ilk insan nasıl oluştu ? kimi çamurdan , kimi maymundan oluştuğunu iddia ediyor.
çamurdan oluştuysa çamur neyden oluştu ?
maymundan oluştuysa maymun neyden oluştu ?
olay bilimsel yönden maymundan oluştu ve bu olasılık büyük çünkü maymunların genleri ile genlerimiz %95 oranında benzerlik gösteriyor ancak dinî bakımdan Allah ilk insan olarak Adem ve Havva'yı gönderdi.Akraba evliliği sonucunda oluşan bebecikler özürlü olmuyor mu ? Adem ve Havva'dan ürediysek neden özürlü olmadık ? Veya maymundan ürediysek maymun bu gün neden maymun ? veya neden hiç evrimleşip insan olan maymun görmedik ? Herşey nasıl oluştu , bu günlere nasıl gelindi ?

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 26187
favori
like
share
a-yan Tarih: 26.12.2008 07:09
Ne yorumu ya müslümansak atamızın Adem aleyhisselam olduğunu kabul edeceğiz etmiyen zaten müslüman değildir. Bir kere ilim insanın atasının maymundan geldiğini bile ispat edemiyor. O ilmi kullanan müslüman olmadığı halde
M.Kutsi Çil Tarih: 25.12.2008 16:41
Eğer insan,maymundan türeseydi,Mendel kanunu gereği,bir insandan da maymun doğması gerekirdi.Böyle bir şey olmadığına göre,maymundan türeme işi yanlış da bunu bir türlü,bizim bazı fen bilgisi hocaları,hala anlayamadı.
waluable Tarih: 25.12.2008 15:40
BEN DE
Seheran Tarih: 20.12.2008 15:24
Çok güzel açıklamalar yapılmış... Gerçekler ortada...

En üstün varlık olan insan, nasıl olur da varlığını akıldan bile yoksun olan hayvana dayandırır, hayret !

Soyunun maymundan geldiğini, yani dolaylı yoldan "maymun" olduğunu kabul eden varsa, buyursun meydan onun.

Allahu Teala'nın bana verdiği değeri, böyle harcamam ben...

Her daim selametle...
waluable Tarih: 20.12.2008 15:01
Kardeşim bir şeye ALLAH helal dediyse o şey ALLAHın izniyle kötü olsa bile iyi olur. Yani ilk insanlar saedece bir anne ve babadan gelmektedirler. Bunlşarın çoğalmaı için ALLAH ADEM (a.s) zamanında akraba evliliğine izin vermiş ki insanlık çoğalsın. İşte ALLAH izin verdiği için o şey zararlı olmuyordu yani doğan çocuklar sakat olmuyordu. AMA zamanla insanlık çoğalınca ALLAH kardeş evliliğini ALLAH yasakklamış. Yasakladığı için de o evlilik önceden faydalıyken şimdi ALLAHın yasaklamasıyla zarar dönüşmüş şimdi kardeşler evlenseler elbette çeşitli hastalıklarla sakatlşıklarla bunun sıkıntısını görürler.

ikinci olarak insanlar maymundan gelmediğini herkes biliyor ama bazıları inat ediyor. O inat edenlere bir kaç soru sorun eğer kabul ederse ne ala.
1- sen maymunden geldik diyorsun acaba sen hangi hayvanat bahçesinden getirildin? eğer o kişi maymun olmayı kabul ediyorsa kızmadan cevaplar.
2- sizin aileniz yani soyunuz hangi maymungillerden? buna da kızmazsa o zaman o kişi demek ki hayvan olduğunu kabul edecek kadar aşağı bir seviyededir ki
çok gördük aşaırı bir şekilde maymunu savunan insanlar bu sorulara kızmakta tabi onların kızması o kişininde maymundan gelmediğimizi bilmediğinin kanıtıdır.
belki bilimsel olarak yakın olabiliriz madem maymundan gelseydik elbette maymunlar o kadar evrim geçire geçire insan olurdu insandan hiç maymun olan görmedik ve o kadar senler geçti maymundan da insana dönen görmedik elbette hurafe ve düzmece olduğunu hayvan olan maymunlara anlatsan onlar bile biz insanlara dönüşmedik diye bize kızacak.

3.cü olarak kardeşim ALLAH her şeyi yoktan var etti. Onun için hiç bir şey zor olmadığı için aşama aşama dünyayaı yaratmıştır. nasıl ve ne şekilde olduğu bizim için öenmli değildir.
çünkü bizim aklımız dünyada yaşayacak şekilde yaratılmış yani çok derin meseleleri anlamamız mümkün değil mesele bir masaya vurduğumuzda bir ses çıkar o küçüçük sesi duyuyoruz da neden bir fabrika gibi çalışan midemizin kalbimizin sesini duymuyoruz veya neden dünya ve güneş gibi gezegenlerin dönerken çıkarttıkları sesleri duymuyoruz elbette ALLAH bize duymamız görmemiz anlamamız belli ararlıklar vermiş yani belli duyma eşiğimiz belli görme belli anlama yetimiz vardır.
eğer ALLAH bize mikrıokop gibi bir göz verseydi hiç yemek yiyemezdik yani yaşayamazdık nasıl ve hangi noktadan düşünürsek düşünelim biz dünyada yaşamamız için en elverişlibir şekilde yaratılmışız.

mesela şimdiye kadar kimse bu ağzımız neden elimizde değil .....
neden burnumuz midenin içinde değil gibi vücut organlarımızı tüm dünyadaki en dahi insanlar birleşse yine ALLAhın yarattığı şekilden başka yerlere koyamazdık çünkü ALLAH her şeyin en mükemmelini yaratıyor.
Haşa ALLAH insanoğlu gibi değildir. Her ne yaratırsa yaratsın en mükemmel şekilde yaratıyor ama insan haşa öyle değildir. mesela bir düşünün ilk bilgisayar tonlarca ağırlığındaydı ama şimdi kiloya düştü yani gelişe gelişe bu hali aldı ama ALLAhın yarattığı hiç bir şey öyle değildir heopsi en mükemmelidir
ASYA86 Tarih: 22.09.2008 09:08
yorum yapmam için ilk önce resimleri görmem lazım ama hala göremiyorum
GREGORIAN Tarih: 09.09.2008 00:25
değerli arkadaşlarım, ALLAH insanoğlunu yaratmadan önce feriştehleri ve cannları yaratmıştır onlar ateşten yaratıldı fakat ALLAH insanı topraktan yarattı önce cebrailden yeryüzüne inmesini ve toprak almasını istedi yer ona toprak vermedi çünkü feriştehler ve cannlar yeryüzünde isyan etmişlerdi ve yer birdaha böyle birşey olmasından ve ALLAH tarafından parçalanmasından korktu
ve ALLAH mikaili gönderdi ve israfili, onlar da toprak alamadılar ve sonra ALLAH azraili gönderdi ve yer vermemekte ısrar edince azrail şiddetini ve muazzam korkunçluğunu gösterdi ve yer yumuşadı yün gibi büzüldü ve azrail yerden her çeşit toprak aldı kızıl kum laterit bataklık çamuru organik çamur madeni toprak...vs...alıp ALLAH'a verdi ALLAH azrailin emrine 400000 melek ve her meleğin emrine 200000 melek verdi işte değerli arkadaşlarım insanoğlu böyle yaratılmıştır ayrıntılı olarak bilgi edinmek isteyenler tarih-i taberi ye baksınlar
DMNG Tarih: 18.07.2008 19:43
rabbim bu merekınızı yenmeniz için kuran-ı kerimi göndermiş acın mealinden okuyun
aykemal Tarih: 30.06.2008 09:10
ben de merak ediyorum