[COLOR="#c0ccf4"]EuroviSion 2oo9 iLe aLakaLı KonuLar BirLe$tiriLdi...

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 18154
favori
like
share
cay_guzeli Tarih: 31.05.2009 20:19
EMRE AYDIN
eskitoprak Tarih: 18.05.2009 07:43
ben azerbaycani begendim
CADIKIZ Tarih: 17.05.2009 13:17
Bence guzel parcaydi haketti cocuk,hele bide gecen senedeki muzige bakarsak bu parca onlarininkinin yaninda super:85: HADISEDE bu sefer ses die bisey yoktu sahnede iyiydi ama ses berbatti eski hadiseden eser yoktu,buda guzel sonuc:3:
Grace Tarih: 17.05.2009 11:43
sunucumuz bile dedi komşu ülkeler birbirlerine verdi oyları yine aynı sistem uygulandı tabiiki hayırlısı olsun bende ilk 5 e gireriz demiştim birincilik bekliyodum ama olmadı ne yapalım kısmet
wolverine Tarih: 17.05.2009 11:40
bence güzel müzikler vardı özelikle norvec ve izlanda inan çok güzel şarkılardi.
ama son norveç oylamasında ingilterenin üzrene çıktık çok güzel inan çok sevindim.
4.lük iyi bir derece bence tebrikler ve tşiler hadise.
GS2004 Tarih: 17.05.2009 10:22
hayret ya en iyi bizim sarkiydi dördüncü olduk:20:
FreddyKrueger Tarih: 17.05.2009 09:38
54. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Hadise 4. oldu. Norveç'in tarihi puanla ve açık ara kazandığı yarışmada, ikincilik İzlanda'ya, 3.'lük Azerbaycan'a, 5.lik ise İngiltere'ye gitti.Moskova'da düzenlenen 54. Eurovision Şarkı Yarışması'nın finali dün gece yapıldı.

25 ülke sanatçısının yarıştığı gecede, 'Düm Tek Tek' ile 18. sırada sahneye çıkan Hadise, 42 ülkeden topladığı 177 puanla 4.lüğü elde etti.

Yarışmanın favorilerinden Norveç'in uzak ara (387) birinciliği elde ettiği gecede, 218 puanla İzlanda ikinci, 207 puanla Azerbaycan 3. ve 173 puan toplayan İngiltere de 5. sırayı aldı.

TARİHİ BAŞARI
Norveç, bir Eurovision şarkı yarışmasında şu ana kadarki en yüksek puanı alarak ve en yakın rakibi İzlanda'ya fark atarak tarihi bir başarı yakaladı.
Sylar Tarih: 13.05.2009 08:55
Herkes elbisenin çirkin olduğuna dair hemfikir.

Başarılar finalde Hadise'ye... Türkiye'ye...
eskitoprak Tarih: 13.05.2009 08:03
TÜRKİYE FİNALDE

Türkiye'yi Eruovision şarkı Yarışmasında temsil eden Hadise, yarı finali aşarak 16 mayısta Moskova'da yapılacak finale katılmaya hak kazandı.


Eurovision'un bu akşam yapılan yarı finalinde 9'uncu sırada sahneye çıkan Hadise, gelen SMS'ler sonucunda finale kaldığı açıklanan ilk yarışmacı oldu.

Hadise’nin 16 Mayıs Cumartesi akşamı yapılacak finale kalabilmesi için bu akşam ilk 10’a girmesi gerekiyor. Yarı finallerde oylama ‘tele voting’ olarak isimlendirilen SMS oylamasıyla yapıldı.

İŞTE FİNALE ÇIKANLAR

1. Türkiye
2. İsveç
3. İsrail
4. Portekiz
5. Malta
6. Finlandiya
7. Bosna Hersek
8. Ermenistan
9. Romanya
10. İzlanda

16 Mayıs gecesi finalde dereceye girenleri ise bu yıl ilk kez yapılacak bir uygulamayla yüzde 50 jüri, yüzde 50 halk oylaması belirleyecek. İkinci yarı final ise 14 Mayıs Perşembe akşamı gerçekleşecek.

HADİSE YARI FİNALDE BAŞARILI BİR PERFORMANS SERGİLEDİ

Rusya'nın başkenti Moskova'da yapılacak 54. Eurovision Şarkı Yarışması'nın birinci yarı finalinde 9. sırada Türkiye'yi temsilen sahneye çıkan Hadise başarılı bir performans sergileyerek, salonda bulunan 20 bin kişiden büyük alkış topladı.

Sahneye stilist Mahmut Karadağ tarafından "Gizia" firmasına hazırlatılan ve Türk Bayrağı'nı simgeleyen kırmızı ağırlıklı kostümüyle çıkan Hadise'ye "Geleceğin Göbek Dansçısı" adı verildi. İtalya'nın Milano kentinden getirilen özel kumaşla hazırlanan ve iki parçadan oluşan elbisenin kenarlarının altın ve Swarovski taşlarla işlendiği dikkat çekti. Hadise'nin birinci yarı finalde giydiği üzeri Swarovski taşlarla süslenen ayakkabıları da eleştirmenlerden tam not aldı. Hadise'nin giydiği elbisenin bel kısmı kemer şeklinde altınlarla süslenirken, göbeğini ve bacaklarını tamamen açıkta bırakan kostüme uygun eldivenleri de kostümüne ayrı bir renk kattı. Sahnede Hadise'ye eşlik eden Rus dansçı kızlar Olga Potapova ve Svetlana Nikitaeva'nın son derece sade ayakkabılar giydiği gözlenirken, üst kısmı çıplak olan tek erkek dansçı Uğur Yıldırım'ın da zeytin renginde şalvar pantolon giydiği dikkat çekti.

Vokalist Steve Kashala, kot pantolon üstüne zeytin renginde gömlek giyerken, diğer vokalist Eva Smeenk, Hadise'ye eşlik etmek için dansöz elbisesi giydi. Çeşitli ülkelerden yarı finali izlemeye gelen Eurovision hayranları da ellerinde ülkelerinin bayraklarıyla Hadise'ye birinci yarı finalde tezahüratlarla ve alkışlarla destek verdi.

Hadise'nin yarı finaldeki rakipleri Karadağ, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Beyaz Rusya, İsveç, Ermenistan, Andorra, İsviçre, İsrail, Bulgaristan, İzlanda, Makedonya, Romanya, Finlandiya, Portekiz, Malta ve Bosna-Hersek oldu.

Eurovision Şarkı Yarışması'nın birinci yarı finali 48 Avrupa ülkesi, Amerika Birleşik Devletleri, Güney Amerika, Asya, Avustralya ve Yeni Zelanda'da canlı yayınlanıyor.

Olimpiyski Spor Salonu'nda yapılan şarkı yarışması, salonda bulunan 40 kamera tarafından yayına sunuluyor.