Aynı iPhone gibi gözüküyor ama telefon görüşmesi yapamıyor, fotoğraf çekemiyor veya E-Mail alamıyor. Buna rağmen testimizde iPod touch, birçok şeyi yapabildiğini kanıtladı.

iPod touch sadece müzik oynatmak istemiyor: Keskin ve 3,5 inç boyutundaki ekran video ve resim gösterimi için son derece uygun. Bunu dışında iki tuş mevcut, geri kalanı ise tamamen dokunmatik ekran üzerinden gerçekleşiyor. 8 GB olan sürüm yaklaşık 420 $, 16 GB'lık sürüm ise 540 $.

Donanım: Büyük ekran ve WLAN
3,5 inç boyutundaki dokunmatik ekran 480 x 320 piksel çözünürlüğü destekliyor. Büyüklük karşılaştırması: iPhone'a nazaran iPod touch 8 mm daha ince. 120 gram ağırlığı ile elde son derece rahat duruyor ve iyice işlenmiş metal kasası cihaza çok asil bir hava katıyor. iPod touch'ın arka yüzeyi de ön tarafa göre çok çabuk çiziliyor. Birçok müzik ve video formatını oynatabiliyor. Entegre WLAN (802.11b/g) sayesinde uygun bir ağ üzerinden evde veya yolda web sayfalarında gezinebilirsiniz. iTunes'dan şarkılar ve podcast'ler indirebilir veya YouTube videoları seyredebilirsiniz.

Ses ve Kullanım Süresi: Ses kalitesi iyi
Ses kalitesi son derece düzgün. Harmonik bozulma ve sinyal gürültü oranı son derece iyi ve frekans aralığı ideal çizgiden neredeyse hiç sapmıyor – sadece hafif bir bas zayıflığı hissettik. Buna ek olarak tizleri biraz yükseltmenizi tavsiye ederiz yoksa verilen kulaklıkla ses biraz boğuk çıkıyor. Entegre batarya testimizde tam olarak 26 saat ve 8 dakika dayandı. İyi bir ortalama değer.

Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1345
favori
like
share
E-MaSTeR Tarih: 13.09.2008 15:49
PayLaşım iCin TeşekkürLer...