Son yıllarda Apple'ın artan başarısı bazı art niyetli kesimlerin dikkatini çekmeye başladı.PC kullanımı dünyada yüzde 90'ı bulurken Apple'ın son yıllardaki başarısı ve öne çıkışı oldukça dikkat çekmeye başladı. MacBook'lar, iPhone'lar derken edinilen bu yüksek başarı ve satış rakamları bazı art niyetli çevreleri yavaş yavaş rahatsız etmeye başlıyor.

PC kullanımının oldukça yaygın olması beraberinde hackerları ve birçok virüsü de sistemlerimiz için birer düşman konumuna getiriyor. Bununla birlikte sadece belli bir kitlenin kullandığı Apple bilgisayarlarsa yıllarca işletim sistemlerinin stabil ve virüs geçirmez olduğundan gururlanır, herhangi bir antivirüs yazılımına ihtiyaç duymazlardı.

Bugünlerde güvenlik uzmanları yaptığı araştırmaların sonucunda artık Apple kullanıcılarının da dikkatli olması gerektiğini ve hackerların Apple bilgisayarlara göz diktiğini dile getiriyor. Şu sıralar birçok uzman hacker, Apple bilgisayarları hackleyecek yazılımlar üzerine çalıştığı da uzmanlar tarafından belirtildi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 422
favori
like
share
E-MaSTeR Tarih: 13.09.2008 15:53
PayLaşım iCin TeşekkürLer...