Merhabalar 30 yaşındayım ve bir tesadüf sonucu aslında tansiyonumun düşük olduğunu öğrendim. bir kaç haftadır ölçüyorum 11-5 gibi devamlı. aslında bana şimdiye kadar bir zararı olmadı. yani gözle görülür. ama uykularım ağırdır ve çok uyku uyumak isterim ayrıca hafızamla ilgili, küçük küçük unutkanlıklarım var diyebilirim. ve bunların aslında düşük tansiyonun sonucu olabileceğini öğrendim. böyle sürekli uyuklayarakmı gezeceğim yada bundan sonra ne yapmalıyım.

küçük bir şey daha eklemek istiyorum ;bir başka arkadaşa sigaranın tansiyonu yükselttiğini söylemişsiniz bir konuda. bende sigara içiyorum ve herkes gibi bırakmak istiyorum . tansiyonum zaten düşük bide sigarayı bırakıpda tansiyonum dahada düşerse ne yapacağım.

Etiketler:
hyildiz hyildiz
Üyenin Yeni Konuları
Üyenin Populer Konuları
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 16620
favori
like
share
cemal dogan Tarih: 05.06.2010 19:55
yaşım 40 devamlı tansiyonum 9/4 veya 9/6 arası değişiyor
tuzlu yemek yerim ...fakat her ölçtürdüğümde bana tuzlu yememi ayran içmemi tavsiye ediyorlar))) bu zamana kadar aman aman bir tansiyona dayalı rahatsızlık geçirmedim...ileride ne gibi zararı olabilir veya dikkat etmem gereken hususlar varmı ?? günde bir paket sigara içiyorum ve karbonhidrat agırlıklı besleniyorum kan grubum O rh negatif ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

cinsiyetim erkek bu arada
drhope Tarih: 02.09.2008 20:25
cinsiyetinizi bilmiyorum ama 11-5 çokda düşük bir tansiyon sayılmaz. ama içiniz rahat etsin diye bir kardiyoloji uzmanına gidip muayene olursanız iyi olur.
sigara konusunda ise kesin olur demiyorum ama tansiyonunuz düşse bile bu kısa bir uyum süresi sonunda normale döner merak etmeyin. tabi herhangi bir kalp hastalığınız yoksa. yani sizin tansiyonunuz daha düşük de sigara bunu yükseltiyor anlamı gelmez. sigarayı biran önce bırakın her şekilde sizin için iyi olur.

!! unutmayın 35 yaşından önce sigarayı bırakırsan bir kaç yıl için kansere yakalanma riskiniz içmeyen insanlarla aynı seviyelere iner. ama 35 yaşından sonra bıraksanız bile kansere yakalanma riskinizde içtiğiniz döneme göre pek bir değişiklik olmaz. Sigaranın sebeb olduğu akciğer kanseri insanın yakalandığı en ölümcül kanserdir. teşhiş konulduğu zaman en fazla 1 yıl ömür biçilir. Bunları sizleri korkutmak için yazmıyorum araştırırsanız sizde görüceksiniz. SİGARAYI MUTLAKA BIRAKIN!!!