Marc Jacobs yine "karıştırdı"

Marc Jacobs New York Moda Haftası’ndaki şovunda nasıl bir yaz hayal etmişti? Onun yaz kadını tasvirinde neler var?

Moda Haftaları’nın açılışı geçtiğimiz hafta New York’da yapıldı. Günde ondan fazla defilenin düzenlendiği haftada gözler dahi çocuk Jacobs’daydı.

Louis Vuitton’un kreatif direktörü olan Jacobs, bugün New York’da kendi markasının defilesini sergiledi. Geçtiğimiz sezonlarda çığır açan bir tasarımcı olduğunu, onun geçen sene açtığı yolda yürüyen başka tasarımcıların yeni koleksiyonlarındaki Jacobs esintileri sayesinde söyleyebiliyoruz.Trendsetter tasarımcının 2009 yazını betimlediği kreasyonlarını anlatmak için şu kelimeler kullanılıyor: Amerika, kadınsı, Broadway, Perry Ellis, kırsal ve naif. Edwardian zamanlar farklı kombinasyon ve detaylarla günümüze getirilmiş. Koleksiyonun bütünündeki karmaşayı göz önünde bulundurursak, kimse Jacobs kadar ustaca “karıştırmaca” yapamıyor.

Marc Jacobs’ın koleksiyonundaki ayrıntılar ise şöyle sıralanıyor:
- Silüetler oldukça dar.
- Şapkalar başrolde.
- Oldukça kaliteli ve zengin kumaş kullanımı var.
- Bileklerde hacimli ve kalın birden fazla bilezik.
- Gelecek yaz için de ekoseler devam edecek Jacobs’a göre.
- Uzun ve dar etekler üstlerle kemerler sayesinde kaynaşıyor.
- Farklı kesimde ceketler.
- Çantalarda klasik detayların modern hareketlerle birleştiğini görüyoruz. Oldukça renkli ve desenli bir çanta serisi ortaya çıkmış.
- Ayrıca gözlüklerde üstte oldukça kalın bir çerçeve konulmuş gerisi cam olarak bırakılmış.
- Ayakkabıda ise geçen seneki yarım topuklar kadar bir yenilik yok, ancak “diken üstünde duruyormuşçasına” ince topuklarla inşa edilmiş arkası su kanalı gibi aşağı doğru akan farklı bir model var.

Oscar Wilde’ın dediği gibi eğer; Modayı, tahammülsüz bir çirkinlik formu olduğu için 6 ayda bir değiştiriyorsak, Marc Jacobs bu ilüzyonun dahilerinden biridir. Çünkü tasarımcı her sezon bambaşka hayaller kurmakta ve kendini takip ettirmekte oldukça usta.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 434
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 12.09.2008 16:12
Eline saglık,paylaşımın için teşekkürler.
Sindy Tarih: 12.09.2008 09:45
paylasim icin tesekkurler MiSS-FENER