Ocak 2008
Fotoğraf: Salih Güler, Bolu
Salih Güler, Şubat 2007'de İstanbul Ankara yolunda, Bolu Dağı tünelini geçtikten sonra birdenbire karlarla kaplı bir köyün büyüleyici görüntüsüyle karşılaştı. Ve Dağların gökyüzünde asılı gibi durduğu bu düşsel görüntüyü dondurmak üzere? zaman yitirmeden deklanşöre bastı. Özel sektörde yönetici olarak çalışan ve fotoğraf çekmeye 2002 yılında başlayan Güler, ?Günümüz yaşamının görüntü kirliliğini mümkün olduğunca soyutlayıp sadece öznel gerçekliğim ile bütünleştirmek, hayatın güzelliğini az leke, çok anlatımla aktarmak istiyorum diyor.

Şubat 2008Fotoğraf: Niyazi Selçuk, İstanbul
Sanat eğitmeni ve fotoğrafçı Niyazi Selçuk, sisli bir kış günü objektifini Karaköy rıhtımından Boğaz'ın girişine yönelttiğinde, bu görüntüyü yakalamış. Selçuk, "İnsanların oradan oraya yer değiştirdiği bir koşuşturmanın içinden, kalabalığı ve gürültüyü çıkartıp, sisli bir İstanbul siluetini yalnızlaştırdım" diyor. Sis, İstanbul'un yeni sahiplerinin üzerini örterken, İstanbul'a kimliğini veren Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Camii ve bir vapur aynı karede buluşuyor.

Mart 2008
Fotoğraf: Barış Kahvecioğlu, Mısır
Barış Kahvecioğlu, Mısır’ın Şarm El Şeyh bölgesinde yaptığı dalışlardan birinde bir mercan resifinin üstünde bu aslanbalığı ile karşılaşmış. “Doğal ışıkta yakaladığım bu görüntü bir haftalık dalışa değdi” diyor.


Nisan 2008Fotoğraf: Vasfi Kahraman, Antalya
Kuyumculuk yapan 29 yaşındaki Vasfi Kahraman, 2007 yazında yusufçukları çekmek üzere Antalya, Olimpos'taki dere ağzına gittiğinde, objektifine yakalanan bir kurbağa olmuş. İki yıldır fotoğrafçılıkla amatör olarak ilgilenen Kahraman, "Benden saklanmaya çalışıyordu. Ama suya dalmadan onu yakaladım!" diyor

Mayıs 2008
Fotoğraf: Thor Santisiri Bangkok, Tayland
Thor Santisiri, dörtnala koşan atların altında kalmamayı başardığı anı, “Bir anda ortaya çıktılar” diye anlatıyor. Bu fotoğrafı, Litang’da (Çin), geleneksel Tibet yarışlarını izlediği sırada çekmiş.

Haziran 2008
Fotoğraf: Çetin Keçeci İstanbul, Galata
Çetin Keçeci işletme eğitimi almasına rağmen fotoğrafçı olmaya karar vermiş; 2004 yılından bu yana serbest fotoğrafçı olarak çalışıyor.
“Galata Kulesi’ne açılan o sokaktan daha önce de defalarca geçmiştim” diyor ve ekliyor: “O gün farklı hiç bir şey yoktu; Galata Kulesi’ne vuran güneş ışığı, kuleye açılan sokaklara ulaşamıyordu, o kadar”...

Temmuz 2008
Fotoğraf: Elmar Rubio Swindon, İngiltere
Yaklaşan fırtına, paltolarını ve sıkıntılarını rüzgâra bırakan kızlarının fotoğrafını çeken Elmar Rubio’ya bu anı yakalama şansı verdi. Rubio bir elektrikçi, sanatçı ve yedi çocuk babası.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 517
favori
like
share
merve19 Tarih: 13.09.2008 14:19
teşekkürler
okanoo28 Tarih: 10.09.2008 13:07
teşekkürler
maskee Tarih: 01.09.2008 16:00
eline sağlık
n_ortac Tarih: 01.09.2008 10:43
paylaşımın için teşekkürler