Apple, 9 Eylül’de gerçekleştirdiği Let’s Rock etkinliğinde bütün iPod serinde yenilik yaptı. Etkinlikte eksikliği duyulan yeni Mac duyuruları içinse Steve Jobs bunun müzik odaklı bir etkinlik olduğunu belirtmekle yetinmişti. Fakat pekçok kullanıcı iPod’lardan ziyade yeni Mac modelleriyle ilgileniyor.

DaringFireball sitesinin iddialarına göre Apple, 14 Ekim’de yeni dizüstü modellerini duyuracak. Apple’ın donanım planlarını bildiği iddia edilen kaynakların verdiği bilgilere göre bütün dizüstü serisi yenilenecek.

MacBook ve MacBook Pro normal güncelleştirme döngülerini zaten tamamlamışlardı ama MacBook Air’in de onlarla birlikte yeni özelliklere kavuşacağı varsayılıyor. MacBook Air’deki özel Intel işlemcisine ek olarak, Apple’ın artık daha yüksek kapasiteli sabit disklere erişimi olduğu da söylenenler arasında.

Yeni 120GB iPod Classic‘deki sabit disk MacBook Air’de kullanılan disk ile aynı boyuta ve tek plakaya sahip. Daha önce 80GB ile sınırlı olan bu boyutun yeni MacBook Air revizyonunda sunulması bekleniyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 440
favori
like
share
E-MaSTeR Tarih: 13.09.2008 15:35
BiLgiLer iCin TeşekkürLer...