Apple, Let’s Rock etkinliğinde beklendiği gibi yeni nesil iPod nanoları duyurdu. Önceki nesil gibi kısa boylu olmayan yeni nanolar 1. ve 2. nesil abilerini andırıyorlar. Yeni boyutlara ilave olarak canlı renk seçenekleri eklenmiş.Şimdiye kadarki en ince iPod olarak lanse edilen 4. nesil nanolar daha büyük ekrana, geliştirilmiş kullanıcı arayüzüne, Genius çalma listelerine ve alüminyum kasaya sahipler. İlk defa bu nesilde olmak üzere iPod’u sallayınca şarkıların karışık çalması özelliği de eklenmiş. Elbette bu özelliği sağlayan Accelerometer, iPod’u yan çevirdiğinizde ekrandaki görüntünün de yan dönmesini sağlıyor.
Müzik dinlemek için 24 saat, video izlemek içinse 4 saat pil ömrü sunan iPod’ların 8GB modelleri 149 Dolardan satışa sunulurken, 199 Dolarlık 16GB modeller için önümüzdeki haftayı beklemek gerekiyor. 9 canlı renk seçeneği sunan yeni nanolar, özellikle ülkemizdeki tüketiciler tarafından bir dönem piyasada 2. nesil nano taklidi olarak yer bulan Çin malı mp4 çalarlara da benzetiliyor.
iPod’lar duyurulduktan çok fazla bir süre geçmemişti ki ArsTechnica ve World of Apple‘da çeşitli fotoğraf galeri yayımlandı bile. Elde nasıl durduğunu merak ediyorsanız mutlaka inceleyin.
Etkinlikte çok öne çıkarılmasa da, Apple diğer iPod modellerini de elden geçirdi:
- iPod classic artık sadece 120GB modelle geliyor. Böylelikle hem 80GB hem de 160GB modeller artık Mactracker’da rastlayabileceğimiz güzel anılar haline dönüştüler. Hatırlatmakta yarar var ki, yeni 120GB’lık iPod classic de öncülü 80GB model gibi tek plaka diske ve haliyle ince kasaya sahip. Kapasiteden çok görünüşe önem verenler için dikkat edilecek bir nokta.
- iPod shuffle ailesinde ise fiyat ve kapasite aynı kalmakla birlikte, fuzuli yeni renklerin geldiğini görüyoruz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 532
favori
like
share
E-MaSTeR Tarih: 13.09.2008 15:33
BiLgiLer iCin TeşekkürLer...