitas kasabasında kurulan bir komitenin gözetiminde ve son gelen haberlere göre evleri müzeye çevirmeyi düşünüyorlarmış.FIÇI EV- (ABD- Michigan)

1926 yılında Şikago'daki Cooperage Şirketi, ürettikleri salatalık turşularının tanıtımında kullanmak üzere bu evi inşa ettirirler. Tasarımcı William Donahey'in çizimlerinden inşa edilen ev, halka açık, giriş bedava. Ancak içerideki turşulardan para alınıyor.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 657
favori
like
share
Crayz98 Tarih: 28.11.2009 17:35
evler çok güzel
crazyossie Tarih: 27.11.2009 19:22

bir kaçtanede ben ekliyeyim dedim