Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4307
favori
like
share
d.feneri Tarih: 18.08.2009 23:11
güncelleme
Katastrof1982 Tarih: 02.09.2008 20:10
Herkesin RAmazanı Mübarek olsun.
MEVLÜT Tarih: 02.09.2008 18:07
ALLAH razı olsun
nalus Tarih: 02.09.2008 17:18
biz normal namazlarımızı kılalımda kardeşim inşallah paylaştıklarınızıda allahım nasip eder
keskinkilic_68 Tarih: 31.08.2008 23:05
ramazan ayınız mubarek olsun arkadaşlar
YAPROCK Tarih: 31.08.2008 22:59
islam aleminin ramazanını kutluorum....
denizfener Tarih: 31.08.2008 22:28
[color=red]1:TERAVıH NAMAZI:

BUNU SANIRIM HEPıMıZ BıLıYORUZ.20 REKATLIK BıR NAMAZDIR,ıKı REKATTA YA DA DÖRT REKATTA BıR SELAM VERıLEBıLıR.AMA 2 REKATTA VERMEK DAHA EFTALDıR.KAçIRILMAMASI GEREKLı BıR NAMAZDIR.

[color=blue]2:RAMAZAN-I şERıF AYININ ıLK GECESıNDE KıM NAFıLE NAMAZ KILAR VE KILACAğI NAMAZDA [color=red]FETıH SURESi [color=blue] 'Nı OKURSA ALLAHÜ TEALA O YIL BOYUNCA O KıMSEYı BÜTÜN BELA VE MÜSıBETLERDEN MUHAFAZA EDER.

[color=orange]3:Ramazan-ı şerif ayını ilk gecesinde 2 rekat namaz kılınır.her rekatta FATıHA ve FETıH SURELERı okunur.Selam verdikten sonra ise 10 defa KADıR SURESı okunur ve Peygamber Efendimize selavat getirilir.
DOSTLAR BU çOK ÖNEMLı MUTLAKA KILMAYA çALIşALIM. 2 REKAT şEY ZATEN.EğER FETıH SURESıNı BıLMıYORSAK;BıLDığıMıZ BıR SURE OKUYUP SELAM VERDıKTEN SONRA KıTAPTAN OKUYUN.


4: Ramazan-ı şerif ayının ilk gÜnÜnde dÖrt rekat namaz kılınır.Her rekatında BıR FATıHA SURESı ve BEş AYETEL KÜRSı okunur.Namazdan sonra ise BıR DEFA AYETEL KÜRSı okunur.


[color=red] 5:Ramazan-ı şerifin onuncu gecesi gece yarısı iki rekat namaz kılınır.Her rekatında BıR FATıHA,YEDı AYETEL KÜRSı,BEş ıHLAS,BEşER DEFA DA FELAK ve NAS okunur.Selam verdikten sonra da YEDı AYETEL KÜRSı okunur ve Peygamber Efendimize YEDı defa selavat getirilir.


[color=olive]6:Ramazanı şerifin onuncu gÜnÜndedÖrt rekatlı namaz kılınır.Her rekatında BıR FATıHA,ON KAFıRUN ve ON DEFA DA ıHLAS okunur.


[color=blue]7:Ramazan'ın 15. gecesi dÖrt rekat namaz kılınır.Her rekatında BıR FATıHA ile ON DEFA ıHLAS okunur


[color=brown]8:Ramazan'ın 15. gÜnÜnde 12 rekat namaz kılınır.Her rekatında BıR FATıHA,BıR AYETEL KÜRSı,3 KADıR SURESı okunur.Namazdan sonra da 10 DEFA AYETEL KÜRSı okunur.


[color=cyan] 9:Ramazanın 20. gecesi;
iki rekat namaz kılınır.her rekatında bir fatiha bir yasin okunur.namazdan sonrada Üç ayetel kÜrsi okunur ve Peygamberimize Üç defa selavat getirilir.


[color=green] 10:Ramazanın 20. gÜnÜnde iki rekat namaz kılınır.her rekatında birer defa fatiha,ayetel kÜrsi,kafirun ve ihlas okunur.namaz bittikten sonra da on defa ihlas okunur ve Peygamberimize on defa salavat getirilir.


[color=darkblue] 11:Ramazan-ı şerifin son CUMA GÜNÜ,DÖRT REKAT namaz kılınır.Kim bu gÜnde,sırf kıyamet gÜnÜnde dÜşmanlarını razı etmek niyetiyle DÖRT REKAT namaz kılarsa;


[color=red]1.Rekatta:Bir fatiha suresi ile 11 ihlas suresi
2.Rekatta:Bir fatiha,Üç kafirun ve 11 ihlas suresi
3.Rekatta:Bir fatiha,bir tekasÜr(elhakÜmÜttekasÜr) ve 11 ihlas
4.Rekatta:Bir fatiha,Üç ayetel kÜrsive 25 ihlas[color=darkblue] okursa ALLAHÜ Teala o kimseyi kabrin bÜtÜn korkunç hallerinden kurtarıp,kıyamette de hasımlarını kendisinden razı eder.

[color=violet]
12:Ramazan-ı şerifin son gecesinde DÖRT REKAT namaz kılınır.Peygamber Efendimiz(sav) buyuruyor ki:
''Bir kimse Ramazan-ı şerifin son gecesinde dÖrt rekat namaz kılsa,her rekatında da BıR FATıHA ile BıR AMENERRESULÜ ve BEş ıHLAS okusa,o kişi hakkında 'Cehennemden kurtuldu' diye bir beraat yazılır ve kabir azabından emin olur.Aynı zamanda ALLAHÜ Teala ,o kimsenin kendi gÜnahını ve ev halkının gÜnahını bağışlar.Ayrıca bÜtÜn MUHAMMED Ümmetinin oruçlarının sevabı kadar kendisine sevap verilir.Bu ay içinde tuttuğu oruç ile kıldığı namazlar kabul olunur.Her ne hacet dilese kabul olunur.
denizfener Tarih: 31.08.2008 22:27
[color=blue]BU NAMAZLARI ıMSAK VAKTıNE KADAR KILABıLıRSıNıZ,SAHURDAN YARIM SAAT ÖNCE KALKARSANIZ çOK RAHAT KILINIYOR.şıMDıDEN ALLAH KABUL ETSıN
-Kılamayacağınız uzun bulduğunuz olursa eğer(mesela;bir rekatta 30felak 30nas okunuyorsa kaldırabileceğiniz kadar;mesela 10 felak,10 nas okunabilir)okuyabildiğiniz kadar okuyabilirsiniz
-Bilmediğimiz surelerin yerine bilinen sureler okunabilir,selam verdikten sonra o okuyamadığımız surelerin adedeince kağıttan okuruz bu sureyi.Bir kağıda yazıp seccadenin ÖnÜne koyup oradan okumak olmuyor,namaz bozuluyor.Eğer daha sonradan okumak ağır gelirse okumayabilirsiniz ama okumak daha eftaldir çÜnkÜ bir Özelliği var ki o surenin okunması istenmiş.
-Eğer gece kılamadıysak o gÜn akşama kadar da kerahat vakitleri dışında kılınabilir.Ama gece kılınması daha eftaldir.
MUTLAKA KILMAYA çALIşALIM.[color=red]RAMAZAN'IN 1.GECESı KILINACAK NAMAZ:

Bu gecede bir kimse iki rekat namaz kılsa,her rekatta da KADıR SURESı'ni okusa,ALLAHÜ Teala(cc) o kişiye Üç tÜrlÜ kolaylık verir:

-Bu ay içinde orucu ve namazı ona kolaylaştırır
-Bu ay içindeki orucunu ve namazını kabul eder
-Gelecek yıla kadar fakirlikten emin eder[color=red]RAMAZAN'IN 2.GECESı KILINACAK NAMAZ:

Peygamber Efendimiz(SAV)buyuruyor ki:''Bu gece bir kimse ,BıR FATıHA SURESı ıLE DÖRDER KERE FELAK ve NAS SURELERı'ni okumak suretiyle ıKı REKAT namaz kılsa,o yıl içinde ettiği muameleden ziyan gÖrmez.ımansız kalmak tehlikesinden emin olur.Ahirette de iki iyilik bulur:
-Cehennemden halas olur
-Cennette felah bulur.''

(Hazreti ıbn-i Ömer (RA) rivayet etmiştir)


[color=red]RAMAZAN'IN 3.GECESı KILINACAK NAMAZ:

[COLOR="SeaGreen"] Peygamber Efendimiz (SAV) buyuruyor ki: ''Bu gecenin sonunda BıR FATıHA,BEş KEVSER ve BEş ıHLAS ile iki rekat namaz kılan kişi,Hz.Ebubekir Sıddık(ra)elinden bir kase dolusu kevser şarabı içer ki,asla susuzluk gÖrmez''
(Hz.Ömer(ra)ve Hz.Said (ra)rivayet etmiştir)

[color=red]RAMAZAN'IN 4.GECESı KILINACAK NAMAZ:
Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bu gece,BıR FATıHA ile DÖRT ASR SURESı okuyarak ALTI REKAT namaz kılan kişi altı tÜrlÜ iyilik bulur:
-MÜslÜman olarak dirilir
-MÜslÜman olarak ÖlÜr
-Kabir sualine ıhlas okur gibi cevap verir
-YÜzÜ ayın on dÖrdÜ gibi olur
-Sırat kÖprÜsÜnden yıldırım gibi geçer
-Hz.Ebubekir Sıddık(ra)kÖprÜ başında ona cenneti mÜjdeler.''
(Hz.Ebu Derda(ra) rivayet etmiştir)

[color=red]RAMAZAN'IN 5.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=brown] Peygamber Efendimiz buyuruyor ki:''Bu gece dÖrt rekat namaz kılıp:
-1.Rekatta:BıR FATıHA ile BıR TEKASÜR SURESı
-2.Rekatta:BıR FATıHA ile BıR BıR ASR SURESı
-3.Rekatta:BıR FATıHA ile BıR MAUN SURESı
-4.Rekatta:BıR FATıHA ile Üç ıHLAS SURESı okuyan kişi kabir azabı gÖrmez.ALLAHÜ Teala(cc),onun gÜnahlarını defterinden kazır.Yerine bÜyÜk taatlerin sevabını yazar.''
(Hz.ıbn-i Abbas (ra)rivayet etmiştir)

[color=red]RAMAZAN'IN 6.GECESı KILINACAK NAMAZ:

[color=violet]Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:Bu gece bir kişi,BıR FATıHA,BıR AYETEL KÜRSı ile 'şehidalahÜ ennehÜ'(Al-i ımran Suresi,Ayet:18)ayetini hesapsız olarak okuyarak iki rekat namaz kılarsa,ALLAHÜ Teala (CC)buyurur ki:
'Ey kulum!Bu namaz ile bÜtÜn gÜnahlarını bağışladım.Artık bunun gibi gÜzel amellere başla,er gibi ol,gÜzel işlerden yÜz çevirme.''(Hz.ıbn-i Mes'ud(ra)rivayet etmiştir)

[color=red]RAMAZAN'IN 7.GECESı KILINACAK NAMAZ:
Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bir kimse ,bu gecenin yarısında DÖRT REKAT namaz kılsa ve her rekatta BıR FATıHA ile ONAR DEFA ıHLAS,FELAK ve NAS okusa,ALLAHÜ Teala meleklere buyurur ki:
'GÖrÜn benim kulumu ki,tatlı uykusunu terk edip benim rızamı ister.O halde siz şahid olun ki,ben de kulumun gÜnahlarını bağışlayıp cennete girmesini emrederim.''
(Hz.Ebu Hureyre (ra)rivayet etmiştir)

[color=red]RAMAZAN'IN 8.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=olive]Peygamber Efendimiz:''Bu gece BıR FATıHA,BıRER DEFA DA ıHLAS,FELAK ve NAS okuyarak ıKı REKAT namaz kılan kimseye, [color=blue] YEDı CEHENNEM KAPISI KAPANIP SEKıZ CENNET KAPISI AçILIR.''

(Hz.Ali(RA)rivayet etmiştir)

[color=red]RAMAZAN'IN 9.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=orange] Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bir kimse,bu gecede BıR FATıHA,ON ıHLAS ve BEşER KERE DE FELAK ve NAS SURESı ile ONıKı REKAT namaz kılsa,on tÜrlÜ haceti kabul olunur ve kıyamette yÜzÜ ayın bedir hali gibi nurlanır.''
(Hz.ıbn-i Mes'ud (ra)rivayet etmiştir)

[color=red]RAMAZAN'IN 10.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=darkblue]Peygamber Efendimiz (sav) buyuruyor ki:''Bir kişi,bu gecede DÖRT REKAT namaz kılsa,
1.Rekatta:BıR FATıHA,BıR AYETEL KÜRSı,'şehidalahÜ ennehÜ'(Al-i ımran Suresi,Ayet:18)ayeti ile DUHA SURESı'ni,
2.Rekatta:BıRER DEFA FATıHA,A'LA ve ğAşıYE,
3.Rekatta:BıRER DEFA FATıHA ve DUHA SURESı,
4.Rekatta:FATıHA ile ıNşıRAH SURELERı'ni birer kere okursa ,ALLAHÜ Teala o kulun namazını kabul edip ÖlÜm meleğine emir verir ki:
'BEN BU KULUMU,BENıM şıDDETıMDEN VE AZABIMDAN EMıN KILDIM.''
(Hz.Ebu Hureyre (ra)rivayet etmiştir)


[color=red]RAMAZAN'IN 11.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=green]Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bir kişi bu gece DÖRT REKAT namaz kılsa,her bir rekatında da BıR FATıHA,ON AYETEL KÜRSı,ON KEVSER ve ON DA ıHLAS SURESı okusa,kıyamet gÜnÜnde kendisine bÜtÜn peygamberlerin sevapları kadar sevap verilir.Aynı zamanda kıldığı bu namaz ,50 yıllık geçmiş gÜnahlarına keffaret olur.''
(Hz.Ebu Hureyre (ra)rivayet etmiştir)

[color=red]RAMAZAN'IN 12.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=violet]Peygamber Efendimiz (sav)buyuruyor ki:''Bu gece,ALLAHÜ Teala'nın verdiği sure ile (herhangi bir sure ile) ON REKAT namaz kılan kimse,muhakkak ki,gÜnah derdine karşı dermanı tam olarak bulmuştur. ''
(Hz.SÜraka (ra)rivayet etmiştir)

[color=red]RAMAZAN'IN 13.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=blue]Peygamber Efendimiz buyuruyor ki:''Bu gecede bir kimse ,BıR FATıHA ve OTUZAR KERE DE FELAK ve NAS SURELERı'ni okumak suretiyle ALTI REKAT namaz kılsa,ALLAHÜ Teala o kimsenin bÜtÜn gÜnahlarını bağışlar.O kimsenin gÜnahları,denizlerin kÖpÜklerinden fazla olsa da.''
(Hz.Aişe (ra)rivayet etmiştir)

[color=red]RAMAZAN'IN 14.GECESı KILINACAK NAMAZ:

[color=orange]Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bu gecede bir kimse,BıR FATıHA ve OTUZ ıHLAS ile DÖRT REKAT namaz kılarsa rızkı ve bereketi fazla olur.Aynı zamanda o yıl içinde bÜtÜn muradları hasıl olur.''
(Hz.Ebu Osman (ra)rivayet etmiştir)

[color=red]RAMAZAN'IN 15.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=green]Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bir kimse,bu gece BıR FATıHA ve ON ıHLAS SURESı ile Üç selam vererek ALTI REKAT namaz kılsa,ALLAHÜ Teala,o kimseyi cehennemden azad ettiği gibi ona Tevrat'ı,ıncil'i ve Hazreti ıbrahim'e inen sahifeleri okumuş kadar sevap verir.Ayrıca yetmiş yıl aralıksız ve hiç dÖnmeden kafirlerle gaza etmiş gibi sevap verir.Aynı zamanda yÜz kere de hac etmiş sevabı verir.''
(Hz.ıbn-i Mes'ud(ra)rivayet etmiştir)

[color=red]RAMAZAN'IN 16.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=brown]Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bu gece seher vaktinde bir kimse,BıR FATıHA SURESı ile BıR 'KulillahÜmme' (Al-i ımran Suresi, Ayet:26) okuyarak ıKı REKAT namaz kılsa,ALLAHÜ Teala o kimsenin yÜz tÜrlÜ hacetini verir.Bunların onu dÜnya ve doksanı ahiret hacetleridir.''

[color=red]RAMAZAN'IN 17.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=darkblue]Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bir kimse ,bu gecede
1.Rekatta:BıRER DEFA FATıHA ve KEVSER SURESı
2. Rekatta:BıR FATıHA ile ON DEFA ıHLAS SURESı'ni okuyarak ıKı REKAT namaz kılarsa,ALLAHÜ Teala o kimseyi mÜslÜmanlık Üzerine diriltir ve mÜslÜmanlık Üzerine ÖldÜrÜr.Ayrıca Azrail(Aleyhisselam),son nefesinde ona kevser şarabından içirir.Kıyamette açlık ve susuzluk gÖrmez.''
(Hz.ıbn-i Abbas(ra)rivayet etmiştir)

[color=red]RAMAZAN'IN 18.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=darkred]Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bu gece bir kimse DÖRT REKAT namaz kılarsa ,her rekatta BıR FATıHA,ÜçER defa da AYETEL KÜRSı,ıHLAS,FELAK ve NAS SURELERı'ni okursa o kimse,anasından doğduğu gÜn gibi gÜnahlarından soyunup çıkar.Azrail(Aleyhisselam) ona geldiği vakit,kendisini cennetle mÜjdeler.''
(Hz.ıbn-i Ömer (ra)rivayet etmiştir)


[color=red]RAMAZAN'IN 19.GECESı KILINACAK NAMAZ:

[color=olive] Peygamber Efendimiz (sav)buyuruyor ki:''Bir kimse,bu gecede DÖRT REKAT namaz kılsa,her rekatta da BıR FATıHA SURESı ile YEDı KEREDE ZıLZAL SURESı'ni okusa,o kişi kıyamet korkularından emin olur ve bÜtÜn gÜna''


[color=red]RAMAZAN'IN 20.GECESı KILINACAK NAMAZ:
Peygamber Efendimiz (sav)buyuruyor ki:''Bir kimse bu gecede ALTI REKAT namaz kılsa,her rekatında da BıRER DEFA FATıHA ile DUHA SURESı 'ni okusa,o kimsenin kabri nurlu olur ve hesabı da kolay olur.''
(Hz.Abdullah ıbn-i Evfa(ra)rivayet etmiştir)

[color=red]RAMAZAN'IN 21.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=blue]Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bir kimse bu gece ıKı REKAT namaz kılsa,her rekatında da BıR FATıHA ile BEşER defa da FELAK ve NAS okusa,o kimseye gelecek yıla dek kÖtÜ nazar değmez ve rızkı bereketli olur.O yıl içinde Ölecek olursa şehid olarak ÖlmÜş olur.''

[color=red]RAMAZAN'IN 22.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=green]Peygamber Efendimiz(SAV) buyuruyor ki:''Bir kimse bu gece yarısında DÖRT REKAT namaz kılsa,her rekatında da BıR FATıHA ile DÖRT ıNşıRAH SURESı okusa,o kimse kırk peygamber sevabını bulur''

[color=red]RAMAZAN'IN 23.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=orange]Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bu gece bir kimse gece yarısında ıKı REKAT namaz kılsa,her rekatında BıR FATıHA ile BEş KERE DUHA SURESı'ni okusa,o kimsenin yÜzÜ kıyamette gÜneşten daha fazla nurlu olur.Onun yÜzÜnÜn nuru ile sırat kÖprÜsÜnden ev halkının yetmiş kişisi rahatça geçer.''

[color=red]RAMAZAN'IN 24.GECESı KILINACAK NAMAZ:
Peygamber Efendimiz (sav)buyuruyor ki:''Bu gece bir kimse BıR FATıHA ve BıR KARıA SURESı ile ıKı REKAT namaz kılsa,o kimseye şÖyle nida olunur:
'Korkma!Muhakkak ki sen,emin(korkusuz)kılınanlardansın'.''

[color=red]RAMAZAN'IN 25.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=blue]Peygabber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bu gece bir kimse ıKı REKAT namaz kılsa,her rekatta BıRER DEFA FATıHA,FıL ve KUREYş SURELERı'ni okusa,o kimsekıyamette kime şefaat ederse şefaati red olunmaz.Ayrıca suya kanmış ve karnını tok tutmuş olur''

[color=red]RAMAZAN'IN 26.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=violet]Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bu gece bir kimse ıKı REKAT namaz kılsa,her rekatında BıR FATıHA,BıR AYETEL KÜRSı,Üç DE ıHLAS SURESı okusa,kıyamet gÜnÜnde o kimseye Öyle bir taç giydirilir ki,bÜtÜn mahlukların kılları sayısınca dil olsa o tacın kıymetini tavsif edemez.''

[color=red]RAMAZAN'IN 27.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=olive]Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bu gece bir kimse ıKı REKAT namaz kılsa,her rekatta da BıR FATıHA ile YEDı KADıR SURESı okusa,o kişinin sevabı,kadr'e yetenlerin sevabından eksik olmaz''

[color=red]RAMAZAN'IN 28.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=orange]Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bu gece bir kimse,BıR FATıHA ve Üç ıHLAS SURESı ile ıKı REKAT namaz kılsa,anasından doğduğu gÜn gibi gÜnahlarından çıkar ve kıyamette hesaptan kurtulur.''

[color=red]RAMAZAN'IN 29.GECESı KILINACAK NAMAZ:
[color=darkblue]Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bu gece bir kimse BıR FATıHA,YEDı ıHLAS ve BıRER FELAK ve NAS SURELERı'ni okuyarak ıKı REKAT namaz kılsa,ALLAHÜ Teala(cc) o kimseye nida eder ki:
'EY KULUM!Sana mÜjdeler olsun ki,orucunu ve namazını kabul ettim.GÜnahlarını bağışlayıpcenneti sana vacip kıldım.''

[color=red]RAMAZAN'IN 30.GECESı KILINACAK NAMAZ:
Peygamber Efendimiz(sav)buyuruyor ki:''Bu gece bir kimse BıR FATıHA,ONAR KERE DE ıHLAS,FELAK ve NAS SURELERıNı okuyarak ıKı REKAT namaz kılsa,o kimsenin Üç tÜrlÜ bÜyÜk haceti kabul olunur:
-Taatleri makbul olur
-DÜnyadan iman ile gider
-Kitabı sağ yanından verilir