VODAFONE DA GETİRİYOR... Apple, Turkcell ile de anlaştı: iPhone 3G Turkcell’le Türkiye’deTurkcell, ABD’li teknoloji devi Apple’la, iPhone 3G’yi Türkiye pazarına getirmek için anlaşma imzaladı

Turkcell ve Apple cepte eşsiz internet ve multimedya deneyimi için dev işbirliği yaptı. Turkcell, iPhone 3G’yi 35 milyon abonesiyle buluşturmak için Apple ile anlaşma imzaladı.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, Apple ile yaptığı anlaşma sonucunda bu yıl içinde iPhone 3G’nin satışına başlayacak. 3. Nesil şebekelerinin sağladığı yüksek data hızıyla mobil iletişimde yeni bir dönem başlatan iPhone 3G, bir mobil cihazda yaşanan internet ve multimedya deneyimini en ileri noktalara taşıyor. iPhone 3G, hem iPhone’un tüm devrim yaratan özelliklerine sahip. Hem de 3. Nesil teknolojilerinin gelmesiyle 2 kat hızlı olacak. iPhone 3G’nin içine entegre edilmiş GPS, genişletilmiş yer bazlı mobil hizmetler sağlarken, iPhone 2.0 yazılım destekleyicisi ise Microsoft Exchange Active Sync’yin ve Apple mağazalarından temin edilebilecek yüzlerce üçüncü parti uygulamaların kullanımını mümkün kılıyor.

Dünyayla eşzamanda sunuyoruz

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu Apple ile yaptıkları anlaşmadan gururlu olduklarını belirtti. Develioğlu, “Hızlı mobil internet kullanımının ciddi bir oranda arttığı günümüzde Apple, iPhone 3G için dünyanın lider operatörleriyle bu tür anlaşmalar yapıyor. Yeni teknolojileri 35 milyonu aşkın müşterisine daima dünyayla eşzamanlı sunmayı hedefleyen Turkcell’in bu operatörler arasında yerini almış olması bizim için büyük mutluluk. Bu olaydan dolayı çok gururluyuz” ifadesini kullandı.

Vodafone da getiriyor ‘kırma’ işleri bitecek

Vodafone, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 10 ülkede iPhone satmak üzere Apple ile bir anlaşma imzaladığını daha önce açıklamıştı. Türkiye’deki Vodafone müşterileri, Vodafone hattı ile kullanmak üzere önümüzdeki aylarda iPhone satın alabilecek. Şimdiden Vodafone’un internet sitesinde yeni iPhone için kayıtlar sürüyor. iPhone cep telefonları, mp3 çalar, video, internete erişim özelliklerinin yanı sıra, 4 gb hafıza, geniş ekran özelliğine sahip. iPhone’nu cazip kılan bir diğer özellik ise benzer telefonlara oranla daha düşük fiyata sahip olması. Türkiye’de ise 20 bine yakın abone, bir operatör desteği olmadan kaçak yollarla şifre kırararak bu telefona sahip olduğu için telefonun yazılım güncellemelerinden yararlanamıyor. Turkcell ve Vodafone’un Türkiye’de bu telefonu satmaya başlaması ile birlikte Apple müşterileri bundan böyle bu tür ‘kırma’ yapmak zorunda kalmayacak, Tahtakale pazarı sona erecek.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 473
favori
like
share
eems34 Tarih: 14.09.2008 23:26
turkcell 1650 ytl ye getiriyor diye duydum
E-MaSTeR Tarih: 13.09.2008 15:52
PayLaşım iCin TeşekkürLer...