Son günlerde, mankenlere baktığınızda hemen anlayabileceğiniz gibi, doğal ve kalın kaşlar çoktan geri döndü. Ancak bu, herkes için iyi bir haber mi biraz tartışılır. Çünkü yıllar boyu bir elinde cımbız bir elinde ayna kaşlarıyla uğraşanlar şimdi kara kara düşünmeye başladılar bile; küstürdükleri kaşlarıyla nasıl olacak da barışacaklar acaba?

Bunun için tavsiyemiz sıraladığımız önerilerimize göz atmanız. Basit çözümlerle ve makyaj hileleriyle istedikleri sonuca ulaşamayanların imdadına ise kalıcı makyaj ve kaş ekme gibi radikal çözümler yetişecek.

Makyaj hileleriyle basit çözümler

Makyaj uzmanları, bu sezon özellikle genç yüzlerin mümkün olduğunca doğal kaşlara sahip olması gerektiği konusunda ısrarcı. Genç kızlara tavsiyeleri, çok küçük ve gerçekten gerekli değişikliklerin dışında kaşlarına dokunmamaları. Peki bu değişikliklerin gerçekten gerekli olup olmadığına nasıl karar vermeli? Makyaj uzmanlarının bunun için bir formülleri var. Elinize bir ayna alın ve bir kaşınıza bakın. Sonra iki çizgi hayal edin; biri burun deliğinizin hemen yanından başlayıp burnunuzun köküne kadar devam etsin. Diğeri de, yine burun deliğinizin hemen yanından başlasın ve gözünüzün dış kenarından yukarı doğru devam etsin. İşte kaşlarınız bu iki çizginin arasında kalmalı. Yani, bu iki çizginin dışında kalan tüyleri, evet izin var, alabilirsiniz. Ancak dikkat, tüyleri mutlaka çıkış yönüne doğru almalı, düzenlerini bozmamalısınız. Geçtiğimiz yıllarda revaçta olan ince kaş modası uğruna kaşlarını tel tel yok edenler şimdi kara kara düşünüyor. Çünkü kaşlar zamanla küsüp, tekrar eskisi kadar gür çıkmayabiliyor.

Kaşlarının fazla ince olduğunu düşünenlerin yapması gereken biraz sabırlı olmak: Yüzlerine uyumlu yeni bir hat belirleyebilir ve bu hat boyunca kaşlarının uzamasını bekleyebilirler. Elbette bu zaman içinde biraz 'görüntü kirliliğine' tahammül etmeleri gerekebilir. Ancak sabretmenin ödülünü en fazla bir, bir buçuk ay içinde alacaklar.
Hatta bu yeni hattı belirlerken yüzünüzdeki bazı kusurları da gizleyebilirsiniz. Örneğin alnı dar olanlar kaşlarını alta, yani gözlerine yakın şekilde kalınlaştırabilir. Alnı fazla açık olanlarsa tam aksini yapabilir. Gözlerinin fazla yakın olduğunu düşünenler kaşlarının arasını açarak bu kusurlarını gizlemeye çalışırken, gözlerinin arasının fazla açık olduğunu düşünenler kaşlarını arasını mümkün olduğunca yakın bırakabilir. Kaşlarınızın uzama evresinde en büyük yardımcınız bir kaş kalemi olacak. Kaşlarınızın rengiyle uyumlu, suya dayanıklı bir göz kalemi yeni uzamakta olan kaşlarınızı gizlemek için ideal. Peki, her biri başka bir yöne doğru uzayan tüylerle nasıl baş etmeli? Bu tüyleri düzenli olarak eski bir diş fırçasıyla fırçalamalı ve birazcık saç jölesiyle şekil vermelisiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1742
favori
like
share
hOney Tarih: 10.01.2009 11:58
dü$ünüyorum da, cevremde ki bazi insanlar icin bu kalin ka$ olayi tam bir rezalete dönü$ebilir. :72: güzel bi haber, sevindim bu i$e hehe

tesekkürler ablacim
M.Kutsi Çil Tarih: 07.12.2008 07:31
Sonunda doğallığa dönüyorsunuz bayanlar,bravo...
Sindy Tarih: 11.09.2008 12:32
paylasim icin tesekkurler erenmelek, emegine saglik.
SU-PERISI Tarih: 07.09.2008 23:43
Eline saglık erenmelek,dogal ve kalın kaş güzel oluyor ama yinede kenardaki fazlalıkları düzeltmek gerekir.