27 Ekim 1983’te Adana’da, Beş Çocuklu Ailenin Bir Ferdi Olarak dünyaya Gelen Kıvanç Tatlıtuğ, Ortaokulu “Yenice Özel Çağ Lisesi”nde Okudu. Adana’dayken “Fiskobirlik”, “Güney Sanayi”, “Çukurova Kulübü”, “Devlet Su İşleri” Ve “Tarsus Amerikan Kulübü”nde Basketbol Oynadı.

1997’de Babasının Ciddi Bir Kalp Ameliyatı Geçirmesinin Ardından Ailesiyle Birlikte Adana’dan İstanbul’a Taşındı. İstanbul Kalamış Lisesi”nden Mezun Oldu.

Tek Hayali “NBA”de Basketbol Oynamak Olduğu İçin Ülkerspor’dan Gelen Cazip Teklifi Hemen Kabul Etti Ve Orada 2 Yıl Basketbol Oynadı. Ardından 1 Yıl Beşiktaş, 1 Yıl da Fenerbahçe’de Oynadı.

Ancak Beşiktaş’a Tekrar Döndüğünde Sakatlanınca Tüm Hayalleri Suya Düştü Ve Profesyonel Basketbol Hayatına Son Verdi.

Röportajlarında, O Dönemlerde Yakın Çevresinin Sürekli Fiziğine İltifatlarda Bulunduğunu, Model Olması İçin Kendisini Yönlendirmeye Çalıştığını Söyleyen Tatlıtuğ; Bunları Hiçbirine Kulak Asmamış, Taki Annesinin Yaptığı Sürprize Kadar!..

Annesi, Beylikdüzü’ndeki Bir Marketin Camında ‘Profesyonel Mankenlerle Çalışır mısınız ?’ İlanını Görünce, Tatlıtuğ’un Yanında Bulunan Bir Fotoğrafını Göndermiş... İlan Verilen Şirketten Kendisini Aradıklarında Şaşkına Dönmüş Ama Teklifi De Kabul Etmiş.

‘Ben Sporcuyum Ne İşim Olur Mankenlikle’ Derken Bir Anda Kendini Defilede Bulmuş. Daha Sonra Gelen Teklifleri Değerlendiren Kıvanç, İşin Hoşuna Gitmesiyle Bu Mesleğe Profesyonel Olarak Başlamış. ‘Annemin Beni Model Yapma Hayali Hep Vardı.’ Diyor Kıvanç.

İki Yıl Bir Ajansla Çalıştıktan Sonra Tatlıtuğ, 2002'de Önce “Best Model Türkiye”, Ardından “Best Model World” Birincisi Seçildi. Sonrasında Da Fransa Günleri Başladı.

Paris’teki “Success Ajans”tan Gelen Teklifle Bütün Eşyalarını Toplayıp, Paris’e Yerleşti. Burada Mesleğini 1,5 Yıl Sürdürdü.

Paris'teyken, Ajanstan Gelen Telefonda, Dizi Tekliflerinin Had Safhaya Ulaştığını Söylemişler. Küçüklüğünden Beri Sinema Ve Televizyona İlgisinin Olduğunu, Mutlaka Bir Yerinde Bulunmak İstediğini Ama O Zamanlar ‘Ben Manken Olacağım, Sonra Dizi Çekeceğim’ Gibi Hayallerinin Olmadığını Da Röportajlarında Sözlerine Ekleyen Kıvanç Tatlıtuğ, Senaryoları Değerlendirmek İçin Türkiye'ye Geldi.

Okan Bayülgen’den, Devlet Tiyatrosu Oyuncusu Laçin Ceylan’dan Da Oyunculuk Dersleri Alan Tatlıtuğ; Önce “Gümüş” Dizisi, Sonra “Amerikalılar Karadeniz'de 2” Sinema Filmi, Ardından “Menekşe İle Halil” Dizisinde Oynadı.


Filmografisi

2007 Menekşe ile Halil
2006 Amerikalılar Karadeniz'de 2
2005 Gümüş

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1191
favori
like
share
MiSS-FENER Tarih: 04.09.2008 02:18