iTunes Store’da Türkçe Bir Uygulama: Haberci

iTunes 7.7 sürümü ile, oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip iPhone ve iPod Touch’a yazılım indirmenizi sağlayan App Store, Türkiye ile birlikte dünyanın pekçok ülkesinde açılmıştı. Her ne kadar müzik ve film içeriklerine ulaşamasak da, 2.0 firmware’ine sahip cihazlarımıza büyük bir kısmı ücretsiz olan yazılımları indirebiliyoruz. Kilometre taşı sayılabilecek bu sürümden sonra App Store’da bizi ilgilendirecek bir yenilik de Türkçe yazılımların gözükmeye başlaması. Haberci isimli bu Türkçe uygulama, adı gibi önümüzdeki dönemde göreceğimiz Türkçe uygulamaların da habercisi gibi.

iTunes Store üzerinden iPhone ve iPod Touch’ınıza indirebileceğiniz Haberci uygulaması, Hürriyet’in sunduğu güncel RSS bilgilerini okuyor. Henüz 0.4 versiyonu yayınlanmış olan uygulama, Store’a ilk çıktığı 24 saat içerisinde 1000 kere indirilerek iTunes Store Türkiye’de en çok indirilen uygulama oldu.

Hürriyet’in RSS kısıtlamaları nedeniyle şimdilik sadece başlık ve kısa özet bilgilerin görebileceğiniz Haberci’nin gelecek sürümlerinde haber resimleri, haber ayrıntıları, kategorizasyon ve farklı gazetelerden RSS’lerin birleştirilmesi gibi özellikler eklenecek. Ücretsiz Haberci uygulamasını indirdikten sonra geliştirici Mert Yentür’ün diğer bir uygulaması olan Crossy’ye de göz atmayı unutmayın.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 3009
favori
like
share
E-MaSTeR Tarih: 13.09.2008 15:31
BiLgiLer iCin TeşekkürLer...