Geceleri yatarken tam uykuya dalacağım sıra parmaklarım ben hareket ettirmeden kendi kendine oynuyo bu beni kötü yapıyo içimden bişey alıyolarmış gibi oluyo bunun bi nedeni varmı acaba bilgilendirirseniz sevinirim:79:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2023
favori
like
share
HiLaL_66 Tarih: 08.09.2008 14:45
ilginiz için çok tşkler
drhope Tarih: 07.09.2008 23:33
Biraz araştırma yaptım.
Sizin yaşadığınız bu duruma miyoklonus deniyor. Miyoklonus hızlı, ani ve istemsiz kas hareketlerine verilen isimdir. Örneğin, hıçkırık bir miyoklonus biçimidir. Uykuya dalmadan önce yaşanabilecek ani hareketler veya "uyku başlangıçları" da öyledir. Miyoklonusun bu biçimleri sağlıklı insanlarda meydana gelir ve ender olarak sorun yaratır.
Sizin yaşadığınız;
Fizyolojik miyoklonus
Hastalığın bu türü normal, sağlıklı insanlarda görülür. Bunun örnekleri arasında, bazı kişilerin uykuya dalmadan hemen önce yaşadığı kas kasılmaları olan uyku başlangıçları ve diyaframdaki istemsiz kasılmalar olan hıçkırıklar yer almaktadır. Bazı bebekler beslendikten sonra veya uyku esnasında kas kasılması yaşarlar, ancak bu rahatsızlık iyi huyludur ve genellikle tedavi gerektirmez.

Sadece uykuya dalarken oluyorsa dert edilecek bir durum yok. Gün içinde de başınıza geliyorsa ve hayatınızı çok etkiliyorsa nöroloji uzmanına görünmeniz gerekebilir.
HiLaL_66 Tarih: 03.09.2008 12:47
teşekürler
drhope Tarih: 02.09.2008 20:15
bu şikayetleriniz konusunda kesin yorum yapamayacağım. öncelikle bir psikiyatri uzmanına görünmenizi tavsiye ediyorum.