Manchester City Arapların Oldu
Arap Sermayesi, Manchester City Kulübünü satın aldı.

Arap sermayesi Avrupa'daki büyük yatırımlarını İngiltere Premier liginin önemli bir takımı olan Manchester City'ye yaptığı yatırımla taçlandırdı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Kraliyet ailesinin ardında bulunduğu ticaret grubu Abu Dabi United Group'un (ADUG) İngiltere Premier Ligi'nin önemli takımlarından biri olan M.City futbol kulübünü 210 milyon sterlin ödeyerek satın aldığı açıklandı.

Abu Dabi Kraliyet ailesinin adına son imzayı atan "Abu Dabi'nin Donald Trump'ı" lakaplı Süleyman El Fehim de Premier ligde yapacakları dev transferlere dikkat çekti ve yönetim anlayışlarını daha çok harcamayı gerektiren "yatırım, yatırım, yatırım" olarak açıkladı.

Yeni yönetimin ilk etapta yapılacak transferler için 100 milyon sterlinlik bir bütçe ayırdığı ve Real Madrit'in Brezilyalı yıldızı Robinho için gözden çıkardığı rakamın ise 32,5 milyon sterlin olduğu savunuluyor.

Süleyman El Fehim, yapacakları yatırımla Manchester United, Chelsea, Liverpool ve Arsenal'den oluşan "dört büyükler"'in hakimiyetini yerle bir etmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Chelsea kulübü sahibi Roman Abromovich'in 13 milyar sterlinle başını çektiği en zengin kulüp başkanları sıralamasında bu kez başa 1 trilyonluk servetiyle Birleşik Arap Emirlikleri Kraliyet ailesi oturdu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 409
favori
like
share