Axolotl
İnanılmazbir kendini yenileme kabiliyeti olan axolotllar koparılmış bacaklarını,yüzgeçlerini hatta beyinlerinin bir kısmını haftalar içindeyenileyebilirler.

Sloth
Tüm memeliler arasında en yavaş hareket eden hayvanlar olarak bilinen slothların yavrusuna doğru acele ederek ilerlerken bile 1 saatte sadece 4 metre kadar hareket ettiği hesaplanmıştır. Sürekli ters asılı oldukları için iç organlarının yerleri bile diğer memelilerden farklıdır.
Hagfish
Yılan balığına benzerliği ile dikkat çeken hagfish başka balıkların vucuduna başını sokarak yaşamını sürdürür.
Aye Aye
Boyu 36-44 cm. olan lemur türü bir maymundur. Kuyruğu 25 cm.'yi bulanaye aye genellikle bambu ormanlarında yaşadığı için "yaldızlı bambumaymunu" olarak da adlandırılır.Böcek ve kurtçuklarla beslenen maymunavını çok hareketli ve esnek bir yapıya sahip olan orta parmağı ile yakalar.
Dumbo Octopus
Okyanusların en derin bölgelerinde yaşayan Dumbo Octopus ahtapot türüdür.
Dumbo Octopus
Dumbo OctopusFrill Necked Lizard
Boyutları70-90 cm arasında değişen canlılar oldukça hızlı koşarlar. GenellikleAvustralya'da görülen Frill Necked Lizard bukalemunlara benzerliğiyle dikkat çeker.


Tapir
Domuza benzeyen burunlarının kavrama özelliği olan ve otlanarak beslenen Tapirler Güney ve Orta Amerika ile Güneydoğu Asya'nın ormanlık bölgelerinde yaşar.
Yeti Crab
Bilim adamlarınınyeni yeni keşfettiği Yeti Crab sarı kürklü bir yapıya sahip. Güney pasifikte yaşayan bu yengeç türünün 10 adet bacağı bulunuyor.
Alpaca
Alpaca yünü için yetiştirilen memeli bir hayvandır. Güney Amerika'ya özgüdür ve evcilleştirilmiştir.
Platypus: İlk bakışta birçok canlının bir araya getirilmesiyle oluşmuş bir maket gibi duran Platypus, bilimadamlarının "hayvanlar aleminin en harika yaratığı olmaya kesin aday bir hayvan" olarak nitelendirdiği bir canlıdır.
Shoebill
Daha çok Uganda'nın victoria gölü kıyıları ile ruanda çayırlarında yaşayan ve pabuc gaga (balaeniceps rex) adıyla da bilinen bu yırtıcı kuş yok olma tehdidi altındadır. Shoebill saldırı esnasında oldukça hızlı ve güçlüdür.
Pink Fair Armodilla
Sertkabuksu yapısıyla kendisini dış tehklikelere karşı korumayı başaran Pink Fair Armodilla sahip olduğu pençe benzeri tırnaklarla toprak zeminde hızlıca ilerleyebilir

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 442
favori
like
share
refik Tarih: 22.09.2008 08:37
insanın inanası gelmiyor ellerine saglık
CADIKIZ Tarih: 10.09.2008 17:19
Valla cok korkuncmus:15:
zeynap Tarih: 10.09.2008 10:43
Tüğlerim ürperdi birden...Paylaşım için saol...
SU-PERISI Tarih: 10.09.2008 09:19
Gerçekten çok ilginç canlılar,paylaşımın için saol Nerqish.