Haluk Ulusoy kimdir?Haluk Ulusoy 1958 Trabzon doğumludur. Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ulusoy Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.1976′da Yeşilköy Spor Kulübü, Mersin İdman Yurdu Kulübü Başkanlığı (1983-1987) yapmıştır.
Ardından iki dönem Mersin Polis Gücü kurucusu ve Başkanlığını yapmıştır.Bunların yanı sıra Kuşadası Spor Kulübü Başkanı, Denizlispor Asbaşkanı, Karşıyaka Spor Kulübü Asbaşkanı ve Söke Spor Kulübü Başkanı olarak çalışmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olan, başkanlıktan önce 8 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği, Yurtdışı Teşkilatlandırma Kurulu Başkanlığı, Asbaşkanlık, Yurtiçi Teşkilatlandırma Kurulu Başkanlığı, Milli Takımlar Kurulu Başkanlığı, Tesisler Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Futbol Vakfı Başkanlığı yapmıştır.
Yaklaşık 7.5 yıl Futbol Federasyonu’nda başkanlık yaptıktan sonra 2004 Temmuz ayında başkanlıktan ayrılmıştır. 18 ay aradan sonra Ayhan Bermek ile girdiği başkanlık yarışından galip çıkarak Levent Bıçakçı’dan boşalan koltuğu tekrar devralmıştır.

haluk ulusoy,haluk ulusoy un,anti haluk ulusoy,haluk ulusoy ve,haluk ulusoy ve kardeşleri,haluk ulusoy resimleri,haluk ulusoy ve kardeşleri otelcilik,haluk ulusoy fenerbahçe,trabzon haluk ulusoy,haluk ulusoy hayatı,haluk ulusoy tesisleri,haluk ulusoy kimdir,haluk ulusoy istifa,haluk recai ulusoy,haluk ulusoy biyografi,başkanı haluk ulusoy,haluk ulusoy yıldırım,haluk ulusoy milletvekili,trabzon haluk ulusoy tesisleri,

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1356
favori
like
share
alvin18 Tarih: 04.09.2008 21:18
türk futboluna büyük artılar kazandırmış birisi ama unutmayalım atıları kadar eksilerde var :85:
MaRaBoGLu61 Tarih: 04.09.2008 19:53
Fubolla o kadar ic ice olmus kartviziti dolmus tasmis cok basarili bir futbol adami
Milli takimlarin basarisinda cok büyük pay sahibi