MacBook, tüm modellerde Intel Core 2 Duo işlemci, 1GB bellek ve daha büyük sabit sürücü ile hareketli yaşam tarzınıza uygun şekilde tasarlandı.

Ayrıca, her yerde görüntülü sohbet etmenizi sağlayacak yerleşik iSight kamera, iLife '08 paketi, Front Row teknolojisi ve pırıl pırıl bir 13,3 inç geniş ekran hatta çift ekran desteği gibi birçok yenilikçi özelliği de bulunmakta.

Çok daha iyi fiyat/başarım oranı
En gelişmiş ve bütçeye en uygun bu dizüstü Mac modeli, dünyanın en hızlı taşınabilir bilgisayar mimarisini, zarif tasarımı ile daha hantal ve yavaş rakiplerinden bile daha ucuza sunuyor. Kendinizi, motosiklet fiyatına üstü açık bir araba satın alıyor gibi hissedeceksiniz. MacBook'un 4MB paylaşımlı L2 önbelleğe sahip 2,16GHz'e ulaşan hızdaki Intel Core 2 Duo işlemcisiyle başarımın anlamını yeniden keşfedin.


Enerji ve güç patlaması
İster parlak beyaz, ister pürüzsüz siyah renkte gelsin, MacBook 2GB’a kadar belleğe ve 200GB’a kadar saklama alanına destek verir. Hepsi bu kadar da değil. Yerleşik Bluetooth ve AirPort Extreme (802.11n), bir önceki nesle göre performans hızını iki buçuğa, menzili ise ikiye katlayarak size kablosuz özgürlük sunar1. 2,16GHz modellerde standart olarak bulunan çift katmanlı x8 SuperDrive sayesinde DVD'lerinizi daha hızlı yazmakla kalmaz, aynı zamanda çift katmanlı DVD'leri de kullanabilir ve yakabilirsiniz.


Kameraya gülümseyin
Yakından bakın. Ekranın üstündeki minicik lensi gördünüz mü? Bu, MacBook’un yerleşik iSight kamerası. iChat'i açıp arkadaşlarınızla aynı anda görüntülü sohbete başlayabilir, ya da Photo Booth ikonuna tıklayarak iSight ile birkaç fotoğrafınızı çekebilir ve tam 16 tane, her biri birbirinden eğlenceli efekt ile oynayabilirsiniz, ardından size ortaya çıkanları hayranlıkla seyretmek düşecek. Bu küçük kamera, nette paylaşıma hazır çekimler yapmanıza bile izin verir. iMovie HD’yi açın ve 'motor,' deyin. Videonuzu hazırladıktan sonra, iWeb uygulaması işin yükünü devralacak ve tek bir tıklama ile internette yayına geçebileceksiniz2. Size de eğlenceli gelmiyor mu?


Bir ömür boyunca iLife
Her MacBook, sayısal yaşamı kolaylaştıracak olağanüstü bir uygulamalar paketi olan iLife ’08 ile birlikte gelir. iPhoto’yu kullanarak yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınızdan oluşan albümlerinizi, bir e-posta adresi olan herkesle paylaşın. GarageBand ile kendi şarkılarınızı ve podcast yayınlarınızı kaydedin. iMovie HD ve iDVD ile bağımsız film yapımcılığına soyunun. Ardından MacBook’unuzda yaptığınız her şeyi iWeb uygulaması sayesinde tek bir tıklama ile internette yayınlayın2. Tek yapmanız gereken MacBook’unuzu açmak, işte, yolu yarıladınız bile.


MacBook'unuzu turneye çıkarın
MacBook’taki Front Row sayesinde film, müzik ve fotoğraf arşivleriniz ve daha da fazlasını, ayrıca satılan Apple uzaktan kumandanın rahatlığıyla her yerde izleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızı en sevdiğiniz kafeye davet edin ve onlara, son tatilinizde çektiğiniz fotoğraflardan oluşan doğaçlama bir slayt gösterisi sunun. Bol şamatalı bir tren yolculuğunda ailenize iMovie'de hazırladığınız son filmi izletin. Yatakta DVD izleyin. MacBook ve Front Row sayesinde hem evinizde hem dışarıda ön koltuk hep sizin.

Parlaklığıyla göz kamaştırıcı
MacBook, 13,3 inç parlak geniş ekranı sayesinde, taşınabilirlikle çözünürlüğün mükemmel bir bileşimini sunuyor. Fotoğraflar daha net. Filmler daha canlı renklerde. İnternet ya da e-posta kullanımı gibi günlük işleri bile bambaşka bir boyutta algılayacaksınız.


Göz açıp kapayana kadar bağlanın
MacBook'taki yerleşik kablosuz sistem, kelimenin gerçek anlamıyla dünyayı ayaklarınızın altına seriyor. Eğer etrafınızda erişilebilir kablosuz internet bağlantısı varsa, herhangi bir kurulum, modem, hatta kablo gerekmeksizin bağlanabilirsiniz. Kapağını açtığınız anda, MacBook'unuz otomatik olarak menzilinizdeki kablosuz ağları algılayacak ve size içlerinden birine bağlanmak isteyip istemediğinizi soracak. Hepsi bu. Blog güncellemenizi yapın, haftasonu çektiğiniz resimleri anında paylaşın ya da arkadaşlarınızla sohbet edin. İstediğiniz anda, istediğiniz yerde.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 580
favori
like
share
E-MaSTeR Tarih: 13.09.2008 15:47
PayLaşım iCin TeşekkürLer...