Concon Retriever, Windows Live Messenger (8.1 ve 8.5) için kullanılabilecek bir içerik yedekleme programıdır. Tüm kişisel Messenger içeriklerinizi yedekleyip daha sonra gerektiğinde tekrar yükleyebilirsiniz.
Mesela format attığınızda!

Windows Live Messenger'ınızda kullanmakta olduğunuz messenger hesabınızda yer alan;
• İfadeleri
• Görüntü resimlerini (mood, meego, muggin)
• Dinamik ve dinamik olmayan arka planları
• Göz kırpmalarını
bilgisayarınıza yedekleyebilir ve ihtiyacınız olduğunda geri yükleyebilirsiniz.

Programın kullanımı çok basit.

İndirdiğiniz zip dosyasının içinden çıkan .exe uzantılı dosyayı çalıştırdığınızda karşınıza aşağıdaki pencere çıkacak.1 numaralı pencereden kullanmakta olduğunuz hesabı seçiyorsunuz. Kullanmakta olduğunuz hesaba tıkladığınız zaman hemen alt kısmında o hesaba ait içerikler gözüküyor.

2 numaralı pencerede seçtiğiniz içerikte yer alan dosyalar listeleniyor.

3 numaralı pencerede 2 numaralı pencereden seçtiğiniz dosyanın önizlemesini görebilirsiniz.

Yedeklemek istediğiniz içeriğe karar verdikten sonra "Save As..." butonuna tıklayıp yedeklemek istediğiniz klasörü belirtip içeriği bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz.

Eğer sahip olduğunuz bütün içeriği yedeklemek isterseniz;

4 numaralı kısımda gösterilen "Backup" butonuna tıklamanız gerekiyor. Backup butonuna tıkladığınız zaman karşınıza aşağıdaki yedekleme penceresi açılacaktır.Bu pencerede yedeklemek istediğimiz içeriği işaretliyoruz.

Yedeklemek istediğimiz dosya yolunu belirtiyoruz ve "Backup" butonuna tıklıyoruz. Backup butonuna tıkladığınızda aşağıda yer alan küçük pencere açılacaktır ve sizden puid numarası yani kullanıcı kimliği doğrulaması isteyecektir."Ok" butonuna tıkladığımızda bizi kullanıcı kimliği doğrulaması için gerekli olan siteye yönlendirecektir. Kullanıcı adımızı ve şifremizi yazdıktan sonra hesap bilgilerimizin yer aldığı bir sayfa açılacaktır.Bu sayfada "Unique ID" yazan kısımda yer alan numarayı kopyalayıp "Your Puid" yazan yere yapıştırıyoruz ve tekrardan "Backup" butonuna tıklıyoruz. Böylece yedeklememiz bitmiş oluyor.Yedeklerimizi yüklemek için 4 numaralı kısımda yer alan "Open Folder" butonuna tıklayıp yedeklediğimiz dosyayı açmamız yeterlidir.DownLoad
YükLe


concon, concon retriever, live mail backup, live mail yedekleme, live msn yedekleme, msn live yedekleme, msn messenger ifadelerini yedekleme, window live, windows live mail yedekleme, windows live messenger mail,

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 697
favori
like
share
strange Tarih: 28.10.2008 23:20
hasan tebrikler güzel program ve gayet iyi anlatmışsın emeğe saygı
HaSaN Tarih: 15.09.2008 12:29
SaoLasın Cenk...
FreddyKrueger Tarih: 15.09.2008 02:25
[COLOR="#c0ccf4"]GüzeL Bir Proqrammı$, Sende Çok GüzeL AçıkLamı$Sın HaSaN...

EmekLerine SaqLık