Stickies monitörünüz üzerine Post-It stilinde notlar bırakabileceğiniz ücretsiz bir program. Bu bilgisayar aracı ile unutmamanız gereken şeyleri, yarına bıraktığınız işleri, aramanız gereken kişileri bilgisayarınızın ekranına anında not olarak yapıştırabilirsiniz.

Küçük ve basit bir program olan Stickies sistem dosyalarınızla hiç uğraşmıyor ve Registry bölümüne hiçbir veri kaydı yapmıyor. Böylelikle sisteminizden bağımsız hiçbir yavaşlamaya sebep olmadan arka planda her an not alabilmeniz için çalışıyor.

Stickies tüm bilgileri tek bir text tabanlı INI dosyasında saklıyor. Animasyon ve resim desteği bulunmayan program küçük yapısına rağmen bir çok düzenleme seçeneği ve gelişmiş özellik bulunduruyor. Yapıştırdığınız notlar siz onları silene kadar kaybolmuyor. Ayrıca notlarınıza başlıklar atayabiliyor, notların arka plan rengini ve şeffaflığını ayarlayabiliyorsunuz.

Skin desteği de sunan Stickies not alma programını değişik görsellikte kullanmak istiyorsanız
buraya tıklayarak programı dilediğiniz görselliğe kavuşturabileceğiniz dosyaları indirebilirsiniz.


Not: Program yenilenen sürümleri ile birlikte Türkçe dil desteğine de kavuşmuş bulunmakta. Türkçe dil dosyasını (104 KB) buraya tıklayarak indirebilirsiniz. İndirdiğiniz ".zip" uzantılı dosyanın içinden çıkan "language60.dll" isimli dosyayı Stickies'i kurduğunuz klasörün (C:\Program Files\Stickies) içine attıktan sonra programı kapatıp yeniden başlattığınızda Stickies'i artık Türkçe kullanabileceksiniz.

Download


Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 297
favori
like
share